Skocz do zawartości

Hobby vs Knaus


Carlos1976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono użytkowników :)

 

Noszę się z zamieram kupna nowej przyczepki i tu właśnie zaczynają się schody. Interesują mnie modele Hobby Premium 540 UFE , lub Knaus Sudwind Exclusive 500fu. Wiem ,że czym nowsze modele to tym większe gó...o no ale takie mamy teraz czasy i na to nie ma rady. W sieci ciężko wyszkuać czegokolwiek na temat tych modeli a chcialbym zasięgnąć wiedzy odnoście trwałości , jakości wykonania tych przyczepek oraz możliwych usterkach. Czy są jakieś znaczące różnice za którymi przemawiają konkretne argumeny podczas wyboru jednej bądź drugiej. Cena jest w tym przypadku na miejscu drugorzędnym. Przyczepkę chcę posiadać jak najdluzej sie da, dlatego mam dylemat, która z nich będzie bardziej trwala . Roczny okres ekspolatacji - cały lipiec stacjonarnie na mazurach, później może ze 2 wyjazdy również po Polsce. Może ktoś ma wiedzę techniczną i mogłby mnie naprowadzić na odpowiedzni tor.

 

Pozdrawiam

Karol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie wsadzać kija w mrowisko wieloletnich dyskusji wyższości świąt wielkanocnych nad świętami bożego narodzenia proponuję Fendta.

Serio.

Poszukaj np. w center-campie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Myślę, że

 

A ja proponuję lekturę forum. Opinii o ww. markach jest na forum sporo. Najlepiej poczytać i wyrobić sobie własne zdanie. Zrób też sobie wycieczkę do jakiegoś komisu i pooglądaj sobie różne marki.

Myślę, że najlepszy byłby Tabbert  :ee:

 

... oczywiście nie zapominaj również o Adriach, home - carach, beyerlandach, berglandach  i rzeszy angielek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dosyć ciężki i właśnie przeze mnie przerobiony. Szukałem dużej nowej przyczepy z łóżkiem piętrowym dla dzieci. Do niedawna byłem zdecydowany na zakup nowej przyczepki Hobby 650 KFU Prestige. Pojechałem do Kutna obejrzeć konkretny egzemplarz na który byłem już praktycznie zdecydowany (pasowała mi wielkość, rozkład, wyposażenie, małżonce podobał się styl wykończenia wnętrza). No i na miejscu się strasznie rozczarowałem...   Jakość wnętrza dosyć słaba. Jakieś wszystko delikatne takie. Uchwyty mebli plastikowe, wyglądały jakby zaraz miały się urwać. Meble z papieru, badziewne wewnętrzne drzwi przesuwne. Przy mojej dwójce małych niszczycieli (3 i 4 lata) nabrałem obaw o to jak będzie przyczepa wyglądała po kilku wyjazdach. Dałem się przekonać do nowego Knausa Sudwind Exclusive 750 UFK. Wygląda lepiej.

Oglądałem jakieś 2 lata temu podobny dwuosiowy model Knausa z 2004r (czyli wtedy 9 letni) i przyczepka była prawie jak nowa. Wszystko było solidnie wykonane. Moim zdaniem dużo lepiej niż nowe Hobby. A jak będzie naprawdę to będę mógł powiedzieć dopiero za kilka sezonów. Warto porównać ceny nowych Hobby do innych marek (Knaus, Fendt itp.) wychodzi trochę taniej ale chyba kosztem jakości. Za to design i ergonomia przyczep i wnętrza Hobby moim zdaniem najlepsze.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A serio - musi byc Hobby albo Knaus? jak musi to knausa a jak nie musi to LMC albo Tec...

 

Znaczy sie jak ma byc na wiele lat...

A jak ladne to hobby...

 

Teraz zostane wrogiem wielu...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak dbasz tak masz - nawet mając małe dzieci można im wytłumaczyć aby dbać i szanować w końcu w domu też chyba nie pozwalamy im pisać po ścianach i zdzierać tapety.

Miałem Fendta i też było w nim co psuć-faktycznie wykonanie było inne niż w obecnym Burstnerze który posiadam ( czy gorsze !!! okaże się z czasem) ale w tym samym rozmiarze budka była cięższa o około 300kg-także coś za coś.

Wiadomo chcieli byśmy mieć niezniszczalne sprzęty ale jeździć średnimi holownikami i najlepiej bez Viatolla.

