Skocz do zawartości

Siłowniki - Heki 2


Rekomendowane odpowiedzi

Mam okno dachowe Heki 2 rozmiar około 100x70 w którym  padły siłowniki (sprężyny gazowe) Czy istnieją jakieś zamienniki które można kupić w ludzkich pieniądzach? Ori kosztują około 300zł za dwie sztuki :oslabiony:

 

Czy takie okno dzięki tym siłownikom można ustawić w dowolnej pozycji czy tylko otworzyć maksymalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielpoz  >  ... okno dachowe Heki 2 ...

                            Czy takie okno dzięki tym siłownikom można ustawić w dowolnej pozycji

                            czy tylko otworzyć maksymalnie?

 

info   <  napisz, mają oprócz sklepu, warsztat = "reanimacja przyczep", zapytaj o używane siłowniki ...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielpoz ,   w moim Knausie też miałem uszkodzony siłownik (bakista).Czas oczekiwania na orginał (supsa) to trzy tygodnie!

 

Proponuje zadzwinić do http://www.fakrosno.pl/  i tam uzyskasz profesjonalne  info n.t. siłownika.

Zamawiałem u nich i do dziś wszystko gra mimo ,że półtora centymetra było róznicy między orginałem. Najważniesze są zaczepy ( rodzaj), siła w Nm , długość max i długość min. oraz średnica.

Okno heki2 otwierasz na maxa albo zamykasz .Siłowniki nie służą do regulacji wysokości otwarcia okna. Masz jeszcze możliwość zrobienia mikroszpary na tych czarnych dzwigienkach. Ale mimo zamknięcia okna w maxymalnym dolnym położeniu to i tak  osy lub inne dokuczające owady potrafią przedostać się do środka budy.

Ale i na to znalazłem sposób i nie mam już nieproszonych gości.

 

 

 A używki o ,których wspomniał ired nawet nie zawracaj sobie głowy . Jak zwykle ilość a nie jakość ...  

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, mógłbyś przy okazji naświetlić jak uszczelniłeś okno dachowe żeby żadne owady się nie pchały?

 

 

W miejscu gdzie dochodzi opuszczone okno, do ramy na  całym obwodzie założyłem gumową uszczelkę krawedziową .W niektórych miejscach konieczne były nacięcia . 

Dobrałem rozmiar do szerokości rantu ramy okna i wybrałem  taką, która  miała wewnątrz zbrojenie- podobno lepiej się trzyma na krawędzi. Górna cześć ,ten okragły brzuszek jest wykonany z mikrogumy ,ma to duży plus bo jest na tyle szczelny oraz  bardzo bezpieczny dla plastykowego okna ,które dociskamy zamykając je. 

 

A uszczelka wygląda tak https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=aciifMhkT0Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielpoz ,   w moim Knausie też miałem uszkodzony siłownik (bakista).Czas oczekiwania na orginał (supsa) to trzy tygodnie!

 

Proponuje zadzwinić do http://www.fakrosno.pl/  i tam uzyskasz profesjonalne  info n.t. siłownika.

Zamawiałem u nich i do dziś wszystko gra mimo ,że półtora centymetra było róznicy między orginałem. Najważniesze są zaczepy ( rodzaj), siła w Nm , długość max i długość min. oraz średnica.

Okno heki2 otwierasz na maxa albo zamykasz .Siłowniki nie służą do regulacji wysokości otwarcia okna. Masz jeszcze możliwość zrobienia mikroszpary na tych czarnych dzwigienkach. Ale mimo zamknięcia okna w maxymalnym dolnym położeniu to i tak  osy lub inne dokuczające owady potrafią przedostać się do środka budy.

Ale i na to znalazłem sposób i nie mam już nieproszonych gości.

 

 

 A używki o ,których wspomniał ired nawet nie zawracaj sobie głowy . Jak zwykle ilość a nie jakość ...  

