Skocz do zawartości

Brak cieplej wody w kranie


Rekomendowane odpowiedzi

Sorki, myślałem, że w angielskich to tylko ciśnieniowe i dla tego napisałem, że zima działa, tzn pompka nabija, czujnik ciśnienia wyłącza. Ale nawet przy stałe pracującej pompce po odkreceniu cieplej wody...sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się jeszcze nie odpowietrzyła terma? Zobacz czy podaje chociaż powietrze. Zaworów raczej tam nie powinno być, chyba że ktoś coś dołożył. Masz tylko jeden kran? Jeśli sytuacja jest identyczna w drugim, musisz szukać po rurkach. Może była przeprowadzana jakaś modyfikacja i przewód jest np. czymś przygnieciony. Ja raczej kamień w termie wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opróżnij termę, następnie odłącz od niej wężyk który idzie do kranów. Dmuchnij w niego przy zamkniętych kranach. Powinieneś nie dać rady ;). Następnie otwórz po jednym i ponownie dmuchaj. Jak idzie powietrze to ok.

Potem odepnij wężyk zasilający termę ze zbiornika.

Włóż koniec do jakiegoś naczynia i włącz w kranie ciepłą wodę (załączenie pompki). Jeżeli woda pójdzie do naczynia to problem jest z samą termą a nie z instalacją.

To na tyle, resztą pomartwi mię jak będziesz wiedział czy to instalacja czy terma.

 

P.S.

Dmuchanie w rurki przy zakręconych kranach ma wykluczyć uszkodzenie instalacji i ewentualne wylewanie się wody "gdzieś tam" a nie do kranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada jest na termie.

Odlaczylem od termy zimna wodę i dmuchnalem z drugiej strony. Jest przepływ.

Dmuchanie z podłączonym wężem do termy - blokada, również z odpietym wężem cieplej wody oraz odkreconym korkiem spustowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że dmuchanie w kran cieplej wody ma przepływ przy odkreconym korku spustowym lub otwartym odpowietrzniku. Czyli blokada jest na wejściu wody.

 

 

Edit:

 

Problem chyba rozwiazany. Na forach brytyjskich pisza, ze to prawie na pewno zawor zwrotny na wejsciu do bojlera. Nowy kosztuje 7e i jest dostepny bez wiekszych problemow (czy to w irlandzkim sklepie czy na Ebay), ale ... dostep do niego jest tak tragiczny, ze chyba bede musial odlaczyc gaz i wyjac calosc na zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to ten zawór zwrotny był zablokowany. Po jego wyjeciu zobaczyłem, że rozsypala się gumka trzymająca tłoczek. Można by to naprawić, ale..założyłem go bez zaworu i na razie działa ;)

 

post-4727-1427384733,01_thumb.jpg

 

PS

Mam teraz super dojście - nawiercilem ściankę bakisty pod przedluzke klucza ;)

 

Edytowane przez RadekNet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 lata później...
W dniu 26.03.2015 o 16:47, RadekNet napisał:

Faktycznie to ten zawór zwrotny był zablokowany. Po jego wyjeciu zobaczyłem, że rozsypala się gumka trzymająca tłoczek. Można by to naprawić, ale..założyłem go bez zaworu i na razie działa ;)

 

post-4727-1427384733,01_thumb.jpg

 

PS

Mam teraz super dojście - nawiercilem ściankę bakisty pod przedluzke klucza ;)

 

Czy ten odpowietrznik odkręca się normalnie czy jest na lewym gwincie?

Klucz calowy? czy normalny, bo jak zakładam 20 to ma lekki luz , a boję się żeby nie przekręcić tego sześciokątu bo on jest plastikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.