Skocz do zawartości

mam 12V na baterie / jak to przerobić


mtworus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O rany, 150Ah !!! Ja nie chce wozic ze soba malej elektrowni. Potrzebuje tylko podczas jazdy podgrzac wode w bojlerze elektrycznym zeby umyc dziecko na parkingu lub wziac szybki odswiezajacy prysznic. Czy nie ma innych rozwiazan poza boilerem na gaz aby podgrzac wode bez takich wymagan pradowych? Moze cos przeoczylem ?

Ostatnio w Praktikeże widziałem agregat spalinowy 800W za 299zł. Lżejszy od akumulatora 150Ah.

 

Ale zdecydowanie glosniejszy :niewiem:

 

Ale bez kombinacji podłączysz niemal co chcesz :niewiem: Warte rozważenia :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WITAM PONOWNIE po długiej nieobecnośc

 

jak obiecałem wrzucam fotki tych baterii......ale nie sądzę aby były to akumulatory

specjalnie pstrknąłem obok płyty CD, którą miałem pod ręką, zby zobaczyć/porównać wielkość baterii

pod kapturkami sa sprężynki

post-47581-imported-35c451fa-0b42-4f77-84ce-99904c3be147_thumb.jpg

post-47581-imported-a12f85ca-c9ee-4e8f-9d20-da9dc7ae150e_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dokładnie takie same dwie baterie 6V połączone szeregowo aby było 12V wywalilem je i w to miejsce podłączyłem jeden akumulator 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Na wstępie, jako że jestem początkujący w temacie przyczep chciałem powiedzieć, że cieszę się iż istnieje to forum. Dużo się dowiedziałem po przeczytaniu postów i za uświadomienie mnie w wielu kwestiach forumowiczom dziękuję :)

A teraz do rzeczy...

Z tego co napisaliście w tym temacie wybrałem opcję z przetwornicą z wbudowanym prostownikiem. Jak dla mnie rewelacja: podłączam 220V do przyczepy i ładuje się akumulator. Po odłączeniu przyczepy od prądu automatycznie uruchamia sie przetwornica

Schemat poniżej-> zamiast pieca podłączam przyczepę

Jest tylko jeden problem. Przewód od gniazdka 220V do przetwornicy jest o małym przekroju ( 0,75) z czego wywnioskowałem, iż przez tą przetwornicę, przelotowo, nie podłączę urządzeń o większym poborze prądu (np. piecyka) . Dlatego jak Szary napisał, chiałbym wstawić przełącznik, tak żebym mógł przęłączać sieć/przetwornica. Tylko jak on wygląda i skąd go wziąć?

Szukałem na allegro i znalazłem tylko drogie rozwiązanie Automatyczny PRZEŁĄCZNIK FAZ PF-431 a w sklepie elektrycznym nic nie wiedzieli na ten temat.

 

p.s. A może za bardzo kombinuję. Może wystarczy wymienić ten dochodzący przewód na inny o większym przekroju.

Właśnie w tym momencie dostałem maila od dystrybutora z odpowiedzią na moje pytanie o podłączenie urządzeń o większym poborze prądu:

"Jesli bedzie dzialalo to przelotowo podczas pracy na postojuz z

podlaczonym do przyczepy zasilaniem stalym 220V to przetwornice mozna

traktowac jak zwykle gniazdko i nie ma ograniczen co do mocy

urzadzenia"

Ta odpowiedź gryzie mi się z tym cienkim przewodem :/

Pozdrawiam

 

EDIT

------------------------------------------

Ok. zrobiłem. Szybko, prosto i tanio ... Żaden wyrafinowany przełącznik nie jest potrzebny. Wystarczy dodatkowe gniazdo 220V i przewód z wtyczką . Przełączać z sieci na przetwornicę i tak będzie się sporadycznie więc to rozwiązanie w sumie mi odpowiada.

 


Schemat

post-49599-imported-3274f383-9263-4be2-a490-36c6641b3f70_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.