Niestety nie tylko przyczepy robi się teraz tak aby się nie psuły z wiadomych względów.mamy więcej plastików , tworzyw itp

Nie mam doświadczenia z pozostałymi markami , ale rozmawiałem z mechanikiem w pewnym serwisie który naprawiał Hobby Premium i stwierdził że tak zmontowanej przyczepy jeszcze nie rozbierał.Ponoć poklejona i zszyta na amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Patrz na MW przyczep. Im lżejsza tym bardziej papierowa. 

2) Skoro masz forsę na nową to tankuj auto pod korek (nie zapomnij wcisnąć odpowietrznika by więcej weszło  :ee: ) i ciśnij w trasę oglądać to wszystko co wydaje Ci się dobre, solidne i godne zainteresowania. W drodze powrotnej refleksje pojawią się same.

3) Miej na uwadze że większość w dzisiejszych czasach produktów jest "na pierwsze wrażenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać pomiędzy Hobby a Knaus, wybrałbym Knausa i to nie dla tego, że aktualnie jestem w posiadaniu takowej, lecz oglądając przyczepki tych dwóch marek odczucia miałem podobne jak kolega albi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dosyć ciężki i właśnie przeze mnie przerobiony. Szukałem dużej nowej przyczepy z łóżkiem piętrowym dla dzieci. Do niedawna byłem zdecydowany na zakup nowej przyczepki Hobby 650 KFU Prestige. Pojechałem do Kutna obejrzeć konkretny egzemplarz na który byłem już praktycznie zdecydowany (pasowała mi wielkość, rozkład, wyposażenie, małżonce podobał się styl wykończenia wnętrza). No i na miejscu się strasznie rozczarowałem...   Jakość wnętrza dosyć słaba. Jakieś wszystko delikatne takie. Uchwyty mebli plastikowe, wyglądały jakby zaraz miały się urwać. Meble z papieru, badziewne wewnętrzne drzwi przesuwne. Przy mojej dwójce małych niszczycieli (3 i 4 lata) nabrałem obaw o to jak będzie przyczepa wyglądała po kilku wyjazdach. Dałem się przekonać do nowego Knausa Sudwind Exclusive 750 UFK. Wygląda lepiej.

Oglądałem jakieś 2 lata temu podobny dwuosiowy model Knausa z 2004r (czyli wtedy 9 letni) i przyczepka była prawie jak nowa. Wszystko było solidnie wykonane. Moim zdaniem dużo lepiej niż nowe Hobby. A jak będzie naprawdę to będę mógł powiedzieć dopiero za kilka sezonów. Warto porównać ceny nowych Hobby do innych marek (Knaus, Fendt itp.) wychodzi trochę taniej ale chyba kosztem jakości. Za to design i ergonomia przyczep i wnętrza Hobby moim zdaniem najlepsze.

 

Pozdrawiam

Witam

Jezeli to pomoze tobie: 

W ostatnich 5-u latach kupiłem dwie nowe przyczepy. Wilka i LMC. Przy drugiej "piorytetem" był Knaus ale producent był "arogancki i chamowaty" wiec wybralem LMC. Mimo to dalej mam bardzo pozytywne zdanie o produkcie firmy Knaus. Przed zakupem miałem okazje skorzystac w wybrany weekend z kazdej w/w przyczep. Najważniejsze jest jej wyposazenie dokladnie pod twoje wymagania. Stad ja zanim kupiłem dla siebie moj sprzedawca zamawiał taką jaka uzgodniliśmy a on ja poźniej doposażył. Knaus odmowil takiego podejscia choc jak sprzedawali Wilka nie było problemow. Mnie nie inetersowalo to co producent oferuje w fazie finalnej ale to co ja potrzebuje stad taki wybór. Jezeli chodzi o zastosowane materialy to musisz sie z tym pogodzic , ze ich jakosc prawie w kazdej sie obnizyla. Na potwierdzenie dodam, ze ogladałem transformator w Knausie mojego kolegi kupionym w Lipcu 2014 roku i producent Zenghu - Made in China czyli ksiegowy dziala. 

Hobby ma bardzo ładny Desing ale z tego co ogladam i rozmawiamy na forum z kolegami producent troche "dał ciała" z jakościa wykonania.

To bardzo dobrze , ze okresliłes dwa modele na ktory zamierzasz skupic uwage. Byłoby jeszcze lepiej gdyby była taka mozliwosc w weekend przetestowania kazdej z nich tak abys mial troche wiekszy obraz swoich oczekiwan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupuje oczami to łyknie Hobby ,bo jest bardziej wybajerowana dizajnersko ,czyli wizualnie wprzedza konkurencję . 

