Skocz do zawartości

Budowa przyczepki biwakowej na bazie towarowej


ipy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pracuję sam, a poprawności wykonania projektu pilnuje córka Zosia i kot Miauczyciel ;-)

 

Dzisiaj pracowałem nad wnętrzem przyczepki biwakowej- wykonałem tylną część skrzyni łóżka, obramowanie po ścianach dla całej nieruchomej części łóżka, ramy do mocowania ścianki i podłogi sypialni dziecięcej, wzmocnienia ścian, ramę części kuchennej i 2 segmenty dachu.

 

Patrząc na wnętrze, powoli zaczyna być widać, jaki będzie układ wnętrza. W najbliższym czasie dokończę szkielet dachu i zacznę wykonywać poszycie zewnętrzne dolnej części kapsuły.

post-16850-0-25095900-1430150617_thumb.jpg

post-16850-0-44326300-1430150629_thumb.jpg

post-16850-0-23448300-1430150639_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Wnętrze ma rozmiar trumny... Jeśli nie planujesz nic poza spaniem to sprawa wypali w niezbyt ciepłe noce. Tylko czy nie tańszą opcją było zakupienie namiotu? Ostatnio w czasie deszczu schroniłem się w taki namiocie http://www.decathlon.pl/namiot-rodzinny-t52-xl-id_8330640.html

To nie jest reklama, nie mam udziałów :) Stałem wyprostowany a nie jestem ułomkiem. Pytanie się rodzi: gdzie jest sens inwestowania w trumnę?

EDIT. Wiem, że nie jestem konsekwentny bo chwaliłem, ale na chłopski rozum, poza włożoną pracą i satysfakcją czy to ma sens?

Edytowane przez Robak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Robaku Wyrodny! Natychmiast mnie tu przestań zniechęcać Twórcę!  Sens jest w tworzeniu!  Gdyby nie kreatywność rodzaju ludzkiego, nie dłubałbyś paluchem w Twojej cepce, a godzinami pocierał kamyczki coby dzika na ogniu upiec!

  Ipy  dzierga sobie cóś co na dzień dzisiejszy spełnia jego wymagania, a za rok być może wydłubie bajer, w którym pomieści jeszcze połowę sąsiadów? Wszystko to matematyka :-) Sama bym sobie wydłubała (bo nawet zaczęłam rysować- ale mąż ulubiony, by mnie podał do sądu za znęcanie się :]-  )

 

 Najważniejsze ,że Mu się Chce( z premedytacją wielką literą)- pomyśleć, policzyć, robić i to jak widzę z jakością godną podziwu.

 A  w namiocie podczas deszczu woda podmyje wszystko! A tu proszę nóżki ( i nie tylko ) suche!

 Nie daj się Ipy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanka, zmyłaś mi głowę. Nie przeczę. Lubię twórczość. Nawet za nią przepadam... Ale przepraszam,  wyznacznikiem ergonomii jest dla mnie możliwość zrobienia siusiu w pozycji męskiej. Wybacz, tak mam i muszę z tym żyć :oslabiony: Oczywiście można ryzykować wilkiem, wystawiać organa na zgubne działania czynników atmosferyczny, ale czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma pisanie komentarzy typu "A po co, a na co?" Buduję taką przyczepę, bo takiej chcę. Taka wielkość mi odpowiada. Warunki wewnątrz też mi odpowiadają. Standard będzie mi odpowiadał. Nie wchodzę dla przykładu na fora poświęcone wielkim przyczepom czy kamperom i nie wylewam żali "A po co, a na co?".

 

Wątek ciągnę tylko po to, żeby pokazać postępy prac, zebrać UŻYTECZNE informacje typu "zastosuj taki a taki materiał, takie a takie rozwiązanie"- w realizacji TEGO MOJEGO pomysłu.

 

Może komuś taka maleńka przyczepa przypadnie do gustu i też sobie zbuduje.

 

Są przyczepki typu teardrop, jeszcze mniejsze, ludzie nimi jeżdżą na wyprawy i nie popłakują na forach, że małe i bezużyteczne.

