Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jutro zadzwonie do poprzedniego właściciela, potwierdze czy miał 450, jak tak to wezme trochę krótszą z fiammy tj 410. Jest „tylko” albo „aż” krótsza o 35cm od tej co planowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacekzoo napisał:

Jutro zadzwonie do poprzedniego właściciela, potwierdze czy miał 450, jak tak to wezme trochę krótszą z fiammy tj 410. Jest „tylko” albo „aż” krótsza o 35cm od tej co planowałem

ja mam 410 z Fiamy jak chcesz możesz przyjechać w piątek lub w poniedziałek i sobie przymierzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyjechała dzisiaj. Nie przyglądałem się jej dokładnie, bo wyskoczyłem na moment z pracy odebrać paczke i od razu wrzucić na przyczepę :P jeżeli chodzi o rozmiar to dłuższa nie miałaby racji bytu, i tak kedra trochę pręży na końcach. W wersji XL jest rafter w komplecie, ale za to nie ma tego farfocla przeciwsłonecznego co z przodu dynda. Wieczorem dokładniej obczaje co jest w pudełku, ale na szybko to nie było. Pudełko było fabrycznie zapakowane

20E7A087-8BD2-42F0-B25C-7AE56FA22934.jpeg

959C4C3E-223D-4E64-969C-E197341E3921.jpeg

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

Nie, jedynie to nad wejściem do budki i lampe zawieszaną co miałem w przedsionku

I jak wrażenia? Samemu to montowałeś i rozkładałeś? Dziwne, że nie ma tego farfocla na slońce. Może jak wydłużyli o te 25 cm to zabrali? :D Żeby się wyrównał rachunek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

mam bardzo podobną do mojego autka

Łza, a czy Ci nie zacina deszcz między samochodem a markizą? Dodatkowo pochył markizy jest w stronę samochodu i wygląda, jakbyś w czasie ulewy tam miał wodospad Niagara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacina. I kapało do środka gdy drzwi były otwarte. Ale to mój nowy nabytek i montowałem ją tylko raz na razie i na chybił trafił. (nie było instrukcji montażu..) Było zamontowane kilka cm za wysoko i kilkanaście cm za bardzo na zewnątrz auta. Teraz już jestem mądrzejszy o tą wiedzę i następnym razem będę montował ją inaczej - tak, żeby nie zacinało i żeby kapało na dach auta, już od wewnętrznej stronie relingu.
 

Natomiast pochylenie to rzecz regulacji - nogi wystarczy przekręcić o 90 stopni i można je wtedy skrócić/wydłużyć w zakresie 120-220cm, ponowne przekręcenie o 90 stopni blokuje ustawioną pozycję. Więc kąt nachylenia markizy i kierunek spływu wody / zasłaniania światła można modyfikować w kilka senkund.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacek00 napisał:

I jak wrażenia? Samemu to montowałeś i rozkładałeś? Dziwne, że nie ma tego farfocla na slońce. Może jak wydłużyli o te 25 cm to zabrali? :D Żeby się wyrównał rachunek? 

Montowałem z Aga, 2min. Składałem już sam, bez problemu. Wiadomo że przy dwóch osobach to pewniej idzie ale nie ma problemu samemu. Z tym farfoclem też tak pomyślałem, tu zabrali, tam dołożyli a gawiedź się cieszy że jest głębsza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekzoo, będziesz Pan zadowolony :ok:

Lepiej jest mieć 25 cm dłuższy daszek niż firankę 25 cm.

27 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

tak, żeby nie zacinało i żeby kapało na dach auta, już od wewnętrznej stronie relingu.

Według mnie zawsze coś tam będzie podciekało, bo nie będzie szczelnego połączenia a po dachu samochodu będzie spływało. No ale tutaj nie masz likszpary jak w przyczepie :przytul:, wiec nic za bardzo nie wykombinujesz.

29 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Więc kąt nachylenia markizy i kierunek spływu wody / zasłaniania światła można modyfikować w kilka senkund.

No tak, tylko że wysokość, na jakiej jest zamontowana Twoja markiza jest niska i żeby zrobić pochylenie w drugą stronę, to już nie przejdziesz wyprostowanym (nie wspominając o skosie na jeden róg). No ale coś za coś, Ty ze swoim sprzętem wjedziesz wszędzie - zazdroszczę Ci tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.