Skocz do zawartości

Przedsionek-brak uchwytów


mirage

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem angielkę Couchman Mirage z 94 roku z przedsionkiem  i okazało się, że nie ma ona zamocowanych oczek do zahaczenia haków do zakotwienia rurek konstrukcji namiotu.

Co zrobić w takim przypadku ?

I jeszcze jeden problem- nad zlewem mam zamontowany zwykły kran, bez micro włącznika pompy wody. Kupiłem kranik z mikro

włącznikiem , ale nie mogę znależć  przewodu elektrycznego od pompy. Może ktoś wie, gdzie on jest ?

Jestem ze Szczecina , może ktoś z okolicy mi pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego,

Część przedsionków przystosowana jest do montażu na stelażu z uchwytami montowanymi do tzw. podwójnej kedrę.

Tu masz przykładowy link do takiego uchwytu.

 

Co do braku kabli przy kranie, możesz mieć instalację z pompką ciśnieniową, włączaną spadkiem ciśnienia.

 

Na każdy z przedstawionych przez Ciebie problemów było już sporo tematów na forum, poszukaj a wszystko znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet działa cuda czasami, wbrew woli użytkownika :)

 

O,to, to!

Mam tak samo :]

Ilekroć chcę "z takiego" cokolwiek napisać na forum, to albo w ogóle nie ma opcji odpowiedzi, a jak już jest, to nie mogę nic cytować :pad:

Pojawia się za to info, czy chcę jakiś tam "Tapatalk" :miga:

:niewiem: nie wiem, czy go chcę?

W zasadzie jestem zwolennikiem posiadania w komputerze, telefonie i tablecie, tylko niezbędnych rzeczy.

Czy "to coś" faktycznie ułatwia sprawę (słyszałem różne opinie) :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,to, to!

Mam tak samo :]

Ilekroć chcę "z takiego" cokolwiek napisać na forum, to albo w ogóle nie ma opcji odpowiedzi, a jak już jest, to nie mogę nic cytować :pad:

Pojawia się za to info, czy chcę jakiś tam "Tapatalk" :miga:

:niewiem: nie wiem, czy go chcę?

W zasadzie jestem zwolennikiem posiadania w komputerze, telefonie i tablecie, tylko niezbędnych rzeczy.

Czy "to coś" faktycznie ułatwia sprawę (słyszałem różne opinie) :hmm:

Opinie o czym ? O tapatalku ? No tak ułatwia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci tak zrobi to wyjdź z wątku i wejdź ponownie i będzie od ostatnie postu.

To nie tapatalk tylko jakieś zmiany musiały być w forum i chwilka potrwa zanim się zaktualizuje. 

Chyba, że masz tak na wszystkich formach (jak korzystam nie tylko na tym) to wtedy w ustawieniach musisz sobie zmienić aby pokazywał od nieprzeczytanego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci tak zrobi to wyjdź z wątku i wejdź ponownie i będzie od ostatnie postu.

To nie tapatalk tylko jakieś zmiany musiały być w forum i chwilka potrwa zanim się zaktualizuje.

Chyba, że masz tak na wszystkich formach (jak korzystam nie tylko na tym) to wtedy w ustawieniach musisz sobie zmienić aby pokazywał od nieprzeczytanego.

Mam tak na wszystkich forach i w ustawieniach wydaje się, że wszystko ok, a ja nadal nowe posty odczytuję od początku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i wielkie dzięki.

Namiot rzeczywiście ma podwójną kedrę , a na niej trzy zatrzaski do mocowania rurek z hakami. SUPER !!!

Druga  rzecz kran też działa , ale pompa wody pracuje bez przerwy.nawet po zamknięciu wszystkich kranów (po 5 minutach wyłączyłem ją przełącznikiem na tablicy wyłącznikowej). Macie jakiś pomysł co może być powodem , że nie wyłącza się po zakręceniu kranów ? 

I dalej mam w pobliżu podgrzewacza wody przełącznik z trzema diodami . Czy to jest wyłącznik podgrzewacza ? Jeśli tak , to czy wyłączy się automatycznie jeśli nie ma wody w zbiorniku  ? 

Do podgrzewacza dochodzi też przewód gazowy ? To on jest też na gaz ? Jak go przełączać ?

Załączam miniatury 

post-19156-0-95987400-1430342049_thumb.jpg

post-19156-0-85930700-1430342333_thumb.jpg

post-19156-0-82319700-1430342413_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad - kran i pompka:

Przy pompce lub przyłączu od pompki (jeżeli jest zewnętrzna) powinna być "śrubka" do regulacji ciśnienia odcięcia pompki. Musisz to sobie wyregulować, tak żeby wyłączał pompkę chwile po zakręceniu kranu a włączał zaraz po odkręceniu.

Jedna uwaga - może się zdarzyć, że masz to dobrze wyregulowane, ale pompka pracuje 2-3 minuty przy zakręconych kranach i dopiero się wyłącza. Może się tak zdarzyć jak masz pusty bojler. Po prostu musi go napełnić wodą.

 

Ad- bojler.

Bojler jest na gaz lub prąd 230V. Po pierwsze to pamiętaj, żeby włączać grzanie jak masz wodę w bojlerze - inaczej szlak Ci weźmie grzałkę. Producent dopuszcza grzanie równoczesne za pomocą 230V i gazu (szybciej się wtedy podgrzewa), ale nie jest to metoda zalecana. Najlepiej albo jedno albo drugie.

 

Grzanie na 230V

Włączasz ten włącznik ze zdjęcia, gdzie jest tylko czerwona lampka - i już. Napis "FUSE" to szufladka z bezpiecznikiem.

 

Grzenie na gaz

1. Odkręcasz zawór gazu - to ten czarny na rurce miedzianej.

2. Włączasz sterownik - to ten opisany "Carver Casacade 2" - do działania wymagane jest 12v z aku

3. Jak jest OK - to pali się zielona lampka.

    Jak napięcie na aku jest za małe do pracy sterownika (ok. 10,5 V) to zapali się żółta a sterownik wyłączy grzanie.

    Jak coś będzie źle to zapali się czerwona lampka.

Generalnie sterownik robi wszystko za Ciebie.

Edytowane przez domluke (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.