Skocz do zawartości

nie działa pompka spłuczki w toalecie


evo3x

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze spłuczką w toalecie compaktowej thetforda. Nie działa wogóle spłuczka. Po naciśnięciu na przycisk, nie ma żadnego odzewu. Wymontowałem popmkę, nie wiem czy jest zatarta czy co... nie wiem też gdzie ewentualnie można kupić taką pompkę

Proszę Was o pomoc w tym temacie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc nie wiesz jak sprawdzić pompkę? Z tego co pisali chłopaki na forum, to wiem, że często włącznik się psuje :( - ale to było chyba tak, że nie chciał się wyłączać :]. Przyjdzie Paweł, albo Mercy to może coś Ci dokładniej napiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wymontowaną pompke to ją podepnij do 12V - jak bedzie kręcić to będziesz szukał dalej innej przyczyny, a jak nie to będziesz szukał pompki.

Sprawdź też czy coś nie "podlazło" i jej mechanicznie nie blokuje - ale wtedy powinien zadziałać bezpiecznik. Aaaa właśnie - sprawdź bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info :(

 

a jak wymontować tą pompkę w całości? udało mi się do niej dostać przez pojemnik na papier taoaletowy a nie wiem gdzie szukać jakiejś kostki, czy czegoś podobnego, żeby ją całkiem wymontować.... i gdzie szukać bezpiecznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą pomkę wyjmiesz przez otwór po pojemniku na papier , ale kostka połączeniowa i włącznik jest umieszczony od strony "pokrętła" od otwierania klapy i spuszczania wody.W poprzedniej przyczepie padł mi właśnie włącznik uruchamiający pompkę i bez wyjęcia kibla się nie obeszło.Nie jest to takie trudne , cztery wkręty pod zbiornikiem na nieczystości i kibelek do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo i juz napisane pod czym i ja się mogę podpisać. Dodam, że u mnie obeszło się bez wyciągania całej toalety. U mnie "zacinał się" włącznik do spuszczania wody i nie rozłączał się. Wymontowałem go, rozebrałem, po doginałem blaszki i ... jeszcze działa. Odpukać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie poszukaj http://thetford.kpnis.nl/web/show/id=45119/langid=42

 

Jak wybierzesz typ to po prawej masz instrukcję itp. Są tam też rysunki złożeniowe z wykazem częsci wraz z nr katalogowymi.

 

Wg mnie warto wydrukować i mieć w przyczepie gdybyś musiał na kempingu naprawiać.

 

p.s.

nie zakładaj takich drogich, psujących się mikroprzełaczników jak ma (o ile dobrze pamiętam) Mercy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja nie mam zamiaru kupować takiech drogich. Dlatego tego przedmuchałem podoginałem i działa. A jak przestanie ... jestem już zabezpieczony i mam kupiony za pare złoty inny i mam pomysł na przeróbkę. Nawet jak mi na wyjeździe padnie to juz mam zapakowane do przyczepy materiały do przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się :D

pomogła wymiana bezpiecznika - po otwarciu drzwiczek i wyjęciu kasety, mniejwięcej na połowie otworu jest u góry, łatwodostępny bezpiecznik (pod włącznikiem do spłuczki), który miałem przepalony :( . Po wymianie bezpiecznika słychać było że pompka chce pracować ale nic nie leci. Wyjęłem obudowę od papieru toaletowego z compaktu, wykręciłem uchwyt z pompką, popsikałem ją od spodu Wurthem (ala WD-40) i normalnie działa... :D

Dzięki za wszelką pomoc :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.