Skocz do zawartości

Zakup przyczepy kempingowej w celu stricte mieszkalnym?!


W2L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie!

 

Jako, że jest to mój pierwszy post, tuż po rejestracji na forum to chciałbym się ze wszystkimi przywitać i podziękować z góry za pomoc z moimi czasami błahymi pytaniami dotyczącymi przyczep kempingowych i tematów pochodnych, ponieważ jestem w tym totalnie zielony).

 

Planuję w niedalekiej przyszłości zakup przyczepy kempingowej jako obiekt stały mieszkalny. Niestety różnie się ludziom w życiu układa i mnie sytuacja zmusiła do tego, abym poszukał sobie jakiegoś nowego miejsca do spania. Pomyślałem o przyczepie z tego względu, że niewątpliwie jest to jedno z najtańszych miejsc mieszkalnych. Wynajmowałem wcześniej mieszkanie jednak nie widzę sensu dalszego płacenia haraczu za coś co nigdy nie będzie moje, na kupno własnego mieszkania nie mam aż takiej gotówki, kredytu nie wezmę, jednak posiadam kawałek działki rolniczej na której mam zamontowaną rozdzielnie elektryczną czyli jeden kłopot mniej. Mam również studnię jednak nie jest to głębinowa, a woda z niej nadaje się jedynie do podlewania flory, jednak to mnie na razie nie zraża. Przeglądając różne oferty głównie na allegro i olx i zagłębiając się coraz bardziej w temat karawaningu doszedłem do wniosku, że chciałbym przeznaczyć ok. 30-35 tys. zł na taką przyczepę z zastrzeżeniem, że jeśli np. trafiła by się jakaś magiczna oferta przyczepy, która warta jest 70 tys. a ktoś chce się jej pozbyć za 50 tys. również rozważę bardzo poważnie taką ofertę. Czego oczekuję? Planuję mieszkać z dziewczyną. Tak więc w zupełności jedno łóżko małżeńskie jest wystarczające (nie potrzebuję łóżka piętrowego), oczywiście musi być łazienka z prysznicem i kasetką chemiczną WC, ponadto całoroczność. O ile fantastycznie używa się przyczep w sezonie wiosenno-letnim o tyle proszę pamiętać, że również będę jej używał porą jesienno-zimową, tak więc ogrzewanie oraz szczelność jest dla mnie priorytetem. Na tym koniec. Wiadomo, że chciałoby się najlepiej jakąś nową przyczepę tym bardziej, że będzie używana na okrągło ale w moim skromnym budżecie na dzień dzisiejszy nie mogę sobie na nią pozwolić. Rzuciły mi się w oczy domki holenderskie, nie wiem czy to jest aby lepszy pomysł od przyczepy, może pozostawię to pytanie dla osób, które miały styczność i z jednym z drugim. Docelowo jak już wcześniej wspomniałem przyczepa będzie stała w jednym miejscu ale mając na uwadze, że posiada jednak koła myślę, że czasami może zdarzyć się pomysł na podróż. Szukam głównie w ogłoszeniach od osób prywatnych z wiadomych przyczyn. 

 

A teraz najważniejsze. Czekam na Wasze opinie, piszcie proszę czy dobrze robię, czy to totalnie idiotyczny pomysł i lepiej zaoszczędzić pieniądze i spać pod mostem, proszę nie traktować tego wątku jako trollingu, bo piszę go zupełnie poważnie i liczę na równie poważne odpowiedzi/podpowiedzi.

 

Może ktoś z Was zna osobę, która właśnie w podobny sposób mieszka, bądź mieszkała lub planuje coś takiego?

 

Dodatkowe pytanie ode mnie. Na jakich stronach zagranicznych przeglądacie oferty? Taki ogrom ogłoszeń dotyczy przyczep sprowadzanych, może zamiast dorabiać handlarza sam bym zainteresował się sprowadzeniem przyczepki?

 

Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pomyślałem o holendrze, tyle ze nadal nie jest rozwiązany problem związania tej "budowli" z gruntem. Drugie wymaganie - kaseta chemiczna - w holendrach najczęściej jest standardowy sraczyk - trzeba coś zrobić z fekaliami.

Możesz porozglądać się za stricte zimowymi przyczepami - ten temat tez był poruszany na forum. (KIP w wersji zimowej lub KABE).

