Skocz do zawartości

Okolice Puszczy Augustowskiej


wiluś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

Kilkanście let temu będąc na wczasach w miejscowości Giby wybrałem na rowerze do Puszcy Augustowskiej , przejeżdżając obok dwóch jeziorek tj. jeź. Brożane i Płaskie widziałem pola biwakowe na jednym z nich stała nawet przyczepka ( ja w tamtym czasie jeszcze o cepce nie myslałem)-) . Pytanie moje to czy ktoś się orientuje czy te pola tam jeszcze są lub może jakieś inne w tym rejonie bo wybieram sie w przyszłym tygodniu na tydzień ichciałem sie zaszyć w takiej głuszy i ciszy???

 

https://www.google.pl/maps/@53.921103,23.4317066,14z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pola tam są. Co prawda oczywiście bez infrastruktury ale płatne :) - ot taki kraj.

 

Pole które polecił  ired też polecam. Można tam stanąć na takim właśnie polu bez infrastruktury albo podjechać dalej i jest pole firmy Sirocco z prądem itd.

 

W miejscowości Małowiste jest pełno przydomowych kempingów. Jedne lepsze drugie gorsze - podjedziesz to zobaczysz. 

 

Ja polecam Danowskie - pole "W zatoce". Pełna infrastruktura, prąd, toalety itd. - o tym duużo jest na forum bo to takie nasze miejsce spotkać - ludzi z forum na podlasiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzuiękuję Koledzy na was zawsze można liczyć :)

O Danowskim czytałem już wątki jednak wybieram sie sam z przyczepką i myslałem właśnie o takim pobycie w samotności żeby  naładować trochę organizm tzn. leżaczek moze jakaś wędka ( choć wogóle nie łowie ) ale może spróbuję??? no i rowerem  po puszczy. Obawiam się tylkoi jednej rzeczy samotnego pozostawienia przyczepy w lesie bo z tym to różnie bywa ??? Choć w tamtych rejonach raczej jest bezpiecznie ale nigdy nie wiadomo?i właśnie patrząc pod  kątem zostawienia przyczepki samej w lesie lepszym rozwiązaniem jest np. Danowskie :) Wygód poza prysznicem nie potrzebuję gdyz wszystko mam swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiluś

Innym rozwiązaniem jest J. Blizno ...

Ateny  <  nasze dwa super miejsca:

1. po lewej stronie na mapie na dziko ... (sanitariaty=saperka)

2. po prawej stoisz na podwórku gospodarza (agroturystyka) + serwują smaczne obiady = korzystaliśmy

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Mamy kontakt #tel.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich pól i poletek jest w tamtych okolicach bardzo dużo i chyba nie sposób ich wszystkich wymienić i opisać. Jeżeli się zdecydujesz, pojedziesz i zrobisz sobie kilka dłuższych wycieczek rowerowych to się o tym przekonasz.

   Nad Serwami w Suchej Rzeczce jest dość spokojny kemping - właściciel raczej nie wpuszcza takich co mają skłonności do rozrabiania; (prąd, woda, latryny), nad tym samym jeziorem Boracamp - mnie to miejsce przeraża - środek puszczy :), w Małowistych co najmniej dwa większe pola, W Atenach jest jeszcze pole przy plaży miejskiej - woda, prąd, bar z dobrym jedzeniem, prysznice są chyba w barze; Bryzgiel - również dwa pola - jedno z mega cenami, drugie chyba mało popularne u chłopa za stodołą. Itd. Itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tu masz namiar na pole nad j.Płaskim w miejscowości Rygol http://www.pomorze.bialystok.lasy.gov.pl/pola-biwakowe#.VUuTrYx03nI

Kontakt i info u leśniczego pana Masłowskiego -zarządzającego tym polem . Pole w ubiegłym roku było czynne ,a jak jest w tym roku musisz zadzwonić i zapytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję wam koledzy za wszelkie informacje :) 
byłem tydzień naprawde było super mimo że byłem sam bez rodziny spotkałem wielu życzliwych ludzi objeździłem całą puszcze augustowską znajdijąc wiele spokojnych

i cichych miejsc do których napewno powrócę bo takiej ciszy i spokoju jak tam nie ma chyba nigdzie. Odwiedziłem również kamping w Danowskich gdzie spędziłem pierwsze dwa dni i muszę powiedzieć że kamping bardzo przyjemny miła właścielka Pani Łucja jednak mnie ciągneło do lasu no i pojechałem nad Brożane :)

Kilka fotek

 

post-3875-0-20884500-1432803219_thumb.jpg

przygoda w trakcie dojazdu nad Brożane

Dwie godziny kopania .......BEZCENNE :) :) :)

 

post-3875-0-39274600-1432803166_thumb.jpg

A potem ..,..RELAX :)

Ijeszce Jezioro Wigry i kanał Augustowski

post-3875-0-24448600-1432803471_thumb.jpg

post-3875-0-23078300-1432803522_thumb.jpg

biwak nad j. Wigry

post-3875-0-40426700-1432803567_thumb.jpg

post-3875-0-48806300-1432803613_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Myślimy o tych rejonach na wakacje- okolice Augustowa wyglądają zachęcająco, o Wigrach też myślałem.

 

Napiszcie coś proszę o czystości wody w jeziorach, może nawet bardziej przejrzystości. Chcemy zdradzić w tym roku Niesłysz który nas naprawdę rozpieszczał w tej kwestii- kilka metrów widoczności pod wodą, można było z maską i rurką podglądać faunę i florę. Czysta, przejrzysta woda to dla nas priorytet- może polecicie jakieś czyste jeziorko w tych okolicach.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dzień dobry wszystkim. 

 

Odświeżam temat. Wybieramy się z rodzinką w okolice Puszczy Augostowskiej. Planujemy trochę odpocząć, trochę pozwiedzać okolicę samochodem ale też pojeździć rowerami. Ponieważ dzieci dość małe (8, 7 i 4 lata + pies) wycieczki rowerowe z dala od ruchu samochodowego.

 

Szukam fajnego kempingu na bazę wypadową. Co możecie polecić? Myślałem o Danowskim ale stamtąd rowerami nie wystartujemy, trzeba by jechać gdzieś samochodem i dopiero przesiadać się na rowery.

Najfajniej jakby kemping był nad jeziorem, z sensownymi sanitariatami (ciepła woda) żeby można było dzieci wykąpać. 

 

Na powyższe przeznaczamy niecały tydzień, potem kierunek Biebrza, Białowieża, Poleski Park Narodowy, Zamość i może Bieszczady ale chyba czasu nie starczy...

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady i namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2015 o 17:07, WojtekN napisał:

Myślimy o tych rejonach na wakacje- okolice Augustowa wyglądają zachęcająco, o Wigrach też myślałem.

 

Napiszcie coś proszę o czystości wody w jeziorach, może nawet bardziej przejrzystości. Chcemy zdradzić w tym roku Niesłysz który nas naprawdę rozpieszczał w tej kwestii- kilka metrów widoczności pod wodą, można było z maską i rurką podglądać faunę i florę. Czysta, przejrzysta woda to dla nas priorytet- może polecicie jakieś czyste jeziorko w tych okolicach.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Jezioro Serwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.