Skocz do zawartości

Gdzie zdobyć odpinaną kulę do haka


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie. Kupiłem Toyotę Previę, która ma zamontowany  oryginalny hak, ale niestety, niekompletny. Sprzedającemu zginęła gdzie odpinana od niego kula. Jest to hak marki BRINK. Typ prawdopodobnie 3279 (numer widać, ale nie wiem, co te liczby znaczą).

Gdzie taką odpinaną kulę mogę zdobyć? Ile może kosztować? Jak prowadzić poszukiwania i na co zwrócić uwagę?

Poniżej zdjęcia pokazujące to, co przy aucie jest:

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

post-2788-0-02205800-1427233313_thumb.jpg

post-2788-0-65453100-1427233314_thumb.jpg

post-2788-0-56380400-1427233316_thumb.jpg

post-2788-0-11253500-1427233318_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa kula w obu sklepach kosztuje z przesyłką powyżej 500 zł. To wychodzi drożej, niż zamontowanie polskiego haka na śruby. Szukam raczej rozwiązania tańszego, może używane, albo dorobienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa kula w obu sklepach kosztuje z przesyłką powyżej 500 zł. To wychodzi drożej, niż zamontowanie polskiego haka na śruby. Szukam raczej rozwiązania tańszego, może używane, albo dorobienie...

Drożej, ale lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo podobne jak w moim Oplu. Wieczorem zerknę na nie (jak będzie jeszcze widno). Może zamiennik cię poratuje, chociaż hak to hak, lepiej mieć oryginał, niż później .....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bym naprawdę rozwazył zmianę haka.

1. być może gnizdo juz jest o dziesiąte milimetra wytarte lub przyrdzewiałe

2. nowa kula może nie chcieć wejść w niazdo (a szlifując możesz osłabić)

3. zawsze mozesz podjechac zadzwonić do Ujazdu - p. Reszka tam dorabiają i wykonują kule i haki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Problemem takiej kuli jest zatrzask zamontowany w środku, który blokuje się w gnieździe. Nie da się czegoś takiego dorobić, jedyne co to szukać używki takiego samego typu, najlepiej dobrego gniazda z kulą. Do p. Reszki w Ujeździe warto chociażby zadzwonić i przedstawić problem. Ja robiłem u niego obniżenie haka Brinka. Namiar na warsztat można znaleźć poprzez Googla.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie. Kupiłem Toyotę Previę, która ma zamontowany  oryginalny hak, ale niestety, niekompletny. Sprzedającemu zginęła gdzie odpinana od niego kula. Jest to hak marki BRINK. Typ prawdopodobnie 3279 (numer widać, ale nie wiem, co te liczby znaczą).

Gdzie taką odpinaną kulę mogę zdobyć? Ile może kosztować? Jak prowadzić poszukiwania i na co zwrócić uwagę?

Poniżej zdjęcia pokazujące to, co przy aucie jest:

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Witaj.

Ja zakładałem w salonie identyczny typ w Renówkach. Megane II i Kangoo ale to były firmy Brink . Toyota ma wizualnie identyczny tyle, że  firmy Thule. Wysyłam link i tam znajdziesz zdjęcia tego typu ze stron OLX, Sprzedajemy.pl i Allegro. Niektóre juz nieaktualne ale przy odrobinie szczęścia.... :ok:

Jeżeli już znajdziesz, to pamiętaj o takiej mosiężnej małej wkładce patentowej z kluczykiem! Wkładasz hak, potem w ten zatrzask na haku  wkładkę z kluczem. Przekręcasz  kluczyk, wkładka zostaje w środku   i hak jest zablokowany. To ma być w komplecie!

