Skocz do zawartości

Moskitiery - wykonanie we wlasnym zakresie


Rekomendowane odpowiedzi

Wiele ciekawych rzeczy dowiedziałem na forum i postanowiłem podzielić sie moimi patentami - nie ma ich wiele ale jestem świeży więc z czasem pojawi się tego troszkę więcej.

Jako że moja przyczepa po zakupie nie posiadała moskitier a bez tego ciężko wytrzymać bo robale potrafią dać w kość za parę złotych udało mi sie wykonać je we własnym zakresie . Potrzebne do tego były aluminiowe kątowniczki 12x12mm (o ile dobrze pamiętam) , małe zawiasy i magnesy meblowe , siatka przeciw owadom z Castoramy , parę nitów , wkrętów i kilkanaście półlitrowych zielonych Bosmanów - no i chwilkę wolnego czasu.

 

 

Przetestowane - DZIAŁA !!!!

PS Mam nadzieje ze zdjęcia sie załadują - nigdy jeszcze nie wstawialem do żadnego posta.

 


moskitierka lufcika dachowego - zdejmowana - bez zawiasów , tylko na magnesach

post-40544-imported-33a4e513-8a40-42bb-9591-94506aa81eb6_thumb.jpg

 

moskitiery uchylne w bocznych oknach - na dole magnesy - na górze zawiasy

post-40544-imported-eb3a74cf-0664-4814-a153-48c1857f9f30_thumb.jpg

 

moskitiery uchylne w bocznych oknach - na dole magnesy - na górze zawiasy

post-40544-imported-6ebb123e-4b67-4328-a812-bfb43b980ea8_thumb.jpg

 

widok na uchyloną moskitierę

post-40544-imported-0fe23569-7668-44b6-9741-ca8ff18ef092_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :] Ja mam po prostu dookoła okien naklejone rzepy i do tego przyczepiam siatkę. Pomysł jeszcze prostszy, ale trzeba bardzo dokładnie dociskać, bo robią się szczeliny, a robale to takie france, że zawsze każdą dziurę wynajdą :] Pomysł nie był mój, taką już kupiłem a teraz może pomyślę o czymś takim jak zrobiłeś :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też najpierw próbowałem używać rzepy załączone do "castoramowskich" siatek ale nie zdały egzaminu - przy wiekszym wietrze rzepy puszczały i stąd pomysł z ramkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramki zrobiłem samodzielnie z aluminiowego kątowniczka 12x12mm. Po przycięciu na odpowiedni wymiar na końcach kątowniczków zostały wywiercone po dwa otwory 3mm które potem posłużyły do połączenia poszczególnych elementów ramki (oczywiście pod kątem prostym) za tzw riwitów czyli nitów zrywanych .

Kątowniczki zakupiłem w pobliskiej hurtowni handlującej profilami aluminiowymi - ich koszt to około 35 PLN/4mb.

Ramki zostały obszyte przez moją drugą połówkę uprzednio zakupioną w Castoramie siatką ( 9 PLN)

Całkowity koszt moskitierek do naszego LMC ( dwa okna dachowe , jedno duże i trzy małe uchylne okienka boczne to jakieś 80-90PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.