Skoro to są zwykłe siłowniki (bez blokady) to poszukam w sklepach z akcesoriami do mebli itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam czy udało Ci się znaleźć jakieś inne siłowniki do okna? jeśli tak to daj proszę namiary jakie to są i w jaki sposób je wymieniałeś. Mam ten sam problem że nie trzymają mi okna, ale jak zacząłem je rozbierać to za diabła nie wiem jak wyjąc te przeklęte sworznie na mocowaniach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu kłopotliwego demontażu/montażu olałem temat. Swoją drogą nie mam jakoś weny do tej właśnie akcji... a okno otwieram powiedzmy do 3/4 wysokości i mi wystarczy :yes:  Jak będę sprzedawał to najwyżej kupię i przyszłemu właścicielowi dam siłowniki do ręki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadałoby wymontować te siłowniki, jest na nich zapisana "moc" chyba w N. Zmierzyć długość, zobaczyć rodzaj zaczepów. Powinno dobrać się w hurtowni meblowej lub motoryzacyjnej.

 

ja nie miałem z tym problemu jak padły siłowniki w bakiście tabberta - a były tam dwa malutkie, 400N silniejsze niż w wielu autach, zakup za jakieś 30zł - spasowały motoryzacyjne.

 

P.S.

 

ja mam kłopot z tymi siłownikami w nowiuteńkim oknie Heki 2 (prawdopodobnie to ten model), siłowniki drżą i hałasują podczas pracy, zamykając wieczorem okno budzę pół campingu. Nie zawsze się tak dzieje, będę niedługo reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi ale kolego maarec nie tak łatwo to wymontować, o tusz, dół jest zabezpieczony sworzniem i przykryty zaślepką, zaślepkę zdemontowałem, ale nie wiadomo jak wydłubać ten przeklęty sworzeń :niewiem:  

 

natomiast górne mocowanie jest jakby nitem które ma z obu stron główki a pręt w środku jest znacznie cieńszy, czyli na moje oko bez cięcia się nie obędzie.

 

 

danielpoz oryginalne mają siłę 40 N

post-20134-0-53315200-1469124717_thumb.jpg

post-20134-0-63343000-1469124718_thumb.jpg

post-20134-0-20740200-1469124720_thumb.jpg

post-20134-0-22596200-1469124721_thumb.jpg

post-20134-0-29511200-1469124851_thumb.jpg

post-20134-0-34531800-1469124852_thumb.jpg

post-20134-0-71858700-1469124853_thumb.jpg

post-20134-0-07146400-1469125033_thumb.jpg

post-20134-0-90636800-1469125033_thumb.jpg

Edytowane przez Hansen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzięki za podpowiedzi ale kolego maarec nie tak łatwo to wymontować, o tusz, dół jest zabezpieczony sworzniem i przykryty zaślepką, zaślepkę zdemontowałem, ale nie wiadomo jak wydłubać ten przeklęty sworzeń :niewiem:  

 

natomiast górne mocowanie jest jakby nitem które ma z obu stron główki a pręt w środku jest znacznie cieńszy, czyli na moje oko bez cięcia się nie obędzie.

 

 

danielpoz oryginalne mają siłę 40 N

Góra to nie nit jak podwadzisz małym śrubokrętem tę dużą główkę to ona zeskoczy jest wciskana na sprężynkach na taki sam bolec jak na dole.

Sam właśnie przerabiam temat i z zamiennikami ciężko, natomiast wraz z oryginałem dostajesz nową zaślepkę dolną i górną.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odkopię temat bo może się przydać. Dużo taniej i tak samo dobrze można złożyć zestaw w naszym rodzimym Krośnie. Komplet na okno wyszedł mnie 140zł. Nie jest identyczny jak oryginał ale gra i buczy :)  jedyną "adaptację" to trzeb uciąć tulejki z węzyka igielitowego żeby dać tulejki. Pięknie pasuje i nie tłucze przy otwieraniu. 

Sprężyna gazowa (23149 FA Krosno) siła 45N długość 305,5mm skok 121mm do tego:

Przegub oczkowy otwór o średnicy 6mm gwint M6 długość 22mm grubość 03mm

Edytowane przez marek230482 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.