Skocz do zawartości

Wyjazd do Norwegii


Rekomendowane odpowiedzi

Widziałam, że wiele jest tu osób wyjeżdżających w strony Norwegii lecz nie natrafiłam na kogoś kto udaje się tam z przyczepą. Szukam właśnie informacji na temat dróg, opłat, campingów itp. szukałam troche w necie, ale i tak takie suche informacje nic nie dają. Ja wybieram się z rodziną w te wakacje, więc mam nadzieję, że pomożecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Krótko szukałeś. Ja też za tym chodzę. Dotychczas nie znalazłem chętnych z przyczepą, głównie campery lub namiot. Jest kilka osób, które objechały Norwegię i sa żródłem ciekawych informacji. Szkoda, że nie byłeś na krakowskim sp :niewiem: otkaniu w sobotę. Pozdrawiam AdamH :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Norwegia to taki fajny kraj, gdzie można pojechać ot tak sobie, bez zbędnych przygotowań, jeśli się jedzie przez Niemcy i Danię. W innym przypadku jedyny problem to rezerwacja promu odpowiednio wcześniej. Przespać się można wszędzie, byle dalej niż 150 m od zabudowań no i nie na użytkach rolnych. Takich miejsc jest tam bez liku. Nawet przy szosach jest sporo zatoczek po starych drogach, gdzie można spokojnie rozbić namiot czy przystanąć kamperem czy przyczepą. Byliśmy tam w zeszłym roku w trzy osoby z namiotem i dojechaliśmy do Lofotów całe je objeżdżając. Było super, no i te białe noce, brrr, spać się nie dawało...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszałam o tym, że jest tam sporo grzybów w lasach:D :] mniam

ale z części trasy po Norwegii musimy zrezygnować ze wzgl. na przyczepę, którą zabieramy. Nie da rady jechać wzdłuż fiordów, a tak chciałam :]

wiadomo, może gdzieś tam zachaczymy. właśnie dostałam w końcu upragniony przewodnik po skandynawii i czytam :bzik: a może wy znacie jakieś miejsca, które naprawdę warto odwiedzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszałam o tym, że jest tam sporo grzybów w lasach:D :jump: mniam

ale z części trasy po Norwegii musimy zrezygnować ze wzgl. na przyczepę, którą zabieramy. Nie da rady jechać wzdłuż fiordów, a tak chciałam beksa.gif/sick.gif'class='bbc_emoticon' alt=';(' /> ' />

wiadomo, może gdzieś tam zachaczymy. właśnie dostałam w końcu upragniony przewodnik po skandynawii i czytam :bzik: a może wy znacie jakieś miejsca, które naprawdę warto odwiedzić?

 

Ja tez sie wybieram z przyczepa w te wakacje ale dlaczego nie da sie jechac wzdluz fiordow ? Zbyt waskie i krete drogi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, naprawdę też?? oooo :jump: to musimy się wymienic spostrzeżeniami :bzik: no nie da się jecha z przyczepą, gdyż są zbyt wąskie i kręte drogi. Przyznam, że my z rodziną po wielu drogach jeździliśmy, ale tam naprawdę lepiej nie ryzykowac;/ choc baaardzo byśmy chcieli tam jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chcę pojechac do NO z przyczepką. Wg. otrzymanych informacji od forumowiczów bez problemu mozna ciągnąć duży ogon. Wiem, że trzeba odwiedzić Lofoty a to droga wzdłuż fiordów. Nie mam obaw o jazdę. AdamH

:bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi w Norwegii są dobrej jakości i po każdej można spokojnie jechać z przyczepą. Czasami tylko trzeba to robić powoli bo faktycznie bywają kręte. No i w zalezności od posiadanego auta trzeba uważać na podjazdy, np. droga Trolli. Ale to nie Mongolia czy Afryka i normalnym autem wszędzie da się dojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, no to teraz mam niezły dylemat;-/ bo już w zasadzie postanowione, że rezygnujemy z fiordów. Poza tym chcemy ograniczyć koszty, ale jeszcze nad tym muszę pomyśleć :bzik: bo wiadomo, że jak są kręte drogi, i to po górach to samochód więcej pali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Norwegii z przyczepą 2 razy. Po raz pierwszy wiele lat temu Polonezem z Niewiadówką. Samochód nie był specjalnie mocny ale dojechałem aż na Nordkap jadąc właśnie nad fiordami. Żadnych problemów. Koszty były spore bo dużo wydawałem na promy a tych się uniknąć nie da. Za zestaw z przyczepą dużo kasują. Ale jeżeli chodzi a jazdę to jadąc nad fiordami dużych wzniesień nie ma. Tyle tylko że średnia prędkość jest stosunkowo mała. Więc trzeba mieć dużo czasu albo zaplanować krótszą trasę. Mi dojechanie na Nordkap zajęło 6 tygodni. Powrót zdecydowanie mniej ale wracałem przez Finlandię i nad zatoką Botnicką.

Za drugim razem jechałem już z aktualnie posiadaną przyczepą która jest znacznie większa. Z grubsza biorąc zwiedzałem góry. I trasę dobierałem tak żeby po najbardziej ekstremalnych odcinkach jechać samym autem. A przyczepę zostawiałem na ten czasu albo na kempingu albo po prostu przy drodze. Norwegia, zwłaszcza bardziej odludne tereny są bezpieczne i nie obawy o kradzież. Także wg. mnie jak się ma przyczepę o masie zgodnej z tym co jest wpisane w dowód rejestracyjny spokojnie można wszędzie wjechać. Poza górskimi drogami zaznaczonymi na mapie jako drugorzędne bo zdarzają się bardzo wąskie odcinki i samym autem ciężko się minąć. Ale tam zawsze stoi znak zakazu wjazdu z przyczepą. Reasumując jadąc w zgodzie z obowiązującymi przepisami nie ma żadnego problemu. A koszty promów można sobie odbić nocując na dziko. Jest bardzo wiele takich miejsc gdzie można się zatrzymać na noc za darmo. Mam nadzieję że trochę pomogłem. A Norwegia to bardzo piękny kraj i wymarzone miejsce do podróży z przyczepą jak dla mnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ciekawe to bardzo. Tak sobie właśnie myśle, że nawet jakby jechać po tych pięknych fiordach to właśnie promy tam też są przeszkodą;/ Ale aż 6 tygodni jechałeś na Nord Kapp? :ok: Mam nadzieję, że teraz szybciej da się dojechać właśnie przez Finlandię, Szwecję, Litwe, Łotwe i Estonie. Poza tym może właśnie takim dobrym wyjściem jest po prostu pozostawianie przyczepy i zwiedzanie bez niej. albo po prostu jechać drugi raz bez:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.