Skocz do zawartości

Ogniwo fotowoltaiczne (solar) montaż [Witus]


witus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 375
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

36 Ah to i tak długo wytrzymał ...
Jeśli chodzi o lapka to polecam zakupić dedykowany zasilacz na 12 v.
kosztuje niewiele i rozwiązuje problem prądożerności przetwornicy.


To pierwszy raz kiedy zabrakalo. Zaskoczony jestem jak, przetwornica dała radę. Zabudowałem ją wiele lat temu, ale nigdy nie była używana. Teraz pracowaliśmy po 8h dziennie korzystając z dwóch komputerów.

Miał prawo skoro taka pojemność. Jak masz prostownik/ładowarkę to ładuj bo nie ma co czekać za słońcem. 


Mam prostownik, poczekam na solar zobaczę co się stanie.

Przy jakim napięciu odcina odbiorniki? Bo bez obciążenia ma z 11V ponad, ale pewnie ładując komputer córki mógł spadać nawet do 10,5V.
W ramach testu systemu dobiłem aku do odcięcia ładowanie wstało samo reg Tracer.
Ograniczenie prądu odbiorników też sprawdzałem działa
Przy okazji wyszło że stare aku jest stare o ma połowę pojemności
 
Wysłane z telefonu
 
 
 


Możliwe, że moje nie wyjmowanie go na zimę dobiło go i ma mniejszą pojemność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, witus napisał:

Przy jakim napięciu odcina odbiorniki? Bo bez obciążenia ma z 11V ponad, ale pewnie ładując komputer córki mógł spadać nawet do 10,5V.

zależy od twojego regulatora.

U mnie w Tracerze wg ustawień fabrycznych odcina poniżej 11,1 V i ponownie załącza po osiągnięciu przez akumulator 12,2 V .

Wartości te możesz modyfikować przy pomocy panelu MT50 .

W razie czego mam instrukcję ENG/PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od twojego regulatora.
U mnie w Tracerze wg ustawień fabrycznych odcina poniżej 11,1 V i ponownie załącza po osiągnięciu przez akumulator 12,2 V .
Wartości te możesz modyfikować przy pomocy panelu MT50 .
W razie czego mam instrukcję ENG/PL


Żałuję, że nie kupiłem panelu MT50. Obecnie jest chyba niedostępny dla mojego modelu :(

Ale to już nieaktualne, akumulator pewnie za chwilę będzie pełny, znalazłem kabel - przyczepa podpięta pod 230V, tu i tak jest zurzycie wg licznika więc luz.

Pozdrówienia lampa od rana.
49c95ceb851309a06251ca1c16c12b86.jpg




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szybko się naładował. Jaki prąd ładowania przy takim słońcu? 


Nie mam panela z elektroniką, nie wiem, ale nie skończył się ładować dioda zacznie migać jak będzie pełny. Ale grzeje niemiłosiernie pewnie do wieczora będzie pełny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał kiedyś chyba Kristofer, jak Ci odłączy prąd, to możesz jeszcze włączyć prąd na odbiorniki. Przy dojściu do drugiego niższego progu napięcia regulator ponownie odłączy odbiorniki na amen.

Tak więc w Twojej sytuacji można by było jeszcze załączyć prąd, by odpalić jakąś lampkę, umyć zęby i kłaść się spać. Tylko nie wiem, czy nie jest wymagany do tego MT50, który ma przycisk włączający/wyłączający odbiorniki :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał kiedyś chyba Kristofer, jak Ci odłączy prąd, to możesz jeszcze włączyć prąd na odbiorniki. Przy dojściu do drugiego niższego progu napięcia regulator ponownie odłączy odbiorniki na amen.
Tak więc w Twojej sytuacji można by było jeszcze załączyć prąd, by odpalić jakąś lampkę, umyć zęby i kłaść się spać. Tylko nie wiem, czy nie jest wymagany do tego MT50, który ma przycisk włączający/wyłączający odbiorniki :niewiem:


No właśnie bez wyświetlacza bałbym się go rozprogrmować, pewnie w podbramkowej sytuacji „ominąłbym” go do rana. Ale tu byłem na campingu i na szczęście zabrałem kabel. Telefon do obsługi i za 5min problem się rozwiązał.

Przy okazji zauważyłem, że moja lodówka na 230v działa wydajniej. Muszę ją przejrzeć po sezonie. Płomień nie reaguje na gałkę, pali się z tą samą mocą. Voku gdzies to na filmie pokazywał, że tak miał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.