Skocz do zawartości

Chorwacja - Dalmacja sierpień 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

planuję spędzić sierpień z rodzinką w Dalmacji, zaczynając od części północnej.

Cel to raczej wypoczynek, może ze dwie zmiany miejsca aby moje chłopaki (6 i 8 lat) się nie zanudzili ;-)

 

Gdyby ktoś się tam wybierał - zapraszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie,

planuję spędzić sierpień z rodzinką w Dalmacji, zaczynając od części północnej.

Cel to raczej wypoczynek, może ze dwie zmiany miejsca aby moje chłopaki (6 i 8 lat) się nie zanudzili ;-)

 

Gdyby ktoś się tam wybierał - zapraszam...

 

Cały sierpień ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam my też planuje z dzieciakami chłopcy 4 i 8 lat  jedziemy  31.07 - 15.08 gdzie jeszcze nie wiem pewnie okolice makarska omiś a po drodze planujemy plitvice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ired - idealna miejscówka, dzięki za podpowiedź ;-)

co do mapki - tak zrozumiałem, Dalmacja to pojęcie bardzo rozległe terytorialnie, lecz starałem się być konkretniejszym, wskazując na Północną początkowo ;-)

 

@Kajetan, tak praktycznie cały sierpień...

 

@Iras, my planujemy wyjazd w pierwszym tygodniu sierpnia... plitvice to już "znamy na pamięć" ale z resztą może nam się uda

Ja celuję początkowo w okolice Zadaru a później coraz niżej, co wyjdzie to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ired - idealna miejscówka, dzięki za podpowiedź ;-)

co do mapki - tak zrozumiałem, Dalmacja to pojęcie bardzo rozległe terytorialnie, lecz starałem się być konkretniejszym, wskazując na Północną początkowo ;-)

 

Ja celuję początkowo w okolice Zadaru a później coraz niżej, co wyjdzie to się okaże.

@STIgal

Nasza trasa do "Super Zatoki"  < zapraszamy

Okolice Zadaru polecamy, kliknij w stopce na Chorwacja 2014 r.  >  więcej ...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Przekazujemy wiedzę i doświadczenie.

Mamy jeszcze jedną super zatoczkę link na życzenie.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ired, dzięki wielkie!

własnie o takich ludziach jak Wy myślałem, przyłączając się do tego forum ;-)

o jeszcze jedną zatoczkę - bardzo proszę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jeszcze jedną zatoczkę - bardzo proszę :-)

@STIgal

Proszę bardzo, trasa < zapraszamy

 

Do naszej ulubionej zatoki zawsze wracaliśmy z największą przyjemnością. Mieliśmy tu stałych znajomych z Lublina, Swarzędza, Torunia i Pabianic. Wszyscy byliśmy zauroczeni tym miejscem.  Mieliśmy "swoje" stałe ulubione miejsca. Kto przyjechał pierwszy na kemping "trzymał" miejsce pozostałym. Na boiskach przy kempingu organizowaliśmy zawody międzynarodowe w : koszykówce, siatkówce, tenisie i pływaniu wzdłuż plaży.

Tych lat nie wróci nikt.

Po latach z ciekawości zajechaliśmy odwiedzić naszego ulubieńca z nadzieją że spotkamy kogoś ze starych stałych bywalców.

Chodziliśmy zasmuceni po kempingu. Drzewa oliwne niby te same a jednak inne bardzo urosły,  naszych znajomych tu nie było.

Spotkaliśmy nowe pokolenie turystów.

Srebro i złoto osiwiało ...

  < widok na kemping i ztokę

  < plaża

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Przekazujemy wiedzę i doświadczenie.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ired - idealnie ;-)

 

@STIgal

Ponieważ jedziesz z dziećmi, zerknij na nasze sprawdzone i darmowe noclegownie na trasie.

B  D  E <  zapraszamy

B D E - darmowe Parkingi z dostępem do sanitariatów, oświetlone całą noc.

Parking punkt B posiada mini plac zabaw dla dzieci, plecam.

C - tanie paliwo, samoobsługa tylko karta.

Więcej na temat noclegowni w Austrii znajdziesz klikając na oba linki w stopce.

Chorwacja różne lata  < znajdziesz inną trasę do Prapratno

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Przekazujemy wiedzę i doświadczenie.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ,

czy ta super miejscówka z piękną  zatoką to Auto Kamp Banja ?

Ze swoja Zona planujemy w Sierpniu pierwszy wyjazd, zbieram informacje o przetartych szlakach.

 

Pozdrawiam.

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STIgal

Proszę bardzo, trasa < zapraszamy

 

Do naszej ulubionej zatoki zawsze wracaliśmy z największą przyjemnością. Mieliśmy tu stałych znajomych z Lublina, Swarzędza, Torunia i Pabianic. Wszyscy byliśmy zauroczeni tym miejscem.  Mieliśmy "swoje" stałe ulubione miejsca. Kto przyjechał pierwszy na kemping "trzymał" miejsce pozostałym. Na boiskach przy kempingu organizowaliśmy zawody międzynarodowe w : koszykówce, siatkówce, tenisie i pływaniu wzdłuż plaży.

Tych lat nie wróci nikt.

Po latach z ciekawości zajechaliśmy odwiedzić naszego ulubieńca z nadzieją że spotkamy kogoś ze starych stałych bywalców.

Chodziliśmy zasmuceni po kempingu. Drzewa oliwne niby te same a jednak inne bardzo urosły,  naszych znajomych tu nie było.

Spotkaliśmy nowe pokolenie turystów.

Srebro i złoto osiwiało ...

attachicon.gifPrapratno2.png  < widok na kemping i ztokę

attachicon.gifPrapratno.resized.jpg  < plaża

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Przekazujemy wiedzę i doświadczenie.

Zrobiliśmy dokładnie tak samo :skromny: ; trochę tłoczniej i drożej , więcej dzieci ale na wyjazd właśnie z dziećmi to super miejsce ze względu na bardzo długie , piaszczyste , płytkie i cieplutkie zejście ( po lewej stronie nie bo wpływa strumyk - można schładzać szampana i browarki :hehe: ) ale w Mali Ston mule przepyszne jak dawniej ; świetna baza wypadowa do Dubrownika , Peliasac, Korczulę.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę wbijam się wam w temat (: Jakie miejsca polecacie na południu Chorwacji.

Zależny nam głównie na dobrej bazie wypadowej na rowerowe wycieczki , czy Banja & Bambo to dobre miejsce do tego ?

Chcieli byśmy  po tygodniowym pobycie w Chorwacji przedostać się na drugi brzeg (: promem z Dubrownika do Bari.

 

Pozdrawiam.

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poliarny  >  Zależny nam głównie na dobrej bazie wypadowej na rowerowe wycieczki...

 

Nasza zatoka  <  rowererami jeżdziliśmy prawie dookoła zatoki

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Jeżeli tego będzie mało podamy ambitniejsze trasy rowerowe.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.