Skocz do zawartości

Montaż solara (Panela PV) - fotorelacja [hobbyuser]


Hobbyuser

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie dzisiaj na dachu przyczepki pojawił się  solar 130 W :skromny: monokrystaliczny. Założyli mi w Center Camp i powiem wam że ładnie to zrobili. Pokazałem wydrukowane fotki z relacji  Hobbyusera jak ma to być zrobione łącznie z rureczką fi 16 na przelotkę którą też dostarczyłem.  Jestem zadowolony z ich pracy bo za te pieniążki co wzięli za montaż to nie opłaca się bawić samemu.

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnie zestawów sikaflex to proponuje zadzwonić do przedstawicielstwa sika polska i tam podpowiedzą gdzie w najbliższej okolicy najprościej to kupić. Dla "potrzebujących" z okolic Trójmiasta to jest firma MEJE na ulicy Wiślna 17 w Gdańsku i tam zwykle mają to od ręki.

W cenach normalnych a nie karawaningowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zestawów sikaflex to proponuje zadzwonić do przedstawicielstwa sika polska i tam podpowiedzą gdzie w najbliższej okolicy najprościej to kupić. Dla "potrzebujących" z okolic Trójmiasta to jest firma MEJE na ulicy Wiślna 17 w Gdańsku i tam zwykle mają to od ręki. W cenach normalnych a nie karawaningowych.

Pochodzę z Krakowa. Jest sika w Krakowie. Dzwoniłem do nich, że potrzebuje uszczelniacz butylowy. Dostałem informację,iż nie mają sprzedaży detalicznej i w krakowie raczej nie dostane. I nie są w stanie powiedzieć gdzie dostanę. Kazali szukać na all. :)

dziwne podejście.

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym jest problem :hmm:

Przecież kilka postów wcześniej, Kolega Leon podał link do sklepu, w którym można dostać cały zestaw do klejenia i na dodatek w znakomitej (normalnej cenie)!

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym jest problem :hmm:

Przecież kilka postów wcześniej, Kolega Leon podał link do sklepu, w którym można dostać cały zestaw do klejenia i na dodatek w znakomitej (normalnej cenie)!

Problemu nie ma. Przedstawilem dziwne stanowisko sika. Przynajmniej odział w krakowie. :)

I dziwne że nie mają nawet małego sklepu przy zakładowego.

 

wysłane przy użyciu smartfona.

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj na dachu przyczepki pojawił się solar 130 W :skromny: monokrystaliczny. Założyli mi w Center Camp i powiem wam że ładnie to zrobili. Pokazałem wydrukowane fotki z relacji Hobbyusera jak ma to być zrobione łącznie z rureczką fi 16 na przelotkę którą też dostarczyłem. Jestem zadowolony z ich pracy bo za te pieniążki co wzięli za montaż to nie opłaca się bawić samemu.

Jeśli to nie tajemnica to ile Cię policzyli? Pytam z czystej ciekawości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to efekt dzisiejszych zmagań z kolegą Leonem lekko nie było, ale daliśmy radę. Na mojej Hobby wylądował Panel 130W jutro podłączę do Tracera 1210RN i można ruszać na wakacje. :yay::biwak:

post-14669-0-36815200-1468869884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było na forum, ale widzę, że ewentualne pytania skierowane do mnie doczekały się odpowiedzi niezawodnych kolegów. Gratuluję wszystkich nowych instalacji. Co do mojej instalacji to przejechała już na dachu przyczepy 10.000km. Nie spadła i ciągle działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przejrzałem już sporo tematów na temat montażu paneli, mniej więcej mam już wszystko poukładane w głowie czego chcę, natomiast zastanawia mnie, że wszyscy (albo zdecydowana większość)  kupuje nowe panele, natomiast kolega kupił dla siebie używany i zastanawiam się też nad używanym. Jeszcze go nie założył, więc nie zapytam go o wrażenia :-)

Zakładając że wydajność takiego używanego po kilku latach użytkowania spadła o 10 czy 15% to ich cena jest na tyle atrakcyjna że warto się zastanowić. Poniżej kilka zakończonych aukcji i ceny jakie są licytowane:
Np 110W za 54zł +59 wysyłka:
http://allegro.pl/bateria-sloneczna-panel-ogniwo-shell-110w-12v-i6513310299.html
albo 175W za 74zł+59zł wysyłka:
http://allegro.pl/ogniwo-bateria-sloneczna-solar-175w-bp-solar-od1zl-i6487048319.html
lub nieco tanszy 175W :
http://allegro.pl/ogniwo-bateria-sloneczna-solar-175w-bp-solar-od1zl-i6486095834.html

Nie warto? Jak wygląda sprawa parametrów technicznych, pokazane są tam zdjęcia tabliczek z parametrami...
Domyślam się że parametry/sprawność mają nieco niższe skoro są wykonane ileś lat temu i może to 175W nie daje tyle samo co 175W teraz, albo też są większe niż sprzedawane obecnie o tych samych parametrach.

 

Mają one jakieś uszkodzenia, ale nie wiadomo na ile wpływają te uszkodzenia na skuteczność takiego panela....

Edytowane przez typ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.