I ostatnia uwaga - normalną budkę z twoimi wymaganiami co do wielkości w porównaniu do holendra jednak znacznie szybciej zagrzejesz zimą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, że potraktowaliście poważnie mój temat. Przeczytałem dokładnie wątek, który podesłał mi @Spablo1 i już wiem, że u nas w PL jest to nieopłacalne, zwłaszcza zimą, bo albo bardzo bardzo drogą przyczepę będę zmuszony kupić albo bardzo wysokie koszty przez 3-4 miesiące ponosić w okresie zimowym... Nic, będę dumał dalej co robić by gdzieś mieszkać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, ze względu na intensywne zjawisko wykraplania się pary wodnej w okresie zimowym, szybko doprowadzisz do destrukcji konstrukcji drewnianej przyczepki. Poczytaj również o przyczepie kolegi Adamkwiatek, który to przygotował przyczepkę do zimowych wyjazdów (co prawda dość kontrowersyjne rozwiązania ale zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdecydowanie-domek holenderski.Sprawa zwiazania z gruntem,nie powinno byc problemu usadowiajac to na kolach,a niejscami wsparta na bloczkach betonowych,ktore tez nie sa trwale zwiazane z podlozem.W ogole domek holenderski jest z zalozenia konstrukcja przenosna,mobilna,tak ze pozostaje tu tylko kwestia interpretacji przez urzednikow ,a jak wiadomo,to tu moga wystapic problemy....Odn.przyczepy,w tych warunkach spelnialaby Twoje oczekiwania,jakas duza,dwuosiowa. Dwuosiowe sa bardzo tanie w anglii,z uwagi na to ,ze ciezko je potem sprzedac na rynek wtorny/mam na mysli europe wschodnia,ze wzgledu na zwiazane z tym sprzetem oplaty i pozostale wymogi.Ale mozesz jej nie rejestrowac w polsce,jezeli bedziesz ja wykozystywal jako stacjonarna.Taka przyczepe kupisz tutaj w niezlym stanie juz za jakies 2,5 -3,5 tys.GBP.pozostaje tylko kwestia transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nawet zarejestrowany samochód, trzymając się ściśle prawa, nie powinien stać w miejscu dłużej niż pół roku, bo staje się obiektem budowlanym ;) Mówiąc poważnie - sugeruję temat mocno rozeznać od strony prawnej, zeby sie nie okazało, że sąsiad nas nie lubi i... PINB lubi łatwe sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o domek holenderski dużo zależy również od podejścia lokalnych władz. Mi osobiście udało się postawić domek holenderski na działce rolnej i w miarę możliwości moja budka stoi na działce legalnie, łącznie z tym, że po "życzliwych" pismach kontrolowała mnie PINB i odpuściła sobie widząc moje dokumenty. Tak było w moim przypadku, natomiast jakie jest podejście w innych powiatach nie wiem i sugerowałbym rozmowę w odpowiednich instytucjach. Inna sprawa to ogrzewanie takiej budowli... Jeżeli chodzi o gaz to jest kompletnie nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, że potraktowaliście poważnie mój temat. Przeczytałem dokładnie wątek, który podesłał mi @Spablo1 i już wiem, że u nas w PL jest to nieopłacalne, zwłaszcza zimą, bo albo bardzo bardzo drogą przyczepę będę zmuszony kupić albo bardzo wysokie koszty przez 3-4 miesiące ponosić w okresie zimowym... Nic, będę dumał dalej co robić by gdzieś mieszkać ;)

Nie poddawaj się. Wg mnie holender jest do d. Nie ma to zalet, wykonane jest gorzej niż sensowna przyczepa i są problemy z interpretacją czy to czasem nie budynek. Przyczepa ma nr rejestracyjny i oc i można ci skoczyć.

Kup dużą przyczepę i tam trzeba zainstalować jakiś piec typu koza by się nie zabić kosztami gazu i do przodu. Ideałem byłaby taka przyczepa stojąca pod jakąś wiatą/zadaszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie zestawienie http://olx.pl/oferta/kontenerszatniadomekmagazynbiuro-6-40-x-2-40-x-2-80-CID619-ID9RbU9.html#72ed431903 + http://olx.pl/oferta/niewiadow-laweta-autolaweta-niewiadow-dmc-2000kg-CID5-IDa36xr.html#67a911ba1b. Styropian na zewnątrz, karton gips w środek, piec typu koza, trochę pracy, jakieś meble, sanitariaty i do przodu. Tak improwizuję, bo znawcą tematu nie jestem, ale może to by miało rację bytu. Mi się zdaje, że na zimę lepsze to niż przyczepa, czy holender. Jedno na drugim będzie stanowić pojazd. Oferty podałem przykładowe jako podgląd o co mi biega, nie patrząc na masy i wymiary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.