Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.04.2019 o 17:08, Skalniak71 napisał:

Mam długość odcinka prostego 256cm nie przejmując się obrysówką

 

W dniu 20.04.2019 o 20:23, zuczek napisał:

No to markiza max 250cm.

250 to jest podawana chyba długość worka więc spokojnie z fiammy brak bym dłuższą nawet 280 bo tam pustego worka jest z 15cm na stronę. Najlepiej było by przymierzyć.

8 godzin temu, Mtech napisał:

Chodzi mi czy ktoś ma jakieś doświadczenie z montażem ( nie wywiercenie otworów i przykręcenie śrub) . Konkretnie czy nie będzie za ciężka  i nie uszkodzi się łączenie ściany z dachem.

markiza_Paladio1.gif

Ale chyba chcesz tego używać w stacjonarnej? Przykręcasz na śrubach i chyba tyle z montażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 22.04.2019 o 09:07, Voku napisał:

 

W dniu 20.04.2019 o 20:23, zuczek napisał:

No to markiza max 250cm.

250 to jest podawana chyba długość worka więc spokojnie z fiammy brak bym dłuższą nawet 280 bo tam pustego worka jest z 15cm na stronę. Najlepiej było by przymierzyć.

Prawda, ale OSTROŻNIE !!! Omnistor 1200 4m ma 3,8cm i po 10cm z każdej strony do worka. Licząc jako różnicę parametrów ale mierząc w rzeczywistości tego luzu jest około 7 cm na stronę. Omnistora mierzyłem leżącego u mnie na firmie (nie zamontowany na przyczepie).

Caravanstore 3m który wisi na przyczepie przed chwilą zmierzyłem: worek w zwisie od listwy aluminiowej ma około 13cm, luz (od krańca rolety do krańca worka) to około 7cm.

To nie pozostawia zbyt wiele luzu na kompensatę zagięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najgorzej, że nigdzie nie ma na stanie takich markiz. Wszystko na zamówienie i odbiór osobisty. Najlepiej jakby gdzieś w dolnośląskim można było zajechać i ze trzy rozmiary przymierzyć bez zobowiązania kupna konkretnej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Ma ktoś orientację w temacie tych ścian? https://www.obelink.pl/ruchoma-lewa-boczna-ciana.html

jest to coś warte czy taka gówniana cienka ceratka?

O tych Ci nic nie powiem. Ja kupiłem z serii Queen: lewą, prawą i front. Jestem zadowolony: gruby materiał, porządne szwy, długi fartuch. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś orientację w temacie tych ścian? https://www.obelink.pl/ruchoma-lewa-boczna-ciana.html
jest to coś warte czy taka gówniana cienka ceratka?
Ocen na Obelinku masz kilkadziesiąt stron. Wygląda, że wszystko z nią jest w porządku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacek00 napisał:
2 godziny temu, jacekzoo napisał:
Ma ktoś orientację w temacie tych ścian? https://www.obelink.pl/ruchoma-lewa-boczna-ciana.html
jest to coś warte czy taka gówniana cienka ceratka?

Ocen na Obelinku masz kilkadziesiąt stron. Wygląda, że wszystko z nią jest w porządku

Że tak to ujmę mam średnie zaufanie do opinii na stronach sklepów :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Skalniak71 napisał:

Najgorzej, że nigdzie nie ma na stanie takich markiz. Wszystko na zamówienie i odbiór osobisty. Najlepiej jakby gdzieś w dolnośląskim można było zajechać i ze trzy rozmiary przymierzyć bez zobowiązania kupna konkretnej długości.

Jak kupujesz przez neta, masz 14 dni na przymiarkę i zwrot jeśli nie będzie pasować. Wadą jest konieczność pokrycia kosztów przesyłki zwrotnej, która w przypadku markizy jest mega droga, coś koło 150-200zł. Niestety tyle firmy kurierskie wołają za transport takiego długiego przedmiotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zuczek napisał:

O tych Ci nic nie powiem. Ja kupiłem z serii Queen: lewą, prawą i front. Jestem zadowolony: gruby materiał, porządne szwy, długi fartuch. ?

Jutro przed 19 do Ciebie tyrkne i popytam jeszcze parę rzeczy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacekzoo napisał:

Że tak to ujmę mam średnie zaufanie do opinii na stronach sklepów

No, jak już to opinie z opineo, one są jako tako pochodzą od nabywców. Te na stronach sklepów to farsa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Jak kupujesz przez neta, masz 14 dni na przymiarkę i zwrot jeśli nie będzie pasować. Wadą jest konieczność pokrycia kosztów przesyłki zwrotnej, która w przypadku markizy jest mega droga, coś koło 150-200zł. Niestety tyle firmy kurierskie wołają za transport takiego długiego przedmiotu.

Ja tam nie widzę potrzeby przymiarki, wiadomo jaka jest długość, trzeba zmierzyć prostą linię dachu o wszystko wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacekzoo napisał:

Jutro przed 19 do Ciebie tyrkne i popytam jeszcze parę rzeczy :D 

ok. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te ściany kompletne w Lmc, teraz mam queen do Hobby, to jest to samo, tylko inny wymiar, porównywałem z oryginałem Thule i różnicy nie widziałem. Ja osobiście kupiłem już drugi raz wuęc polecam.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Obelinku byla swojego czasu promocja. Roznica pomiedzy Queenem a Thule wynosila ok 100e, przy dlugosci rolety 4,25.Trzeba tylko uwazac na 3 noge, bo sciany nie lacza sie na jej wysokosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 410tke czyli ostatni wymiar bez trzeciej nogi. Na razie chce kupić boczne, zobaczyć jak to się kupy trzymani wtedy ew dokupić przód. 

 

Rozumiem że do ściany trzeba dokupić dodatkowy rafter i tą nogę co jest przy samej ścianie budki? 

W nich jest możliwość założenia jakiś zasłonek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.