Skocz do zawartości

Electrolux RM4290L - wymiana uszczelki w drzwiah


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Czy podpowie ktoś, gdzie mogę wymienić uszczelkę w drzwiczkach od lodówki RM4290L  (C40/110)

 

 

Poprzedni właściciel przyczepy nie wyją jedzenia na pewien okres czasu. Lodówkę udało sie zdezynfekować, ale dużo smrodu zostało wewnątrz uszczelki. Była pęknięta od spodu i nasiąkła.

 

 

Pytałem w serwisie Electrolux, ale twierdzą, że ta lodówka nie ma części zamiennych.

 

 

Próbował ktoś wymienić taką uszczelkę?

 

 

Dziękuję za podpowiedzi,

 

 

Krzysztof

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Sprawa bardziej niż trudna...

Moja uszczelka pękła w kilku miejscach. Po wielkich trudach w ustalaniu tego i owego miła pani z f. Elektrolux powiedziała mi, że uszczelka występuje wyłącznie w komplecie z ... drzwiami. Koszt 800 zł. Temat odpuściłem, a uszczelkę pokleiłem i nawet wygląda.

Jakiejś uniwersalnej nie chciało mi się dobierać.

Gdybyś coś znlazł to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zanim zaczniecie wymieniać z powodu owego niemiłego zapachu, to opowiem Wam o moim doświadczeniu. Co prawda dotyczyło lodówki domowej, ale może się przyda. Kiedyś, w czasie wyjazdu wakacyjnego w domu wysiadł prąd. Lodówka rozmrożona, zawartość zamrażalnika utrzymywana wyłącznie przez drzwi, czyli efekt, jak wspominany na początku. Uszczelka u dołu nie jest pęknięta - tam jest specjalna szczelina wynikająca z tego, że uszczelka w środku jest pusta i po zamknięciu drzwi zostaje ściśnięta. Kiedy więc otworzy się drzwi lodówki, całość zawartości utrzymywanej do tego momentu ową uszczelką, zostanie zassana do środka. Co mamy w lodówce? Bywa, że mięsko, serki inne produkty, które po rozmrożeniu po prostu gniją. Więc wziąłem popularnego kreta do czyszczenia rur. Środek żrący, ale zasadowy. Ową uszczelkę napełniłem roztworem tego środka i przez chwilę potrzymałem. Jak jest możliwość wymontowania drzwi, to można nim jeszcze pochlupać w środku uszczelki. Po wypłukaniu (myślę, że tak z 2 - 3 razy wystarczy) warto by przepłukać uszczelkę w środku, ale tym razem kwasem. Octowy się nadaje. Na koniec kilkakrotnie przepłukać czystą wodą. Moja uszczelka w lodówce domowej została uratowana, a nieprzyjemne zapachy przestały się unosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Wyjąłem swoją uszczelkę.  Jest ona typu klejonego. Nożykiem ładnie odeszła. Ma wymiary 72x 50.5 cm.

Przyjrzałem się też uszczelkom z Eldomex. Myślę, że profil E5 powinien pasować. 

Załączam zdjęcie dla porównania. Co myślicie ?

 

 

Dalej patrząc tutaj, to żadna filozofia.

(

)

 

Pozdrawiam,

Krzysztof


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.