Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ktoś koniec sierpnia, początek września wybiera się do Chorwacji ?? Noemi wspominała o ewentualnej grupie karawaningowej ?? Uważam to za bardzo dobry pomysł i godny rozwinięcia :piwko: .

Jak wszystko dobrze pojdzie to wyjazd ze Szczecina 17 lub 18 sierpien - kierunek - polnoc ze wzgledu na malolaty na pokladzie.

 

witam wszystkich forumowiczów -rodzinka 2+2 - A na ile dni taka wycieczka do Chorwacjii ? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę 14 sierpnia w rejon Dalmacji. tj Split, Omiś, Makarska, Dubrownik. Ktoś polecał fajne pole w okolicach Dubrownika i tam chyba się zatrzymię jak nic konkretnego nie znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś koniec sierpnia, początek września wybiera się do Chorwacji ?? Noemi wspominała o ewentualnej grupie karawaningowej ?? Uważam to za bardzo dobry pomysł i godny rozwinięcia :piwko: .

Jak wszystko dobrze pojdzie to wyjazd ze Szczecina 17 lub 18 sierpien - kierunek - polnoc ze wzgledu na malolaty na pokladzie.

 

witam wszystkich forumowiczów -rodzinka 2+2 - A na ile dni taka wycieczka do Chorwacjii ? pozdrawiam.

 

My chcemy jechać na minium dwa tygodnie pobytu plus jazda. Le nie mamy jakiegoś ciśnienia czasowego. My wybierzemy się jednak ciut później. Tzn już pod koniec września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś koniec sierpnia, początek września wybiera się do Chorwacji ?? Noemi wspominała o ewentualnej grupie karawaningowej ?? Uważam to za bardzo dobry pomysł i godny rozwinięcia :piwko: .

 

Co do Zatonu to rzeczywiście fajne miejsce, szczególnie z dziećmi bo brzeg jest piaszczysty.

Byłem tam 4 razy w apartamentach i w 2007 kamperkiem.

W zeszłym roku dokonałem rezerwacji , zapłaciłem 20 euro i drugie tyle za przelew a przy wyjeżdzie okazało się iż ta opłata nie wlicza się w koszt pobytu!!!! Dobrze iż zrezygnowali z tej usługi bo miesca tam nie brakuje a czym dalej od morza tym lepszy standard ? Warto przed zameldowaniem obejść cały kemping bo możde okazać się iż nie warto płacić więcej za miejsce bliższo o 50 m od morza kosztem standardu wc i wielkością parceli. Warto pomyśleć o grylu gazowym bo tradycyjnych nie można używać ( są za to gryle gotowe w okolicach toalet ale to nie każdemu musi się podobać) .

Pojechałbym tam i w tym roku ale poprzednio trafiliśmy tam na plagę karaluchów na co w recepcji po okazaniu organoleptycznym kilku okazów odparto iż to ,,normal,, !!!!!!!!

Ciekaw jestem czy coś z tym zrobiono.

 

Jeśli decyzja jeszcze nie zapadła to polecam miejsca w których byłem w tym roku w okolicach Zadaru tzn. Szybenik-kompleks Solaris oraz na Pagu-Simuni. Standard kempingów podobny a ceny niższe- warto przemyśleć.

 

Powiedz jako oceniasz Simuni z punktu widzenia manewrów z dużą przyczepą. Ja byłem w tamtym roku na Pagu i tak delikatnie oglądałem ten Camping, ale odebrałem go jako fajny z tym, że trudny do manewrów.

Jeżeli mógłbyś powiedzieć jeszcze na temat Solarisu. Z góry dziękuję.

 

Simuni-faktycznie teren położonu na zboczu ale alejki i parcele są dość duże (uwaga na drzewa). Drózek dojazdowych jest kilka wiec mozna coś wybrać. Proponuje dojechać na kemp juz ok 8-9 rano i obserwować wyjeżdżajacych bo z miejscami w lipcu było krucho.Z manewrowanie 7 metrowym kamperem nie miałem problemu.

