Skocz do zawartości

Gdzie zdobyć odpinaną kulę do haka


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Przed świętami urządziłem sobie wycieczkę 100 km w jedną stronę po kulę tej samej firmy co mój hak. Okazało się na miejscu, że mocowanie kuli jest inne. Tak więc prawdopodobnie BRINK robi ileś tam typów mocowań. Pytanie, czy są to 2, 3, 4 typy mocujących kulę, czy jest ich kilkanaście lub kilkadziesiąt? Po świętach mam jeszcze dwie przejażdżki do Konina i za Wałbrzych. Może któraś będzie pasowała.   

Moja rada. Jak już masz jechać w niepewne tyle kilometrów, żeby obejrzeć jeden hak gdzie znowu okaże się, że nie pasuje to jedź tam, gdzie wysyłałem wcześniej link, gdzie jest sterta i większa szansa, że coś wybierzesz.

 

http://allegro.pl/kula-koncowka-haka-wyczepiana-i5130365954.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa haki do sprawdzenia w mojej "okolicy"  (50 km od domu). Jak nie będą pasowały, a niby mają te same wymiary, to wtedy  pomyślę nad Poznaniem, choć to całodzienna wy prawa. W Rudzie Śląskiej takich haków nie mają w ofercie. To bardzo skomplikowane haki z ruchomym sworzniem wewnątrz haka (w części mocującej). Za 2 - 3 dni coś już będę wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec a próbowałeś u źródła w Brink Polska?

 

http://www.teleadreson.pl/wielkopolskie/wolsztyn/brink-polska-sp-z-oo-fe0dfde67c.html

 

Może warto zadzwonić i zapytać, masz wszystkie dane (tabliczka znamionowa) . Haki Brnika nie są aż tak drogie, może nowa kula też nie będzie jakoś specjalnie droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Kupiłem używany we Wrocławiu w dobrym stanie z OLX za 70 zł. Przyznam, że to wpinanie, to jakoś tak mnie nie przekonuje (oczywiście ten jest oryginalnie dopasowany). Odnoszę wrażenie, że klasyczny hak, przykręcany dwoma śrubami jest dużo solidniejszy. Czy te odpinane haki czasami się nie odpinają podczas jazdy?

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Kupiłem używany we Wrocławiu w dobrym stanie z OLX za 70 zł. Przyznam, że to wpinanie, to jakoś tak mnie nie przekonuje (oczywiście ten jest oryginalnie dopasowany). Odnoszę wrażenie, że klasyczny hak, przykręcany dwoma śrubami jest dużo solidniejszy. Czy te odpinane haki czasami się nie odpinają podczas jazdy?

No nie przesadzaj z tym odpinaniem. U mnie podczas holowania przyczepy zawadziłem blokadą haka o coś wystającego z podłoża. Urwało część pokrętła i wypadł bębenek zamka zabezpieczającego przed kradzieżą kuli. Ciągnąłem tak ponad 500km i nic się nie wypięło. Kula bez tego jest w pełni funkcjonalna, gdyż blokada dalej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz każdy może Ci wypiąć i wpiąć hak?

 I teraz jest jeszcze lepiej ,, zabezpieczony " niż wyszedł z fabryki :)  Jak był nowy zabezpieczał  hak, teraz hak i jeszcze kulę . A najważniejsze, że tak zabezpieczony hak bez bębenka można jeszcze wypinać ..Dobra firma.  :ok:  

Edytowane przez JACEKJELENIAGORA (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie takie samo rozwiązanie ma kula f-my WESTFALIA .  W innych rozwiązaniach, też blokada (zatrzask) nie jest uzależniona od zabezpieczenia przeciwkradzieżowego. Czasami tylko wypięcie jest uzależnione od przekręcenia kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.