Skocz do zawartości

[ANKIETA] Rezerwacja miejsca na kempingu za granicą w szczycie sezonu (tak czy nie?)


Hobbyuser

Rezerwujesz miejsce na dłuższy pobyt za granicą w szczycie sezonu?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Rezerwujesz miejsce na dłuższy pobyt za granicą w szczycie sezonu?

    • Tak, zawsze rezerwuję z wyprzedzeniem.
      8
    • Rezerwuję, bo gdy nie rezerwowałem miałem problemy i traciłem czas i nerwy na poszukiwanie kempingu.
      4
    • Nie, nie rezerwuję i nigdy mi się nie zdarzyło mieć problemów ze znalezieniem miejsca.
      18
    • Nie, nie rezerwuję choć czasem muszę trochę poszukać kempingu z wolnymi parcelami.
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory zawsze rezerwowaliśmy, ale jechaliśmy na co najmniej 2 rodzinny i chcieliśmy być obok siebie. W tym roku jedziemy w ciemno, bo jedziemy sami, poza tym pierwszy raz będziemy mieć domek za sobą na haku :)

Natomiast, co do rezerwacji, to w zeszłym roku mieliśmy przykład, jak to działa :) Siedzimy sobie na kempingu przy piwku, żar z nieba się leje (w końcu Chorwacja), nagle wjeżdża na plac zestaw - jeden, drugi, trzeci, czwarty i na koniec kamper. Wszystkie z Polski. Rozmowa z właścicielem - nie ma miejsca na tyle załóg. Ale my mamy rezerwację oponują przyjezdni. Właściciel rozkłada ręce i tyle! Zwinęli się i pomimo rezerwacji pojechali gdzie indziej (nic nie płaciło się właścicielowi przy okazji rezerwacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hobbyuser,jest jeszcze kwestia  ...rejestracji...Zalozmy,ze wjedziesz na kemping i w tym samym czasie rowno z Toba ...niemiaszek...Jak myslisz? dla kogo miejsce sie znajdzie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hobbyuser,jest jeszcze kwestia  ...rejestracji...Zalozmy,ze wjedziesz na kemping i w tym samym czasie rowno z Toba ...niemiaszek...Jak myslisz? dla kogo miejsce sie znajdzie...?

 

Dotychczas rezerwowałem z wpłatą zaliczki - zazwyczaj 30% całości i oficjalnym potwierdzeniem rezerwacji do wydrukowania i zabrania ze sobą. Nigdy nie było opcji aby parcela na mnie nie czekała, a Pani w recepcji miała już moje dane w książce meldunkowej, więc myślę, że przesadzasz i to Niemiec odjechał by z kwitkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się spotkałam z sytuacją że nie przyjęto na kemping Włochów (2kampery) mimo że miejsca były właściciel powiedział że nie ma. Po nich wjechał zestaw z PL i mimo że nie mieli rezerwacji przyjęci zostali z otwartymi ramionami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem ostatnią opcję, ale najtrafniej byłoby określenie o odpowiadającej parceli a nie wolnej.

Nie ważne.

Rezerwowałem, ale tylko w miejscach które były mi znane, bywało że kilka lat z rzędu jeździłem w jedno miejsce, ale to w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nigdy nie rezerwuj miejsca na kempingu.Jak zajedziesz to zawsze coś złapiesz a tak to to kot we worku.

 

tak samo napisałbym kilka miesięcy temu. najważniejsze pytanie to dokąd jedziesz. W zeszłym roku w Chorwacji w lipcu i do 20 sierpnia były mega problemy z parcelami nawet na największych campingach. To samo było w czerwcu 2014, kiedy ok 12-tego np Solaris był już totalnie pełny mimo że z nieba lał deszcz.

 

w 2016 jadę bez rezerwacji, jeżeli w ogóle uda się ruszyć, ale planuję wyjazd na jedną z wysp Chorwackich, gdzie jest 5-6 dużych campingów i miejsce w czerwcu powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja równiez natknąłem się na zajęty kemping w Grecji. Gdy przyjechałem na Thalatta w nocy nie było możliwości wjechania nawet na krótkie spanko. O przenocowaniiu przed bramą nie ma co marzyć (kto był ten wie, że miejsca tam jest jedynie na dojazd).

Myślę że złotym środkiem jest rekonesans po kempingu i rezerwacja znaneggo już miejsca, konretnej parceli.... ale na za rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec > ...W zeszłym roku w Chorwacji w lipcu i do 20 sierpnia były mega problemy z parcelami nawet na największych campingach.

 

To jak sobie poradziliście z parcelami ?

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Wcale nie pojechaliśmy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat odświeżony... :)

W ub roku wjechałem na kemping i 2 razy zmieniałem lokalizację parcelaA/parcelaB/nie parcela, czyli zajmujesz ile potrzeba i ten ostatni to był najlepszy wybór.

Dla zainteresowanych, warto brać pod uwagę pewne zjawiska:

http://forum.karawaning.pl/topic/19680-chorwacja-rab-i-co-nieco-o-kempingu/?do=findComment&comment=428351

W dalszych treściach dopisałem kilka ciekawostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc z przyczepą zawsze znajdujemy miejsce na kempingu. Jakakolwiek rezerwacja jest dla mnie bez sensu bo zawsze stanowi ograniczenie.

Jeżdżę zawsze sam z żoną ,bo jazda np. w dwa lub więcej zestawów jest zawsze kłopotliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My 1x nie wbilismy się na konkretny kemping... w sumie był niewielki i miał ograniczone miejsce na budki z uwagi na tarasowe położenie. Nie ten to następny... zawsze uda się gdzieś wbić. Nie preferuje rezerwacji na kempingu ale rozumiem, że niektórzy wolą z różnych powodów klepnąć sobie miejsce na konkretnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

latem nie rezerwujemy. Raz zdarzyło się w północnej Hiszpanii, że nie dostaliśmy miejsca. Pojechaliśmy dalej i po 30 kilometrach znaleźliśmy kemping i miejsce.

Rezerwować (w styczniu/lutym) musimy na tradycyjny majowy wyjazd do Holandii. Wtedy bez rezerwacji nie ma szans na wolne miejsce tu:

 

http://forum.karawaning.pl/gallery/album/691-walcheren/

 

 

Z Essen pozdrawia

MaK

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.