 

Jeśli zrobi się tu śmietnik z kwękaniem nad celowością budowy mojej przyczepki to przestanę relacjonować postępy prac i tyle.

Edytowane przez ipy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha! I tu się utopiłeś :] A gdzież Ty Kolego mój sympatyczny w namiocie postawiłbyś kibelek ,żeby ze sensem dogodzić sobie na stojąco? :] Jak nic wszystko wystawione na wpływ czynników zewnętrznych! :] Będzie git- pierwsze koty za płoty! Ipy machnie aktualną minicepkę , a potem zaproponuję Mu spółkę- ja wysmaruję( a takie mi się marzy),taką budkę co z 1250x2500 rozłoży się na  z 6 metra :]   I będziemy jeździć na zmianę :]  Jak ja lubię takie kombinacje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma pisanie komentarzy typu "A po co, a na co?" Buduję taką przyczepę, bo takiej chcę. Taka wielkość mi odpowiada. Warunki wewnątrz też mi odpowiadają. Standard będzie mi odpowiadał. Nie wchodzę dla przykładu na fora poświęcone wielkim przyczepom czy kamperom i nie wylewam żali "A po co, a na co?".

 

Wątek ciągnę tylko po to, żeby pokazać postępy prac, zebrać UŻYTECZNE informacje typu "zastosuj taki a taki materiał, takie a takie rozwiązanie"- w realizacji TEGO MOJEGO pomysłu.

Może komuś taka maleńka przyczepa przypadnie do gustu i też sobie zbuduje.

 

Są przyczepki typu teardrop, jeszcze mniejsze, ludzie nimi jeżdżą na wyprawy i nie popłakują na forach, że małe i bezużyteczne.

 

Jeśli zrobi się tu śmietnik z kwękaniem nad celowością budowy mojej przyczepki to przestanę relacjonować postępy prac i tyle.

Ipy, ja Cię nie potępiam i nie kwękam. Szanuję Twoja pracę i popieram, bo niewielu jest takich, którzy maja do czegokolwiek chęci i przede wszystkim umiejętności. Masz taki pomysł i super, ale ten temat jest otwarty i nie możesz mieć pretensji, że ktoś jest sceptyczny względem pomysłu. Chyba, że interesuje Cię tylko lizanie po wiesz czym.

Napiszę więcej. Zmieniałem okno dachowe 40x40 cm i jeśli masz taką potrzebę chętnie oddam Ci za przysłowiowe piwko to z rozbiórki. Masz tam i moskitierkę i zasłonkę (lekko zacinającą się). Jeśli Ci się przyda daj adres na PW.

Edytowane przez Robak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banan:  ipy

 

zaproponuję Ci abyś zajrzał w ten wątek (jeżeli go jeszcze nie widziałeś) i byc może kontak z załozycielem tematu:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/19182-budowa-nadstawki-campingowej-do-pickupa/

 

W prawdzie on troszkę inną nadstawkę, ale oboje robicie w wersji "mini" więc może i już Wasze zdobyte doświadczenia na tych etapach produkcji posłużą wzajemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z uwagi na deszczową pogodę, musiałem wykonać odpowiedni wózek i wtoczyć skorupę przyczepki biwakowej do garażu. Przyczepa towarowa ma dotrzeć w najbliższym tygodniu, więc mogę przygotowywać się do montażu skorupy w jej wnętrzu. Styropian XPS jako podkład już mam.

 

Okazało się, że łaty drewniane stanowiące wsparcie dachu mają tendencję do wyginania się w łuk kiedy położone są płasko (na szerszym boku). Aby już na tym etapie zapobiec wklęśnięciu dachu, postanowiłem zmienić projekt i zamontować łaty na węższym boku. Ponieważ nie chciałem aby weszły głębiej w środek przyczepy, więc zamontowałem je na górnej krawędzi dachu. Wiązało się to z przeprojektowaniem kąta i długości skośnego, przedniego odcinka dachu.

 

Teraz przyczepka jest o 5cm wyższa niż przewidywał pierwotny projekt.

 

W środku wykonałem obramowanie skrzynki akumulatora i jedno wsparcie dla składanej części łóżka. Przymierzyłem także zlew, okno dachowe i okno w ścianie (z przodu i boku przyczepy będą takie same okna).

