Skocz do zawartości

Turcja - objazdówka


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.06.2021 o 16:43, jacekzoo napisał:

@ufolz Marek od dzisiaj na urlopie ? ja obie zielone karty mam. A skąd info o tych maseczkach?

Szlag… 

 

F5537B51-51B0-4254-9C9C-B329A9F0A129.png

Tak jest. Zielone karty zostały w szufladzie,  reszta biura podróży ręką  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz, ufolz napisał:

@maarec na spokojnie. Jak cos to na granicy wykupie ubezpieczenie. Poprostu mamy dwa plany GR i TR.

@ufolz mi póki co grecja odpada, nie zapowiada się, żeby mieli znieść maseczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 15.05.2010 o 20:47, Ambi7 napisał:

Gumuldur

Widzę, że temat z 2010 więc nie spodziewam się raczej odpowiedzi autora, czy temn kemping dalej działa,  ale ponieważ już od jakiegoś czasu studiuję mapy Trucji więc szukam informacji o co najmniej kilku kempingach na tureckim wybrzeżu ( od Izmiru do Alanyi) gdzie można będzie spędzić jedną - dwie nocki zrobić serwis kamperka, pranie itp.  W większości chcielibyśmy zatrzymywać się na dziko, dlatego chcę oprócz agregatu( może się przydać na czarną godzinę) założyć panel słoneczny na dach Vana, żeby przynajmniej lodówka mogła chodzić bez problemu. Dokupiłem  już mały przedsionek Kampa trip, który może być wolnostojący,( w ubiegłym roku mieliśmy taki w Grecji ale jest za duży:)  więc będziemy mogli zabezpieczyć sobie miejsce na campingu, zostawić kempingowe klamoty i samym autem wybierać się na zwiedzania miast lub jakieś fajne plaże. Może ktoś planuje Turcję lub był ostatnio i ma coś o polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pawel1966 napisał:

...... Może ktoś planuje Turcję lub był ostatnio i ma coś o polecenia?

@Paweł my w tym roku jesteśmy wreszcie zdecydowani na Turcję - mamy marszrutę ustawioną i tak jak Wy dziko i czasem serwis zrobić jak nie będzie wyboru.

Plaże i miejsca do biwaku w okolicy atrakcji zlokalizowane KMLek wykonany.. tylko jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ufolz napisał:

@Paweł my w tym roku jesteśmy wreszcie zdecydowani na Turcję - mamy marszrutę ustawioną i tak jak Wy dziko i czasem serwis zrobić jak nie będzie wyboru.

Super:) i jak to mniej więcej planujecie? tzn. jaki kierunek jesli chodzi o marszrutę? Bo ja myslę, że najpierw objedziemy wybrzeże egejskie  i śródziemne od Izmiru do Alanyii ( może dalej czyli Mersin, Tars) a potem chcemy wracać przez góry (chcielibyśmy dzieciom pokazać Kapadocję, Pamukkale) , bo zabieramy oczywiście nasze wnuki, czyli dzielnych podróżników, którzy z nami praktycznie od kołyski zwiedzają Grecję:):)

BTW. Muszę się  jeszcze przyznać, że w ramach tych przygotowań właśnie testuję translator Vasco M3 - bo przewiduję, że mogą być gdzieniegdzie problemy z komunikacją:)

I jeszcze edycja - ja planuję mniej więcej taką drogę, z tym, że w Rumunii chciałbym przejechać Transalpiną. Kilometrowo do Izmiru wychodzi mniej więcej tyle samo ile na Mani ( ok. 2100 km) ale oczywiście liczę się z tym,ze może trochę kilometrów przybyć w zależności od okoliczności przyrody:)

Screenshot 2022-01-16 at 10-53-33 ViaMichelin Trasy, mapy, informacje o ruchu drogowym, hotele.png

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My najdalej do Kapadocji i Doliny Milosci. Plan na mapie tak wyglada. Ale zycie bedzie na bieżąco korygowac. Co do Vasco 3.. w Grecji slabo się sprawdzał. Rumuni mowili ze tlumaczy Kali chce jeść zamiast czy mozna skozystac z restauracji. Ogolnie ja jestem slabo zadowolony.  

Screenshot_20220116-144159_MAPSME.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufolz No to mniej więcej to samo zaplanowaliśmy jeśli chodzi o trasę a co się uda to oczywiście w pewnym sensie niewiadoma:)

A jeśli chodzi o Vasco to też mam podobne odczucia, ale myslę, że w najgorszym przypadku proste słowa będzie tłumaczył trafnie. a to może czasem pomóc w komunikacji. Problemy z dobrym tłumaczeniem pojawiają się jesli mówisz długie zdania i nie do końca wyraźnie. wtedy faktycznie trochę  głupieje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Misio napisał:

No właśnie...ja bym musiał pewnie za kółkiem spędzić z 15dni...wiec by odpocząć brakło by miesięcznego urlopu...

To racja...jazdy będzie sporo, ale czasem jeżdżąc do Grecji i po Grecji udało mi się już tyle wykręcić. Ja myslę, że będziemy mieć do dyspozycji jakieś 3,5 tygodnia. To minimum żeby pojeździć i trochę "odpocząć":):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko komfort jazdy T5 czy jakąkolwiek osobówką to nie to samo co 30letnim dostawczakiem z silnikiem technologicznie z lat siedemdziesiątych poprzedniego wieku...

Osiołek pare razy w życiu leciał powyżej 800km w ciągu doby...ale 1) nie miało to za wiele wspólnego z "rekreacją", 2) przez dwa koleje dni niezbyt miałem ochotę jechać nawet 30km...

Mimo że kamperem jeździmy zawsze naście kkm rocznie (chociaż z wielu względów tamten rok nie był łaskawy), to jednak ciut daleko dla niego i dla nas... może na początek udało by się objechać Grecję nim w tym roku...

Do tego rzadko mamy możliwość wyskoczyć gdzieś na dłużej niż na 3tygodnie...mimo że na takie wypady 1-2tygodniowe udaje nam się stosunkowo często ruszyć...

Ale zrobiłem totalny off-topik...sorry, brakuje mi znowu mruczenia starego silnika, a przede wszystkim spania na dziko, szumu drzew i morza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio, Grecje w 3tygodnie na luza oblecisz z 2-3dniowymi miejscowkami przy samej plazy za free. Na Turcje to ja szykuje 4tygodnie aby wlasnie odpocząć i pozwiedzać międzyprzelotami. My na spokojnie na Rumuna, Bułgarie i Turcje. No chyba ze cos odwali Turcja jak sie zamknie ale z doswiadczenia wiem ze media swoje a zycie swoje. Osiołek spokjnie da radę.. nie jest ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.