Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, kazakoff napisał:

Problem polega na tym, że mi naprawdę szybko dach opada. (fot)

Niby żaden producent nie zaleca, żeby worek był na zagięciu.

Ja liczyłem, że mam 350cm na markizę

post-20089-0-49787400-1492296786.jpg

i dałem Fiammę 360:

20190808_194710.jpg

Widać, że jeszcze spokojnie worek mógłby być wysunięty na te zagięcia. Żałuję, że nie kupiłem trochę większej. W markizie każdy centymetr jest na wagę złota ;) 

U mnie w czasie deszczu w praktyce nie da się postawić obok siebie krzesełka, stolika i krzesełka :( Prawie zawsze zacina :( 

Ty musisz walczyć o każdy centymetr, u Ciebie skos jest dość łagodny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się dogadać choćby ze względu na cel użytkowania markizy.

Ja przy małej przyczepie wykorzystywałem przedsionek na cele bytowo magazynowe, była kuchnia, szafy, rowery itd. Wtedy przed przedsionkiem dokładałem daszek (namiastkę markizy) aby tam w upale posiedzieć w cieniu. Teraz mam większą przyczepę i założenie jest takie, że część bytowa będzie w przyczepie a miejsce przed pod markizą będzie głównie na posiedzenie w cieniu, jak pada, to do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem sobie wszystko dokładnie.

Montując niżej listwę namiotową, jestem w stanie zyskać maks. 0,5 m (Fiamma 360). Dużo i niedużo. Na drzwi zachodzić nie będzie, ale będzie trochę opierać się na daszku z oświetleniem nad drzwiami. Czy nie spodowuje to odkształceń markizy lub podczas jazdy jest ryzyko, że pęd powietrza mógłby to podwiać?

Przestrzeń między fabryczną likszparą a daszkiem to 18 cm. Montując listwę musiałbym zjechać o ok. 9 cm. Fiamma Caravanstore ma wg producenta 15 cm.

prz.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przymierzam się do zakupu markizy, konkretnie skłaniam się ku modelowi Fiammy Caravanstore. Chciałbym zamontować jak najdłuższą, tylko zastanawiam się na ile będę sobie mógł pozwolić biorąc pod uwagę krzywiznę dachu. Płaski fragment bocznej ściany ma u mnie jakieś 265 cm. 78bf1d2d1bc061f7c9c1fc26c41e2fa0.jpg

Zastanawiam się czy jestem skazany na model 255 (worek 264 cm, materiał 232 cm) czy też dałoby radę zamontować XL 280 (tu odpowiednio 286 i 254 cm). Nie wiem czy markiza może wyjść na to zakrzywienie dachu czy musi być tylko na płaskiej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że tylko 265? Jakoś mało, dodatkowo na środku markizy masz drzwi i będziesz musiał przed nimi ustawiać krzesełko/stolik.

Ja na Twoim miejscu bym bez zastanowienia szedł w większą, bo markiza 254 się mieści na płaskim 265 a jak worek będzie na zagięciu to będziesz miał co najwyżej trochę trudniej ze zwijaniem i zasuwaniem zamka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że tylko 265? Jakoś mało, dodatkowo na środku markizy masz drzwi i będziesz musiał przed nimi ustawiać krzesełko/stolik.
Ja na Twoim miejscu bym bez zastanowienia szedł w większą, bo markiza 254 się mieści na płaskim 265 a jak worek będzie na zagięciu to będziesz miał co najwyżej trochę trudniej ze zwijaniem i zasuwaniem zamka. 
No może 270 cm jest. Żona trzymała miarkę z jednej strony, więc zakładam margines błędu Z tego względu co napisałeś, chcę jak najdłuższą, żeby tego miejsca pod zadaszeniem było jak najwięcej. Chyba, że da radę 310 XL upchać (316/284 cm). U znajomego widziałem na przyczepie ślad prawdopodobnie po markizie i przy podobnym profilu dachu, wyglądało jakby zachodziła dość mocno na to załamanie. Stąd moje pytanie do osób, które mają i użytkują markizy jak to się ma do siebie. Może ktoś ma zamontowaną na takim załamaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak mocno łamanych dachach to chyba lepszą opcją może się okazać daszek letni. Roboty z tym niewiele więcej niż z workową markizą.

Mam daszek letni. Ale ma on też swoje minusy. Jednak markiza bardziej by mi pasowała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.