Skocz do zawartości

Renault Espace 2.0DCi ....kM


JurekM

Rekomendowane odpowiedzi

Auta robia po 30-35 rocznie minimum. Moja kolejna 807 ma 134000 na liczniku i rocznik 2006 (pierwsza rejestracja 2007 marzec), czyli jakies 20 kkm rocznie wyszlo, ale moja jest , pewnego zrodla (od pierwszego wlasciciela i z cala historia serwisowa). Szukaj jednego z 4 braci: 807, C8, Phedra lub Ulysse. Moze jeszcze Grand Scenic? Stoi u mnie na osiedlu taki 130KM w automacie, moge go oblukac. Auto tez powinno sprostac Twoim wymaganiom.

 

Z francuzow juz chyba nic Ci nie zostaje innego do wyboru.

Edytowane przez mafik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oj nie przesadzajcie z tymi przebiegami. Prywatnie, na dojazdy do pracy w mieście + urlop mało kto przekracza w Polsce 20tys. Tak przynajmniej to wygląda wśród moich znajomych. Sam mam "kościołowego" diesla (średnia poniżej 15tys. rocznie).

 

Nie patrzeć na ściągane, szukać prywatnych, okazje nie istnieją, nie jeździć czort wie gdzie na oględziny, czekać, czekać, czekać w okolicy. Chyba, że się poszukuje czegoś mało popularnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda to dwa kroki do przodu i jeden do tyłu. Koło się zamknęło. Zacząłem poszukiwania od Reno Espace i chyba na Espace sie skończy. Z całym szacunkiem dla 807 i C8 ale Espace dla moich potrzeb oceniam deczko wyżej . Do tego silnik 2.0DCI 150kM.

Dzisiaj właśnie założyłem profil na prawko B+96. A co, będę się tak szczypał, to tylko same problemy i ograniczenia w poszukiwaniach "ciągnika". Za dwa tygodnie, może wcześniej, podchodzę do egzaminu. Narazie "ryje" z przyczepką towarowa po podwórku w te i nazad. Poćwiczyć trzeba i teorii z forum przestudiować.

Zestaw będzie na granicy +3,5T, a jak za rok ze wzgledu na wnuki zachce mi się cepka większa, to problem znowu wróci.

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie założyłem profil na prawko B+96. A co, będę się tak szczypał, to tylko same problemy i ograniczenia w poszukiwaniach "ciągnika". Za dwa tygodnie, może wcześniej, podchodzę do egzaminu. Narazie "ryje" z przyczepką towarowa po podwórku w te i nazad. Poćwiczyć trzeba i teorii z forum przestudiować.

Wykup chociaż z dwie godziny jazdy w ośrodku szkolenia, poćwiczysz na normalnym polu manewrowym

i na pewno dowiesz się kilku ciekawych rzeczy co i jak robić aby nie chodzić do kasy aby często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie  odnosnie bagażnika dachowego do Renault Espace (Grand).

Są wersje z bagażnikiem ala spojler, rozsuwane.

Ale też są bez bagaznika, chyba to jest wersja kamper. Jak na zdjęciu niżej.

Czy w takiej wersji sa jakieś mocowania pod bagażnik ? Np. usuwa sie listwe plastikową maskującą, czy też są punkty mocujace na wkręty ? Czy też uchwyt musi być taki za nadproże ?

 

post-3850-0-54472800-1428844850_thumb.jpg

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że  pod listwą maskującą jest rowek w który trzeba kupić/zamontować prowadnice, i dopiero w nich chodzą te niby spojlery.

 

O takie coś chodzi (podobnie jest u mnie):

http://allegro.pl/reling-relingi-prowadnice-renault-grand-espace-iv-i5203513549.html

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chyba załapuje o co chodzi. Bo na Allegro jest taki bagażnik montowany na śruby. A prowadnica musi też być jakoś przymocowana i chyba na te wkręty. To by chyba grało.

Mi pasuje ten bagażnik z Allegro na wkręty

http://allegro.pl/alu-bagaznik-dachowy-na-dach-renault-grand-espace-i5089504119.html

bo chcę wozić na dachu deski windsurfingowe, jak jadę z cepką. A te wystające belki są dla mnie lepsze, bo lepiej jest taśmami mocować sprzęt.

 

Dlaczego o to pytam. Dzieci mi dzisiaj dogadały Espace. Jutro jade dopiąć sprawę i chyba będzie mój. I jest to wersja bez spojlerów i ponoć da sie bagaznik umocować. Ale nie zaszkodzi kolegów z forum zapytac. Też coś mówili że pod listwa maskująca są mocowania.