A jak podejdziesz do tematu racjonalnie i na spokojnie to pewnie Knaus.  

Masz jeszcze kilka marek o których   wyżej koledzy napisali.Warto też o nich pomyśleć .

 

A wracając do tematu to wiadomym jest ,że każda buda to taki składak złożony z iluś tam części i podzespołów. Porównaj sobie na jakich elementach wyposażenia jest zbudowana buda,  ,na jakim jest  podwoziu, czy przednia ściana jest z tworzywa czy też z blachy itd.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jezeli to pomoze tobie: 

W ostatnich 5-u latach kupiłem dwie nowe przyczepy. Wilka i LMC. Przy drugiej "piorytetem" był Knaus ale producent był "arogancki i chamowaty" wiec wybralem LMC. Mimo to dalej mam bardzo pozytywne zdanie o produkcie firmy Knaus. Przed zakupem miałem okazje skorzystac w wybrany weekend z kazdej w/w przyczep. Najważniejsze jest jej wyposazenie dokladnie pod twoje wymagania. Stad ja zanim kupiłem dla siebie moj sprzedawca zamawiał taką jaka uzgodniliśmy a on ja poźniej doposażył. Knaus odmowil takiego podejscia choc jak sprzedawali Wilka nie było problemow. Mnie nie inetersowalo to co producent oferuje w fazie finalnej ale to co ja potrzebuje stad taki wybór. Jezeli chodzi o zastosowane materialy to musisz sie z tym pogodzic , ze ich jakosc prawie w kazdej sie obnizyla. Na potwierdzenie dodam, ze ogladałem transformator w Knausie mojego kolegi kupionym w Lipcu 2014 roku i producent Zenghu - Made in China czyli ksiegowy dziala. 

Hobby ma bardzo ładny Desing ale z tego co ogladam i rozmawiamy na forum z kolegami producent troche "dał ciała" z jakościa wykonania.

To bardzo dobrze , ze okresliłes dwa modele na ktory zamierzasz skupic uwage. Byłoby jeszcze lepiej gdyby była taka mozliwosc w weekend przetestowania kazdej z nich tak abys mial troche wiekszy obraz swoich oczekiwan.

@ Helmut , albi, pepe6 -  koledzy dziękuję bardzo za rzeczową odpowiedź , właśnie o takie coś mi chodziło :)  Nad tematem jeszcze oczywiście chwilę pomyslę co by nie kupić zbyt pochopnie. Nową Hobby premium już ogłądałem i właśnie jakość wnętrza strasznie mnie zaniepokoiła. W moim starym Bustnerze wydaje sie być wszystko bardziej solidne.

 

Koledzy absolutnie nie było moim zamiarem wywoływać wojny co lepsze Knaus , czy Hobby. Dałem do porównania dwa konkretne modele i nie chcę tu porownywać nic innego.

Przyczepkę zamierzam kupić fabrycznie nową  i ma posłużyć jak najdłużej , dlatego na trwałości zależy mi najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja powiem tak, użytkowałem Knausa Sudwing z 2006 r. byłem bardzo zadowolony, meble może nie jakieś bardzo nowoczesne ale proste a co za tym idzie solidne, Teraz mam hobby 650 KFU 2010 z uwagi,iż dzieci podrosły użytkuje ją od 2 lat i powiem tak producent oszczędził nie na jakości tylko na wadze, meble zrobione są z pianki lekkie i przyjemne, na pewno nie tak solidne jak w Knausie, Ale z drugiej strony ładniejsze nowsze. I tak jak koledzy wypowiedzieli się wcześniej.

JAK DBASZ TAK MASZ. A i jeszcze nasunęła mi się jedna uwaga odnośnie prowadzenia. Gdy ciągnąłem Knausa było go bardzo czuć choć miał DMC 1500kg i był na jednej osi, natomiast teraz hobby na dwóch osiach i DMC 1900kg nie czuję jej wcale jakby ją ciągnął za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy miał prawie nowe hobby z 2011rdokładnie modelu nie pamiętam,w tej chwili przesiadł się na fendta tej samej wielkości kupił go u któregoś klajów w Bieruniu i po roku korzystania powiedział że hobby już nie chce widzieć,tez ją widziałem w środku i jak na nowe budki uważam że to jedna z solidniej wykonanych budek jak na te czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.