Skocz do zawartości

Renault Espace 2.0DCi ....kM


JurekM

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązałem dwa problemy.

Z lusterkami , kupiłem Excelent Viev i pasują. Czyli dają się nawet bezproblemów zainstalować a i regulacja jest ok. Reszta wyjdzie podczas jazdy.

Drugi problem to z prowadnicami dachowymi pod bagażnik. Sama podmiana bezproblemu. Sześć wkrętów fi6 po każdej stronie. Uszczelniłem je wszystkie Sikaflexem bo są na przestrzał na podsufitkę. Ale jeden gwint był zerwany. Na końcu przy klapie bagażnika. Fabrycznie. Panowie , o zgrozo te śruby są wkręcane w blaszkę nawet nie 1,5mm !!!.

Niezastanawiając się wiele, zleciłem mechanikowi aby mi wszystkie na podkładce i nakretce samokontrującej te wszystkie śruby przykontrował. Jak widziałem tą delikatność konstrukcji to ciarki przechodzą. Może jak ktoś tego nie widział to nie wie jak delikatnie jest umocowany bagażnik. Teraz spać będę spokojnie, jak bagażnik odleci to razem z dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Autko spisuje się znakomicie. :]

Zrobiłem drobne naprawy i jest na dziś wszystko wyprowadzone. Od kwietnia przejechałem tylko 6tys km. Nie wiele. Ale do jeżdżenia po mieście, na co dzień mam starego poczciwego Matiza.

Espace do wyjazdów cepką i na windsurfing, bajka. Mega zadowolenie. :yay:

 

Ale do rzeczy, czeka mnie zakup nowych letnich opon.

I prosiłbym o doradzenie, jakie wybrać przy takim średnim, niewielkim przebiegu 6ktyś km w roku. Nie chciałbym przepłacać, bo szybciej się one zestarzeją niż zużyją.

 

Na Allegro kupują najwięcej takie, Sunny 225/55R17 101 W.

http://allegro.pl/listing/listing.php?a_enum[127088][6]=6&a_enum[345][12]=12&a_enum[344][64]=64&a_enum[15808][3]=3&buyNew=1&order=qd&string=sunny&search_scope=category-99202&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-aut-1-2-0113

 

Czy Barum

http://allegro.pl/4x-opony-barum-bravuris-3hm-225-55r17-101y-fr-xl-i5903073893.html

 

A może inne propozycje w tej cenie. :hmm: Ważne, nośność musi być 101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku jeśli tylko z tych dwóch to bierz Barumy. jeśli dobre i w przyzwoitej cenie to według mnie też Barumy podejdą tylko. u mnie w nubirze miałem barumy brilants 195/60 R14 i przejechałem na nich na tylnej osi 150 k km w 8 lat (przedni padły trochę szybciej bo po 120k km, ach ta ciężka noga) i mają jeszcze 6.5 mm bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spójrz na Dunlopy SP SportMAXX RT (nie GT - to starszy bieżnik). Obecnie mam (miałem do zimy) GT ale już są zużyte i będę brał RT, nawet nie szukam innych. Dunlop to dobra cena do jakości (prowadzenie (deszcz , sucho), ścieralność, komfort). Espace jest ciężki!

Trzeba tez uważać na opinię o oponach. Bo dany model będzie się odobrze sprawdzał np. w Astrze ;) a juz gorzej w czyms większym. Sam naciąlem się tak na zimówki. Kupiłem kilka lat temu nokiany bo miały dobre opinie a chciałem przyoszczędzić (zawsze kupowałem dunlopy, ale ten jeden raz cos mnie podkusiło). Niestety w 2-tonowym Espace'ie nie sprawdziły się nawet jako nówki. Teraz mam je ostatnią zimę, Na kolejną nawet się nie zastanawiam - dunlop.

Może za bardzo je zachwalam, ale sprawdziły mi się na każdym samochodzie jaki miałem (nubira, brava, scenic) zarówno zimówki jak i letnie, ale z drugiej strony np. nigdy nie jeździłem na goodyerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolejną nawet się nie zastanawiam - dunlop.

Jakoś nie jest łatwo doradzić opony. Nie wiem czemu.

Miałem kiedyś w lekkim samochodzie (Oplu) na lato Uniroyal Rain Expert. Bardzo sobie chwaliłem, dobrze odprowadzały wodę i były ogólnie super przy rozsądnej cenie. Gdy mój ojciec potrzebował do Skody Octavii to mu poleciłem i kupił - ojcu bym nie polecał czegoś nie sprawdzonego. Potem gdy ja potrzebowałem do dość ciężkiego samochodu (Mercedesa W124) to też kupiłem i ... klapa. Opony dobrze jechały, ale strasznie szybko się zużyły. Nie wiem jak to możliwe, ale starły się w błyskawicznym tempie i mimo niewielkiego przebiegu na nich muszę kupić nowe. Teraz będzie już inna firma. Jeszcze nie wiem jaka, ale inna.

 

A z zimowymi miałem też kiedyś ciekawą sytuację. We wspomnianym Oplu miałem zimówki różne na osi przedniej i tylnej - tak kupiłem samochód. Na przodzie założone niby lepsze Dunlop SP Response Winter. Bardzo dobrze wypadały w testach ADAC i niby super opony. Nie były zużyte, ale na śniegu nie mogłem podjechać na nich pod górkę do własnego domu, choć górka malutka. Wkurzyłem się i zamieniłem miejscami koła - tył (niby gorszy) dałem na przód a Dunlop na tył. No i problem się skończył od razu, a pod górkę podjechałem jak złoto. Więc wywaliłem te wszystkie opony z auta i kupiłem Goodyear Ultra Grip (wtedy jeszcze model 7). No i to był strzał w dziesiątkę, bo od tej pory nigdy nie miałem problemu z podjazdem pod górkę do domu. W kolejnych samochodach kupowałem dokładnie tę sama firmę i teraz w starym Mercedesie też mam na zimę Goodyear Ultra Grip (już model 8).

 

Wydaje mi się, że nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie która opona lepsza. Mercy bardzo chwali Dunlopy, a ja więcej ich nie założę. Ktoś kto ma lekkie auto może chwalić letnie Rain Expert, a ja ich nie kupię, bo mi się strasznie szybko ścierają. Na Fordzie żony mamy letnie opony Semperit, która zasadniczo słabo wpadają w testach, a w praktyce uważam je za rozsądne i póki się nie zetrą to nie wymieniam, bo nie ma po co. No i bądź tu mądry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inhalt, dokładnie tak samo uważam , mogę sie spokojnie i ja podpisać pod Twoim postem, podałeś kolejne konkretne przykłady na to na co chciałem zwrócić uwagę. Chwalę dunlopy, ale nie chcę nikomu na siłę ich wciskać, że to różnie może być. Chwalę je bo u mnie sie sprawdziły, ale kto wie czy inne nie byłyby lepsze, jak np. goodyear, który sprawdził się u Inhlat'a a ja nie miałem okazji do tej pory na nich pojeździć. Jest jednak jeden mały (no, 2 tonowy ;) ) punkt wspólny - Espace, i z tego doświadczenia można skorzystać lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.