Skocz do zawartości

Karta Dużej Rodziny - co daje nam w karawaningu ?


gusia-s

Rekomendowane odpowiedzi

. Ale jak ktoś daje pół ceny dlatego że ktoś postanowił mieć jednego potomka więcej, to ci którzy mają 0,1, lub 2 pociechy siedzą cicho. Dlaczego? 

Przecież trzeciego dziecka nikt nie daje z przydziału. Jest to wola i chęć posiadania go. 

 

Uwielbiam rodziny wielodzietne, bo to więcej radości, więcej gwaru, lepszy klimat. Ale to że ktoś robi sobie radość, nie może być przyczynkiem do niesprawiedliwości społecznej. 5%, 10% ok. Ale nie 50%.

 

Taki "dodatkowy" potomek spłaci te zniżki w wieku produkcyjnym. I to wielokrotnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taki "dodatkowy" potomek spłaci te zniżki w wieku produkcyjnym. I to wielokrotnie ...

 chyba, że w wieku produkcyjnym będzie pracował na chwalę Anglii, Niemiec lub innego dowolnie wybranego państwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, że w wieku produkcyjnym będzie pracował na chwalę Anglii, Niemiec lub innego dowolnie wybranego państwa

To i tak "splaci" wysyłając rodzicom kasę. Wiesz ile samego vatu zabrała Polska z moich pieniędzy opodatkowanych w Irlandii?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyglądam się Twoim wpisom od jakiegoś czasu i na wielu wątkach od holowników poprzez haki i widzę, że emanuje z nich sporo niepotrzebnej agresji i złosliwości :oslabiony: . Może czas dać na luzzz... Spokojnie, wiosna już za rogiem :przytul: .

Szanowny Kolego Cammander.

A wiesz, bo we mnie trochę dziecka mimo jakoś tam zaawansowanego wieku pozostało. A dziecko jak dziecko, mówi to co myśli. 

Na naszym forum tak się jakoś przyjęło że każdy każdemu dupeńkę liże. A broń Panie Boże kogoś urazić waląc prawdę. Wszystko zawsze jest cacy. 

 

Wspomniałeś haki. No wkurza mnie jak kolesiowi się nie chcę wklepać w google słów "haki holownicze" i w pierwszym linku znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Płacze i biadoli na forum nad sprawą którą może mieć na monitorze w kilka chwil. 

 

Holowniki. Jeśli jakieś auto mnie mocno zawiodło, jeśli jakieś auto (którym jeździłem) uważam za padlinę,to tylko dlatego że ktoś chcę takie nabyć bo jest jego marzeniem mam mówić że jest zajefajne? 

 

Podobnie wkurza mnie niesprawiedliwość jaką jest nieuzasadnione rozdawnictwo. Owszem tak jak piszesz prywatna firma mniej podatku zapłaci. Jednak kwota mniejszego podatku od 10% zniżki ma się nijak do kwoty 50% zniżki od ręki oraz braku podatku od owej zniżki w przypadku firm państwowych.

 

A Francja czy inne socjalne "raje" i ich datki na dzieci? Może i piękne, ale czy uczciwe? Firma pod nazwą "produkcja dzieci" mnie nie przekonuje. Wolę jednak zimne i wyrachowane "mamy tyle dzieci na ile nas stać" lub "mamy tyle dzieci ile chcemy". Formuła  "mamy tyle dzieci aby doić państwo i śmiać się z tych co mają mniej" jest do bani.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie, z pełnym luzem i brakiem agresji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego Cammander.

A wiesz, bo we mnie trochę dziecka mimo jakoś tam zaawansowanego wieku pozostało. A dziecko jak dziecko, mówi to co myśli.

Na naszym forum tak się jakoś przyjęło że każdy każdemu dupeńkę liże. A broń Panie Boże kogoś urazić waląc prawdę. Wszystko zawsze jest cacy.

 

Wspomniałeś haki. No wkurza mnie jak kolesiowi się nie chcę wklepać w google słów "haki holownicze" i w pierwszym linku znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Płacze i biadoli na forum nad sprawą którą może mieć na monitorze w kilka chwil.

 

Holowniki. Jeśli jakieś auto mnie mocno zawiodło, jeśli jakieś auto (którym jeździłem) uważam za padlinę,to tylko dlatego że ktoś chcę takie nabyć bo jest jego marzeniem mam mówić że jest zajefajne?

 

Podobnie wkurza mnie niesprawiedliwość jaką jest nieuzasadnione rozdawnictwo. Owszem tak jak piszesz prywatna firma mniej podatku zapłaci. Jednak kwota mniejszego podatku od 10% zniżki ma się nijak do kwoty 50% zniżki od ręki oraz braku podatku od owej zniżki w przypadku firm państwowych.

