Skocz do zawartości

Karta Dużej Rodziny - co daje nam w karawaningu ?


gusia-s

Rekomendowane odpowiedzi

Osobnym rozdzialem bedzie to, czy sie nie okaze, ze wygodne jest to takze dla ludzi np. z Afryki..

I tu by sie pewna bramka legislacyjna przydala..

 

Bardzo słuszna uwaga.

Wiem to patrząc z perspektywy państwa nad fiordami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To że prywatne firmy dają zniżki to ich sprawa, ale to co robią niektóre firmy państwowe to szlag człowieka trafia. Zniżki 50% na KDR toż to działania na szkodę firmy i państwa.

I na ten przykład rodzina 2+2 płaci za coś 12+12+8+8 = 40 zł. A rodzina 2+3 płaci 6+6+4+4+4= 24 zł. 

Co na to RPO, co na to konstytucja RP?

Gdzie równość dla każdego obywatela? 

Gdyby ktoś ogłosił zniżki dla "białych" a "czarni" by mieli normalne ceny, to raban na pół Europy by był. Gdyby ktoś dał pół ceny dla "hetero" a "homo" by mieli normalnie to 3/4 Europy by wrzeszczało. Ale jak ktoś daje pół ceny dlatego że ktoś postanowił mieć jednego potomka więcej, to ci którzy mają 0,1, lub 2 pociechy siedzą cicho. Dlaczego? 

Przecież trzeciego dziecka nikt nie daje z przydziału. Jest to wola i chęć posiadania go. 

 

Uwielbiam rodziny wielodzietne, bo to więcej radości, więcej gwaru, lepszy klimat. Ale to że ktoś robi sobie radość, nie może być przyczynkiem do niesprawiedliwości społecznej. 5%, 10% ok. Ale nie 50%.

Nie wiem skąd ty takie zniżki bierzesz dla wielodzietnych, że wszędzie byś płacił połowę.

Ale nic trudnego. Sam możesz mieć trójkę dzieci i będziesz do woli korzystać ze zniżek,skoro tak lubisz radość i gwar i lepszy klimat. A swoją drogą tych zniżek jest tyle, że zdziwiłbyś się jakie ogromne oszczędności mamy przy trójce dzieci. Nie wiem na co mam je wydawać;) Jednak nie musisz nam wszystkim zazdrościć, tylko bierz się do roboty!!!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez KiM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od kilku miesięcy karty KDR i jeszcze nie udało mi się skorzystać z ich dobrodziejstwa. Pewnie w większych miejscowościach jest łatwiej z uwagi na większą ilość np. dużych sklepów. Mając taką kartę sam decyduję czy wybieram się na zakupy zostawiając ciężko zarobione pieniądze w sklepie x lub y który da mi dodatkowo 5%. Jak się nie mylę 5% do niedawna zabierały banki za płatności kartą, tak więc nie ma o co bić piany. Wracając do tematu, planując urlop z moją wielodzietną rodziną na polu campingowym gdy będę miał do wyboru takie ze zniżką KDR nawet 5% :) takie pole na pewno przyciągnie moją uwagę a co za tym idzie tam zostawię swoje pieniądze :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniżki 50% na KDR toż to działania na szkodę firmy i państwa.

 

Musisz mi uwierzyć na słowo (poniżej będzie dowód), że zniżki nawet 50% to czysty zysk dla państwa - tak przewrotnie to muszę ująć :)

 

Po pierwsze, trzeba policzyć, ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce, a że ja z natury leniwy jestem, to przytoczę gotowe opracowanie:

 

http://natemat.pl/104345,wychowanie-dziecka-kosztuje-prawie-200-tys-zl

 

Jak widać, aby "załapać się" na KDR i magiczne zniżki 50% muszę później na wychowanie tej trójki dzieci prawie pół miliona złotych wydać! No cóż. Chyba to mnie się nie za bardzo opłaci.

 

Wracając do tematu, to (jak wyżej, leniwy jestem) ktoś policzył ile płacimy podatków od pensji 3500 zł brutto - http://www.wykop.pl/ramka/995525/podatki-w-polsce-ile-naprawde-wynosza/

 

Jak z powyższego widzisz, podatki w Polsce od tej kwoty to około 2500 zł miesięcznie, co daje 30 000 zł rocznie, a pracując od 25 - 67 roku życia robi się z tego kwota 1 260 000 złotych (tak, jeden milion dwieście sześćdziesiąt tysięcy złotych). Nie liczę tutaj emerytów, przecież oni też podatki płacą. 

 

Jak widzisz z powyższego, moja trójka dzieci (zakładając, że będą pracować od 25 - 67 roku życia i zarabiać około 2500 zł) dostarczy do budżetu państwa polskiego ponad 3,78 miliona złotych w formie różnych podatków. Chyba zgodzisz się, że przy tej kwocie, ulgi nawet 50% nie są chyba jakieś "powalające"?

 

Ulgi na KDR to inwestycja, która bardzo szybko się zwróci, zwłaszcza, że rząd wciągnął w tą zabawę również prywatne firmy, czyli nie sam daje ulgi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niekoniecznie w karawaningu ale też związane z podróżami a dla niektórych może z dojazdami do pracy:

 

UPRAWNIENIA DO ULGOWYCH PRZEJAZDÓW KOLEJĄ W KOMUNIKACJI KRAJOWEJ - dla rodziców lub małżonków rodziców posiadających Kartę Dużej Rodziny w rozumieniu ustawy o Karcie Dużej Rodziny, ulga przy przejazdach w klasie drugiej, na podstawie biletów:

- jednorazowych w pociągach osobowych (w tym pociągi REGIO, interREGIO, REGIOekspres) pospiesznych TLK, IC; ekspresach EIC,EIP - 37%

miesięcznych imiennych w pociągach osobowych (w tym pociągi REGIO, interREGIO, REGIOekspres) pospiesznych TLK, IC - 49%

 

Dokument poświadczający uprawnienia do ulgowych przejazdów - Karta Dużej Rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.