Skocz do zawartości

Panele solarne elastyczne X-Disc.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Przykleiłem DWANAŚCIE DNI temu panele elastyczne X-Disc.
http://x-disc.pl/panele/page/read/elastyczne-panele-fotowoltaiczne
Najnowsza generacja. Ponoć poprawiono problemy jakie były z poprzednią wersją.
Dzisiaj zauważyłem że jeden już zaczyna się rozwarstwiać. Przykleiłem na Sikaflex. No i chyba będzie problem...

post-15890-0-11524700-1430842320_thumb.jpg

Edytowane przez Johny_Walker (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia i złóż reklamację. Niech zdecydują co z tym robią. Pewnie wyślą Ci nowe bo z tych i tak nic nie będzie po odklejeniu.

Z drugiej strony dwutygodniowy sikaflex struną wycina się łatwo bez straty dla dachu. Po miesięcu szło już trudniej. Robiłem to niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Firma XDisc załatwiła moją reklamację pozytywnie. Przysłali nieodpłatnie nowy panel bez odsyłania starego. Na początku żądali demontażu i odesłania starego do badań, ale w końcu żeśmy się dogadali. Zaproponowali to rozwiązanie już jakiś czas temu, ale nie pilnowałem sprawy. Takiego rozwiązania sprawy oczekiwałem.
Zanim zamontuję, to będę w wolnym czasie testował nowy panel czy nie wystąpią na nim podobne wady.

Bąble na zamontowanym panelu nie powiększają się. Pęcherz jest twardy, ale pod naciskiem lekko się ugina. Trudno powiedzieć czy wpływa na maksymalną osiąganą moc, bo nie mam czym jej odebrać. W typowy upalny dzień przez kilka godzin pobierana moc to 150-180W - tyle bierze lodówka i akumulator. Panele są izolowane termicznie od spodu co z pewnością zmniejsza ich moc. Na razie nie wiem czy to zostawić czy naprawiać. Sikaflex i tak już się utwardził.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 rok później...

Panowie co w takim razie jakie wybrać, wszystkie elastyczne to badziewie? Nie mam wyjścia albo elastyczne albo nic u mnie nie wchodzi w grę.

Może jakieś lepsze nie muszą się wyginać mogą być płaskie tylko aby były smukłe a co najważniejsze ultra lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naszukałem się jakiś niby rankingów i wszędzie ten uważany jest za najlepszy cena - jakość

 

https://www.renogy.com/175-watt-12-volt-flexible-monocrystalline-solar-panel/?sscid=b1k4_gcw0p&utm_source=shareasale&utm_medium=affiliate&utm_campaign=2337909

 

źródło https://tinylivinglife.com/2020/02/top-10-best-flexible-solar-panels-of-2020-review/

 

Czy ktoś kojarzy czy to jest to dokładnie to samo co najtansze na alle/ali? Może zna jakaś PL firmę co daje w miare spoko gwarancję i akceptowalną cenę?

Wyliczyłem że mogę założyć łącznie 4 panele i mieć 250W lub nawet 350W trzeba zakładać że są mniej efektywne oraz będzie duży spadek po kilku latach.

Jaka pojemnisc aku Lifepo4 do tego. Polaczenie szeregowe? Nie chce ciagnąć wielu metrów kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.