 

A Francja czy inne socjalne "raje" i ich datki na dzieci? Może i piękne, ale czy uczciwe? Firma pod nazwą "produkcja dzieci" mnie nie przekonuje. Wolę jednak zimne i wyrachowane "mamy tyle dzieci na ile nas stać" lub "mamy tyle dzieci ile chcemy". Formuła "mamy tyle dzieci aby doić państwo i śmiać się z tych co mają mniej" jest do bani.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie, z pełnym luzem i brakiem agresji!

Tu nie chodzi o dojenie państwa. Państwo ma w tym ogromny interes żeby tak było bo na tym opiera się nasz system emerytalny i rozwój. Nie ma młodych, nie ma wpływu do zus nie ma kto zadbać o emerytów. Te wszystkie zniżki to jest jakieś ułatwienie ale czy to jakoś ratuje budżet rodzin wielodzietnych, raczej nie. Czy to jakiś problem dla budżetu, też raczej nie mają większy z rolnictwem, górnictwem itd.

 

Zapewniam Cię, że więcej kasy wycieka w inny sposób ale to nie na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak "splaci" wysyłając rodzicom kasę. Wiesz ile samego vatu zabrała Polska z moich pieniędzy opodatkowanych w Irlandii?

no chyba to nie jest dziwne, skoro wydajesz w Polsce to vat (zawarty w cenie kupowanego towaru) płacisz w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z ostaniej chwili... (wczorajsze niusy, chyba Polsat)

 

Wg szacunków w 2050 roku bedzie nas 21 milionów, więc chyba ostatni gwizdek na zmiany, bo inaczej wiecie jak się to skończy? Sprowadzą masowo, wzorem innych krajów jakąś inną nację z nadzieją, że trafią na pracusiów co jest ciężkie, bo tylko Polacy potrafia harować na każdym kontynencie...

Tak więc, żeby nie było tak, iż zniżki które rażą w oczy, część społeczeństwa (mam paru takich singli w pracy) zgarną "obcy" i pozakładają sobie przy tym getta wzorem Francji, Szwecji itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając niektóre teorie Szanownych Forumowiczów można odnieść, że posiadanie dzieci to w Polsce niezły interes (szczególnie od 3, w górę) a może to po prostu staropolska zawiść i brak perspektywicznego myślenia przysłania rozum.... nie mi rozstrzygać.

 

Proponuję jednak aby te dyskusję toczyć w osobnym wątku poświęconym problemom demograficznym, polityce prorodzinnej i niesprawiedliwości dziejowej a ten wątek dla czystości zostawić pod pierwotnie zakładany cel, czyli przykłady i porady dotyczące KDR. Dla niejednego zainteresowanego (którego idea KDR nie kole w oczy) ten wątek może być bardzo przydatnym materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie bezpośrednio w karawaningu, ale:

- szybszy zwrot nadpłaconego podatku z PIT-a - nie później niż 1 miesiąc od złożenia zeznania w formie elektronicznej

- u nas w Carrefour zniżka 5% (jak w każdym Carrefour), dodatkowo 1 kasa w której poza kolejnością obsługiwane są osoby z KDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

troche przykro sie to czyta.... mam troje dzieci, urodzily sie jeszcze zanim byla KRD ... niektorzy to mają tupet pisząc ze panstwo mi dzieci utrzymuje.... ehhh nie wiem z kąd sie biorą tacy ludzie, zawiść, zazdrosc? czy zwykłe trlolowanie w necie....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam trójkę dzieci i KDR i jakoś nie mam dzieci tylko dlatego żeby tankować na LOTOSIE z rabatem 5 gr. na litrze(przykład). KDR moi drodzy przeciwnicy(lub zazdrośni o te 5gr. na litrze), z założenia ma służyć naprawie starzejącego się społeczeństwa, a nie wyciągania komuś pieniędzy cwanie z kieszeni...ale będąc złośliwym takie rozumowanie można chyba mieć mieszkając tylko w pyrlandii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko 1 dziecko ale uwazam, ze KDR to jest super pomysl i w zadnym razie nie jest to wyciaganie pieniedzy od nas wszystkich, to jest i tak o wiele za malo, zeby wyrownac koszta wychowania np. 3 dzieci w stosunku do 1 szt. albo tych co wcale nie maja potomkow.

 

Pozdrawiam wszystkich majacych duze rodziny i mam nadzieje, ze kempingi tez to zrozumieja.

 

Osobnym rozdzialem bedzie to, czy sie nie okaze, ze wygodne jest to takze dla ludzi np. z Afryki..

I tu by sie pewna bramka legislacyjna przydala..

Nie, zebym byl od razu rasista...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.