Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, dudek_t napisał:

dlaczego tak późno się zdecydowałem???!!!

:ok:

Dla osób często przemieszczających się, markiza musi być.

Po moim pierwszym wyjeździe do Chorwacji, zakup markizy był na pierwszym miejscu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak założysz ściany i przód to marka o wiele lepiej znosi wiatr, poprostu nic nie podwiewa. Oryginały Thule mają mankament w postaci braku dedykowanego wejścia. Do tego przy dłuższej marki się czasem haczy dedykowana noga na srodku. Sam bardzo polecam wraz z sunblockerami

23 minuty temu, Voku napisał:

Dostałem link od znajomego, chyba wszyscy do tej pory nie mieliście pojęcia jak się powinno rozkładać markizę, ale wiem nie czytacie instrukcji wiec wybaczam, w linku macie pokazane prawidłowe rozłożenie markizy  :D 
INSTRUKCJA :D

A i sunblocker jakoś fachowo przycięty u dolu:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Voku napisał:

Chyba nie załapałeś, zobacz jak są rozłożone nogi i poprzeczki :D chyba że to ja źle rozkładam :D  

Bez tytułu.jpg

Oczywiście że załapałem, ale urzekła mnie ta scianka:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja się pochwalę. Zakupiłem ostatnio ściany do mojej markizy. Poprostu rewelacja, na weekendowe wypady idealnie. Rozkłada się w 15 minut niemalże w jedną osobę ;) . Na zdjęciu trochę kiepsko ośledziowane ale teren raczej mocno kamienisty :(eddc5e5ab35510adadeada1e2cda825c.jpgd9afde99651832f8100ea239dd5610c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę. Zakupiłem ostatnio ściany do mojej markizy. Poprostu rewelacja, na weekendowe wypady idealnie. Rozkłada się w 15 minut niemalże w jedną osobę default_wink.png . Na zdjęciu trochę kiepsko ośledziowane ale teren raczej mocno kamienisty default_sad.pngeddc5e5ab35510adadeada1e2cda825c.jpg&key=47492841a8a580af92641634ff88e3f1bb0f6f6c41e53ebeb5c384ceecad41b5d9afde99651832f8100ea239dd5610c8.jpg&key=d889807944080c59a882978950566069b380ad36145119505985e4443a3bfd75


Jakiś link?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jakiś link?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
To Privacy Room CS Light Fiamma. A markiza Caravanstore 410. Szkoda, że nie XL, ale taka była razem z przyczepą :).
Tutaj filmik z instrukcją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nadszedł dla mnie moment zakupu pierwszej markizy. Wybór padł na workową (3-3,1m, bo dach szybko opada).

No i dylemat czy Omnistor 1200 3m czy Fiamma Caravanstore 3,1m? Obie firmy w sumie dobre, może czymś znacząco się te modele różnia?

Co warto dokupić na start? (rafter, rain guard, pasy sztormowe). Co najlepiej zamontować pod worek, żeby nie wycierał farby na ścianie przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na sposób rozkładania nóg. Wielu chwali Thule za to, że w pojedynkę łatwiej im ją poskładać.
Też tak myślałem, ale swoją Fiammę 310 składam i rozkładam sam bez problemu.
Worek nie powinien wytrzeć farby, jest zdystansowany od nadwozia gumowymi podkładkami. Pas sztormowy to konieczność. Zawsze. Nawet jak nie wieje, albo wydaje się, że nie wieje aż tak mocno ;)  

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kazakoff napisał:

Nadszedł dla mnie moment zakupu pierwszej markizy. Wybór padł na workową (3-3,1m, bo dach szybko opada).

No i dylemat czy Omnistor 1200 3m czy Fiamma Caravanstore 3,1m? Obie firmy w sumie dobre, może czymś znacząco się te modele różnia?

Co warto dokupić na start? (rafter, rain guard, pasy sztormowe). Co najlepiej zamontować pod worek, żeby nie wycierał farby na ścianie przyczepy?

Rafter w Thule jest od pewnej dlugosci w standardzie, wiec dokupywac nie trzeba. Na pewno pasy sztormowe i klipsy trzymajace material z poprzeczka. Ja osobiscie polecam rainblocmery i sunblockery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w obecnej przyczepie mam Fiammę 360. Do następnej też montuje Fiammę. Rozkładanie banalne, nawet samemu. Dla mnie jednak najważniejsze w Fiammie jest to, że ma masę części zamiennych za śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.