 

Szybenik - spokojny kemp połozony na terenie ośrodka hotelowego Solaris, bardzo miła obsługa, kilka besenów ( polecam szczególnie ten z barem w środku!), warunki WC-OK, choć teoretycznie jest podzielony na strefy cenowe to w praktyce warto poszukać parceli jak najblizej morza -mi udało sie mieć 5 metrów do basenu a zanim bezposrednio było morze.

Do Szybenika jest kilka kilometrów ale do zwiedzenia wystarczy jeden dzień , na większe

zakupy polecam supermarkety -2-3 km od ośrodka. Plaża -kamienie a przy hotelach drobny żwirek- konieczne gumowe buty, na miejscu jest kilka knajpek, stragany, wypozyczalnia skuterów, korty, plac zabaw dla dzieci, korty -cały kompleks to ok 30 ha więc jest co robić nawet jesli ktos jest uczulony na leżenie brzuchem do góry -czego serdecznie życzę!!!!!!pozdrawiam Jarek69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy pobyt do 29 - 30 sierpnia z wiadomych powodow.

 

Ja też do tego czasu ponieważ mój starszy potomek juz idzie do I klasy.

O kuźwa jak my się starzejemy to widać najbardziej po naszych dzieciach

Moje plany sa takie.

Wyjazd z Ostrowa Wielkopolskiego 13 w nocy lub 14 rano

Najprawdopodobniej pojadę przez niemcy do Wiednia i później normalnie, nadrobię kilometrów ale zaoszczędzę przeprawę przez wąskie drogi czech i winietkę na autostradę.

Najpierw postój na 3 4 dni na pletwickich jeziorach później trasa w rejon dalmacji może sibenik, omiś dubrownik zobaczymy.

Kto chetny to może się przyłaczyć będzie raźniej. :piwko:

Ale jakby co to WSZYSTKIM ŻYCZĘ UDANEGO WYPOCZYNKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!! Zakupiliśmy przyczepę i chcieliśmy zwiedzić we wrześniu Chorwację -mam wielką prośbę :czy moglibyście nam pomóc pisząc gdzie się zatrzymać , co warto zwiedzić -wszystkie rady mile widziane ,gdyż w caravaningu jesteśmy całkowicie zielonihttp://www.forum.karawaning.pl/images/smiles/niewiem.gif

http://www.forum.karawaning.pl/images/smiles/niewiem.gif.Proszę również o informację cenowe.Serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wróciliśmy z CRO. W tym roku wybraliśmy Dalmację; w ciemno - gdzie nas kamper poniesie. :] Załoga: 2 dorosłych + 2 dzieci (5 i 8 lat). Pozwolę sobie podzielić się z Wami uwagami dot. miejsc, które odwiedziliśmy.

 

1. Plitvi─Źka jezera - kemping Korana **

Park narodowy - tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć samemu. Zwiedzanie dobrze zorganizowane, przy wejściu można się zdecydować, ile czasu poświęcić na zwiedzanie i dobrać odpowiednią trasę. 4 godziny wydaja się być absolutnym minimum. Po drodze można liczyć na parominutowy "rejs" statkiem po jednym z większych jezior i powrót do parkingu drogowym "pociągiem" - w cenie biletu.

Kemping - nastawiony raczej na krótkie pobyty. Ładnie położony, (8 km od północnego parkingu Parku) na trawiastych, częściowo zalesionych wzgórzach. Nie ma parcel, miejsca zajmuje się według uznania. Sanitariaty raczej OK, ale wieczorem chyba nie ma kto sprzątać. Za 1 noc zapłaciliśmy 235 HRK.