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory i  śruby montażowe musisz chyba potraktować specjalnym niewysychającym uszczelniaczem, inaczej woda może wyjść podsufitką.

Jakim nie wiem- przy demontażu "spojlerów" zauważyłem że jest tam takowy (konsystencji świeżego silikonu).

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chyba załapuje o co chodzi. Bo na Allegro jest taki bagażnik montowany na śruby. A prowadnica musi też być jakoś przymocowana i chyba na te wkręty. To by chyba grało.

Mi pasuje ten bagażnik z Allegro na wkręty

http://allegro.pl/alu-bagaznik-dachowy-na-dach-renault-grand-espace-i5089504119.html

bo chcę wozić na dachu deski windsurfingowe, jak jadę z cepką. A te wystające belki są dla mnie lepsze, bo lepiej jest taśmami mocować sprzęt.

 

Dlaczego o to pytam. Dzieci mi dzisiaj dogadały Espace. Jutro jade dopiąć sprawę i chyba będzie mój. I jest to wersja bez spojlerów i ponoć da sie bagaznik umocować. Ale nie zaszkodzi kolegów z forum zapytac. Też coś mówili że pod listwa maskująca są mocowania.

żadnych takich bagażników takie relingi jak kolega onionSkin pokazał to są oryginalne do renault espace bez żadnych śrub itp

Pytanie  odnosnie bagażnika dachowego do Renault Espace (Grand).

Są wersje z bagażnikiem ala spojler, rozsuwane.

Ale też są bez bagaznika, chyba to jest wersja kamper. Jak na zdjęciu niżej.

Czy w takiej wersji sa jakieś mocowania pod bagażnik ? Np. usuwa sie listwe plastikową maskującą, czy też są punkty mocujace na wkręty ? Czy też uchwyt musi być taki za nadproże ?

 

attachicon.gifRenault_Espace_rear_20080108.jpg

model na zdjęciu to jest krótki nie grand i model przed liftingiem więc motor 2.2 dci lub 1.9 dci a nie jak piszecie 2.0 dci a silnik 2.2 dci 150 to królowa lawet

ja ma 2.0 dci 174 km i dmc ma 2605 kg

kolego jak masz pytania to dzwoń przed zakupem to może coś doradze ja już mam 7 z kolei espace więc wiem na co zwrócić uwage itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam swojego Reno Espace. 2.0HDI 150kM 2008r. :yay:

I co ciekawe w DR ma DMC F2=2555kg. Daje mi to z cepką 3490kg. :]

Ale B96 zrobię na przyszłość, z mozliwością zmiany cepki na bardziej pojemną.

Dzisiaj pierwsza jazda i test , ok. 300km - zuzycie srednie 6,4l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje zakupu Ja też posiadam ESPACE IV 1,9 DCI od 2 lat i narazie nie narzekam było pare usterek z elektroniką ale sobie poradziłem poza tym autko wygodne do jazdy z przyczepą u mnie dmc to 2505 kg

Edytowane przez Spablo1
Ortografia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Espace'a :)

Jeśli silnik jest dCi 2.0 150KM, to dokonałeś najlepszego z możliwych wyboru. Mam ten silnik w moim Scenicu i jest po prostu super jeśli chodzi o wydajność i zupełnie bezawaryjny.

Jaką masz skrzynię - automat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynię mam manualną. Bardzo fajnie, bezproblemowo zmienia wszystkie biegi. Wybór był celowy, pod przyczepkę.

Teraz mam nastepne małe problemy :

- spolszczenie komuikatów i nawigacji (jest niemiecka, kolega ma mi dać namiary na gostka )

- bagaznik dachowy

- i prozaicznie karta (system startu na przycisk), bo muszę opracować system jak sobie radzić nad wodą (windsurfing) z zamykaniem samochodu i przechowywaniem jej.

- no o wymianie oleju, filtrów i nawet przeglądu dokładniejszego u mojego mechanika też. Autko na pierwszzej 300km trasie, bez zarzutu, inna klasa niz moja "kochana " Astra.

 

Acha, hak do cepki jest.

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem z lusterkami.

 

Chciałem założyć te standardowe tzn. najtańsze, dobrze mi służyły w Astrze. Niestety paski są za krótkie i nie za bardzo sie układają. Szczególnie ten pasek bliżej karoserii, brak około 10cm , czyli sporo. W najszerszym miejscu to prawie 45 cm paska.

 

Czy lusterka Excelent viev by podeszły ?

http://allegro.pl/lusterka-do-holowania-przyczep-okazja-duni-i5284067596.html

 

A może jakaś inna propozycja.

 

 

post-3850-0-25874200-1430488799.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.