Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

No póki co, to też mi bliżej do Fiammy.

Pytanie odnośnie raftera, bo w 310 cm nie jest on dodawany. Rafter Fiammy jak szukałem to wiele sklepów pisało, że jest do modelu 410 i 440

https://sklep-turysty.pl/wzmocnienie-dachu-markizy-rafter-caravanstore-xl-fiamma-p-24617.html

Rozumiem, że do 310 też się nada jeśli szerokość maks. to 250 cm?

W jaki sposób on podtrzymuje materiał? Na zasadzie rozpórki czy jest jakoś zaczepiany w wroku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki



No póki co, to też mi bliżej do Fiammy.
Pytanie odnośnie raftera, bo w 310 cm nie jest on dodawany. Rafter Fiammy jak szukałem to wiele sklepów pisało, że jest do modelu 410 i 440
https://sklep-turysty.pl/wzmocnienie-dachu-markizy-rafter-caravanstore-xl-fiamma-p-24617.html
Rozumiem, że do 310 też się nada jeśli szerokość maks. to 250 cm?
W jaki sposób on podtrzymuje materiał? Na zasadzie rozpórki czy jest jakoś zaczepiany w wroku?
 


Rafter jest dopiero powyżej 400 cm. U mnie w 360 nie ma raftera i nie jest on do niczego potrzebny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, w79 napisał:

https://www.thule.com/pl-pl/caravans-accessories/awning-accessories/thule-fabric-clamps-_-309698

Swietnie sie sprawdza i w przypadku samej markizy i w przypadku zamontowanych rainblockerow 

Fajne ale do tego trzeba kupić jeszcze jakąś poprzeczkę/rafter na krawędź. 

Rozumiem, że jak kupujesz ścianę boczną, to ta poprzeczka jest ale wtedy nie ma klipsów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, filipert napisał:

Fajne ale do tego trzeba kupić jeszcze jakąś poprzeczkę/rafter na krawędź. 

Rozumiem, że jak kupujesz ścianę boczną, to ta poprzeczka jest ale wtedy nie ma klipsów?

Nie, klips przyczepiasz do poprzeczki ktora jest juz w markizie. Z bocznymi scianami dostajesz poprzeczke, ale ona nie ma nic wspolnego z klipsami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2021 o 20:51, kazakoff napisał:

Nadszedł dla mnie moment zakupu pierwszej markizy. Wybór padł na workową (3-3,1m, bo dach szybko opada).

No i dylemat czy Omnistor 1200 3m czy Fiamma Caravanstore 3,1m? Obie firmy w sumie dobre, może czymś znacząco się te modele różnia?

Co warto dokupić na start? (rafter, rain guard, pasy sztormowe). Co najlepiej zamontować pod worek, żeby nie wycierał farby na ścianie przyczepy?

1 Po pierwsze. Lepiej wykonany jest Thule. Fiamma jest taka delikatniejsza. ale ma też większy worek co pomoże w załamaniu przyczepy. 
2. Dobra rada. Odpuść sobie markizy pokroju 3m bo one g.. dają. Bierz jak największą albo daszek tkaniny. Jak patrzę na twoją przyczepę to większość daszku będzie nad drzwiami więc stolik znajdzie się w słońcu albo w deszczu :P 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Voku napisał:

1 Po pierwsze. Lepiej wykonany jest Thule. Fiamma jest taka delikatniejsza. ale ma też większy worek co pomoże w załamaniu przyczepy. 
2. Dobra rada. Odpuść sobie markizy pokroju 3m bo one g.. dają. Bierz jak największą albo daszek tkaniny. Jak patrzę na twoją przyczepę to większość daszku będzie nad drzwiami więc stolik znajdzie się w słońcu albo w deszczu :P 
 

Problem polega na tym, że mi naprawdę szybko dach opada. (fot)

Niby żaden producent nie zaleca, żeby worek był na zagięciu.

prz.JPG

Edytowane przez kazakoff (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kazakoff napisał:

Problem polega na tym, że mi naprawdę szybko dach opada. (fot)

Niby żaden producent nie zaleca, żeby worek był na zagięciu.

prz.JPG

Dlatego ludzie kręcą dodatkową listwę z likszparą pod oryginałem. Opuszczasz np. 5cm i zyskujesz 1m. Trzeba tylko uważać aby na drzwi nie zaszła markiza.

Jeśli zdecydujesz się upchnąć dłuższą, to koniecznie najpierw przymierz na ile to złamanie pozwoli zapinać worek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.