 

2. Biograd na Moru (niedaleko Zadaru) - kemping Soline ****

Kemping od tego roku ma 4 gwiazdki, ale chyba nie do końca zasługuje. Tłok jak wszędzie, zostało tylko kilka parcel - jak się okazało, felernych... Nasza okazała się być położona 50m od... szamba dla całego kempingu! :] Co rano o 8 (nawet w niedzielę) budziło nas wycie szambo-dżetów; pompowały na zmianę do 11 (dla przestrogi: szambo jest koło punktu zrzutu ścieków dla kamperów). Żal mi było naszych sąsiadów, skądinąd sympatycznych Holendrów, którzy mieli tam zostać 2 tygodnie... :] Sanitariaty nawet OK, ale trochę już podniszczone (brak drążków natryskowych, haczyków w kabinach) i czasami brakowało ciepłej wody. Kemping, jak i sam Biograd to miejsce raczej imprezowe, wieczorem jest się gdzie zabawić, ale my nie tego szukaliśmy. Morze - bez rewelacji. Plaża kempingu strasznie zatłoczona, najlepiej zarezerwować sobie miejsce dzień wcześniej, np. karimatą, woda taka sobie, ale prawie nie ma jeżowców. Za to przy granicy kąpieliska cumują łodzie i pontony. Lepiej iść na dziką plażę, w kierunku południowym.

W założeniu miało to być dla nas miejsce przejściowe. Za 3 doby zapłaciliśmy 937 HRK.

 

3. Primošten - kemping Adriatic ***

Najlepsze, co nam się w te wakacje przytrafiło. Pomimo sporego zapełnienia udało się nam znaleźć super miejsce nad samym morzem (na tym kempingu strefa otwarta - najtańsza - jest najbliżej morza!). Kemping ładnie położony, zacieniony (średniej wielkości sosny) - naturalnego cienia było na tyle dużo, że nie rozkładaliśmy przedsionka. Morze w porównaniu do Biogradu - poezja! Lepiej nie zapomnieć o sprzęcie do nurkowania. Kto nie nurkuje - obowiązkowo buty ochronne (dużo jeżowców). Plaże oczywiście kamieniste.

Sanitariaty w porządku, ale trochę za małe - zdarzają się kolejki. Na miejscu sklep samoobsługowy, zaopatrzenie średnie, ale niedrogie :). Polecam też lody koło recepcji: dobre i niedrogie. Kemping raczej spokojny, a głośne imprezy odbywają się w knajpach przed recepcją. Minus dla "uziemionych" - daleko do miasta (3km ruchliwą "Jadranką", nieprzyjazną dla rowerzystów). Za 9 dni zostawiliśmy ok. 2600 HRK.

 

I na koniec kilka ogólnych spostrzeżeń:

- Nie opłaca się kupować kun w Polsce, lepiej płacić kartą albo wymieniać na miejscu, na większych kampach przyjmują złotówki (w Polsce kupiłem po 0,56zł, w CRO kurs wyszedł poniżej 0,46zł - z prowizją!)

- Zdarzają się oszustwa, najczęściej na bramkach autostradowych i stacjach benzynowych (najlepiej płacić odliczoną gotówką lub kartą), ale ja sam prawie padłem ofiarą kasjera w recepcji kempingu, który przy wymianie pieniędzy wydał mi za mało o 200 HRK!

- Poszukiwania wolnych miejsc na początku sierpnia mogą być utrudnione (najazd Włochów!)

 

Jeżeli macie jakieś pytania, chętnie odpowiem (oczywiście w miarę skromnej wiedzy)

Pozdrawiam i życzę miłego urlopu tym, którzy dopiero wyjeżdżają! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro była wzmianka o Parku Narodowym Plitvi─Źkie Jezera dodam kilka fotek aby zachęcić do odwiedzenie ten zakątek, naprawdę warto. Jednak na kempingu Korana nie byłem zachwycony bo w godz. 11-17 są zamykane sanitariaty i brak jest dostępu do wody.

 

72424fb95b08d652.jpg

 

e3ff455df7900aec.jpg

 

55e5e9555f1b6267.jpg

 

90b8b98b4ad1fff4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.