 

https://www.google.pl/search?q=hak+holowniczy+brink&espv=2&biw=1366&bih=599&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rwYTVYq2HoWwPKbtgZAJ&ved=0CEYQsAQ#imgdii=_

post-18737-0-29258200-1427311173.jpg

post-18737-0-63687900-1427311182_thumb.jpg

Edytowane przez JACEKJELENIAGORA (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytani w związku z tymi kulami. Różnią się one wiekiem, kolorem, zużyciem itp., ale to nie istotne. Dla mnie istotny jest ich kształt (czy nie będzie np. wadził o zderzak) oraz mocowanie. Właśnie, czy wszystkie kule odczepiane firmy BRINK (tu widać ich sporą ilość: https://www.google.pl/search?q=hak+holowniczy+brink&espv=2&biw=1366&bih=599&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rwYTVYq2HoWwPKbtgZAJ&ved=0CEYQsAQ#imgdii=_)pasują do tego samego gniazda. Albo inaczej, czy jest jeden typ gniazda w tej firmie, czy  kilka systemów gniazd, różniących się szerokością, głębokością ząbka itp. Bo nie wiem, czy kula np do VW Sharana wejdzie tylko i wyłącznie do gniazda haka zamontowanego do VW Sharana, czy też do haka tej samej firmy zamontowanego w inny m samochodzie? Jeżeli by tak było, w co niezbyt wierzę, to firma musiałaby mieć 100 albo i 300 typów gniazd, każde inne do każdego kolejnego modelu auta. Więc być może typ gniazda jest jeden, a różnią się tylko same kule, swym kształtem, długością i wagą. Pytam o to, bo kształt haka można w pewnym niewielki zakresie, w specjalistycznej firmie, dopasować - lekko zmienić jego kąt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazda pewnie są wszędzie tego samego typu. Mam takiego brinka w swoim holowniku. jakbyś potrzebował żeby coś zmierzyć to daj znać. Jedyne różnice to mogą być w odległości kuli od zderzaka i w wysokości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytani w związku z tymi kulami. Różnią się one wiekiem, kolorem, zużyciem itp., ale to nie istotne. Dla mnie istotny jest ich kształt (czy nie będzie np. wadził o zderzak) oraz mocowanie. Właśnie, czy wszystkie kule odczepiane firmy BRINK (tu widać ich sporą ilość: https://www.google.pl/search?q=hak+holowniczy+brink&espv=2&biw=1366&bih=599&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rwYTVYq2HoWwPKbtgZAJ&ved=0CEYQsAQ#imgdii=_)pasują do tego samego gniazda. Albo inaczej, czy jest jeden typ gniazda w tej firmie, czy  kilka systemów gniazd, różniących się szerokością, głębokością ząbka itp. Bo nie wiem, czy kula np do VW Sharana wejdzie tylko i wyłącznie do gniazda haka zamontowanego do VW Sharana, czy też do haka tej samej firmy zamontowanego w inny m samochodzie? Jeżeli by tak było, w co niezbyt wierzę, to firma musiałaby mieć 100 albo i 300 typów gniazd, każde inne do każdego kolejnego modelu auta. Więc być może typ gniazda jest jeden, a różnią się tylko same kule, swym kształtem, długością i wagą. Pytam o to, bo kształt haka można w pewnym niewielki zakresie, w specjalistycznej firmie, dopasować - lekko zmienić jego kąt. 

http://allegro.pl/hak-holowniczy-toyota-previa-2-4-automat-1997-r-i5163308514.html

 

Zadzwoń, zapytaj o numer katalogowy. Może taki sam jest na Twojej tabliczce na haku. Było by fajnie. 

post-18737-0-89755600-1427323075_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed świętami urządziłem sobie wycieczkę 100 km w jedną stronę po kulę tej samej firmy co mój hak. Okazało się na miejscu, że mocowanie kuli jest inne. Tak więc prawdopodobnie BRINK robi ileś tam typów mocowań. Pytanie, czy są to 2, 3, 4 typy mocujących kulę, czy jest ich kilkanaście lub kilkadziesiąt? Po świętach mam jeszcze dwie przejażdżki do Konina i za Wałbrzych. Może któraś będzie pasowała.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.