 

Na koniec położyłem pierwszą warstwę farby w miejscach, gdzie kończyć się będą płaszczyzny PCV stanowiące poszycie zewnętrzne. Planuję 3 warstwy farby plus uszczelnienie masą dekarską pomiędzy płytami.

post-16850-0-08822600-1430594216_thumb.jpg

post-16850-0-95518600-1430594231_thumb.jpg

post-16850-0-46153100-1430594241_thumb.jpg

post-16850-0-47066800-1430594250_thumb.jpg

post-16850-0-10862700-1430594259_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ipy,z zainteresowaniem sledze postepy w budowie Twojej przyczepki-nadstawki i nasuwa mi sie taka sugestia;Czy nie byloby lepiej wykonac z boku cos w rodzaju wysuwanych paneli-szuflad,w ktorych zanontowane byly by zlew,kuchenka itp,tak jak ma to miejsce w samochodach wyprawowych,co pozwoliloby na wykozystanie tego dodatkowego miejsca we wnetrzu .Sadze ,ze przy tak malej powierzchni wewnetrznej,pomyslales o zamontowaniu tzw.likszpary-szyny do przedsionka,w ktorym wlasnie moglaby znajdowac sie ta wysuwana czesc kuchenna,no i oczywiscie dodatkowa powierzchnia mieszkalna.Sugeruje Tobie taki przedsionek typu Suncamp-to takie pol-igloo,jest on bardzo lekki,szybko schnie po deszczu i rozklada sie go doslownie 10minut.sa to przedsionki uniwersalne,dostosowane do kazdej przyczepy i kampera.Pozwoliloby to Tobie na ZNACZNE powiekszenie pow.uzytkowej,bez zwiekszania masy Twojej przyczepki /wazy on zaledwie kilkanascie kg/ Ta cesc wysuwana-to oczywiscie na zewnatrz z boku.Pozdrawiam i zycze powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bardzo ciekawą sugestię dotyczącą układu kuchni. Cały czas rozważam różne warianty urządzenia kuchni- póki co jestem przy opcji opuszczanej klapy, która po otwarciu stanowi blat (potrzebna jest powierzchnia robocza, której nie ma), a we wnęce zabudowany na stałe zlew oraz półki na wyjmowaną kuchenkę gazową, sztućce itp.

 

Szuflada ze zlewem byłaby fajnym rozwiązaniem, ale obawiam się problemów ze szczelnością instalacji wodnej.

 

Gdybym zastosował kilka szuflad, to mógłbym jednocześnie używać tylko jednej z nich- pozostałe by ją zasłaniały.

 

Przyjrzę się samochodom wyprawowym, jak tam jest to rozwiązane.

 

Przedsionek też będzie, ale póki co w planach mam klasyczny pawilon ogrodowy 3x3 z 3 ściankami bocznymi, a przyczepka byłaby 4. ścianką. Chyba, że dealer przyczep zaoferuje mi uszycie przedsionka na wymiar za rozsądne pieniądze, wówczas zastosuję likszparę (dziękuję za nazwę, nie znałem jej) i połączę przedsionek na szczelnie z przyczepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odn.przedsionka,to ostatnio kupilem tutaj,dla kolegow karawaningowcow z Polski kilka przedsionkow a rozmiarze 390cm,ale wystepuja one tez w rozmiarze 260cm /nie wiem,jaki dlugi jest bok Twojej przyczepy.Prawdopod.byloby to tanszym i b.efektownym rozwiazaniem-nie musisz kombinowac stelaza itp dupereli.jak chcesz,to wyslij mi na  prive nr tel.to oddzwonie ,bo naprawde kibicuje Tobie i lubie wspierac takie inicjatywy,szczegolnie dla ludzi z miasta ,ktorego pochodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przedsionek 390 mozna kupic za ok 100funtow ,a 260 to od 60 do 80 funtow,to wychodzi w przeliczeniu ok.450-500 zl i masz kompletny,oryginalny,bez kombinowania,ladny przedsionek /plus kosz przesylki kurierskiej ,ti. 20  f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.