Skocz do zawartości

Naprawa podpory w przyczepie Burstner Club


Grzybekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
posiadam starą przyczepkę z 86 roku marki Burstner. Niestety nie działają w niej dwie przednie podpory. Chciałem się zapytać czy wiecie może gdzie dostać część zaznaczoną na zdjęciu dołączonym w załączniku?  Szukałem po sklepach, jednak jedyne co znalazłem to całe podpory. 

Pozdrawiam 
Adam 

post-18621-0-76260300-1428398885_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W podporach jest gwint trapezowy, skoro nie możesz dostać identycznej części to odkręć całą podporę i udaj się do najbliższego tokarza, bez problemów dorobi. Zmierzy skok gwintu i coś zaradzi. W moim mieście w wodociągach jest etatowy tokarz i robi takie rzeczy bo wszystkie zawory wysokiego ciśnienia są zakręcane poprzez śruby trapezowe i jak z wiekiem coś strzeli to trzeba to dorobić. Może masz znajomego u siebie w wodociągach? Druga opcja to wiem że takimi częściami w mojej okolicy handlują tu http://stamserwis.pl/Zadzwoń, wytłumacz i pewnie coś znajdą (oczywiście część używaną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu dostaniesz taką część w każdym sklepie z przyczepami towarowymi/lawetami, który jest przedstawicielem AL-KO - jeżeli nie na miejscu to w dwa dni powinni Ci sprowadzić, ja u siebie złamałem niechcący - chciałem za bardzo jedną stronę "podnieść" - wyprostować i pękło, kupiłem w wypożyczalni lawet na miejscu za 60zł, sprzedawca nazwał to "ślimak" i podobno są trzy rozmiary, najlepiej na wzór mieć uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to taka jak ta

http://allegro.pl/nakretka-do-podpory-skladanej-przyczepy-al-ko-i5193443802.html

Sam w zeszłym roku musiałem wymieniać,a są chyba dwa podstawowe rozmiary średnicy : Fi 12 i fi 20 mm.

Te w Go Markecie są w dobrej cenie także dopytaj jeśli potrzebujesz akurat innego rozmiaru,ale ze zdjęcia wygląda,że to może być właśnie ten.

Na bocznej wypustce powinien być numer katalogowy.

 

post-12883-0-82433300-1428410185_thumb.jpg

 

Edytowane przez NOBOCAMP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za pomoc :) znalazłem również taką część w sklepie w Gdańsku, także będę mógł sobie podjechać i kupić. 
http://bhlew.info/sklep/product.php?id_product=481
Kwestia jeszcze tylko średnicy gwintu. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Grzybekk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam starą przyczepkę z 86 roku marki Burstner. Niestety nie działają w niej dwie przednie podpory.

 

Co właściwie w nich nie działa? Czy nie są przypadkiem zapieczone brudem? Może wystarczy przeczyścić i przesmarować??

Nie znam się ale tak zrobiliśmy ze swoją i wszystko zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiejialem tą część- suwak podpory fachowo się nazywa kupilem w Kenie we Wrocku sztuka jakoś 25zl. Jak dobrze pamietam ja w burstner 87r. mialem 18mm.

Ja mialem plastikowe ktore się poprostu wyrobiły wiec jak wymienisz na nowe stalowe to podziała długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.