Skocz do zawartości

Ogniwo fotowoltaiczne (solar) montaż [Witus]


witus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 375
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 21.02.2019 o 11:34, lbuster napisał:

No ale przez to zimne piwo jest o minutę później :wacko:

 

Sebastian, no co Ty ! Przecież można zacząć od piwa :)

A pytanie mam z innej beczki, bo zdania podzielone. 

Moja budka stoi pod wiatą, gdzie dach jest pokryty przeźroczystym poliwęglanem. Poliwęglan przepuszcza światło, ale posiada filtr UV. 

Pytanie czy światłość która dociera do panela przez poliwęglan da mi z pół wiadra prądu :) ?

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś jak Tobie pasuje i na siłę szukasz poparcia dla tego co masz. Uparcie piszesz o swoich "racjach"  - masz odpowiedzi różne i pozwól każdemu piszącemu pozostać przy swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pierzasty napisał:

Sebastian, no co Ty ! Przecież można zacząć od piwa :)

Ale potem muszę odstawić to piwo na glebę, by wyjąć stolik i krzesełko i denko browara upaćkane :( Co gorsza, może się jeszcze wylać i siedem lat nieszczęścia :mlot:

16 godzin temu, Pierzasty napisał:

Pytanie czy światłość która dociera do panela przez poliwęglan da mi z pół wiadra prądu :) ?

Według mnie pełnej mocy Ci nie da, ale przecież te panele nawet ładują w cieniu, więc myślę, że to wiaderko Ci się przeleje. U mnie cepka stoi całą zimę w cieniu i AKU jest cały czas naładowany. Tydzień temu coś tam nawet dłubałem w środku (światło, muzyka) i po dwóch dniach jak ją odwiedziłem to AKU także był full.

Mam takie wrażenie, że takie lekkie ładowanie fajnie może utrzymywać AKU w dobrej kondycji, ale co ja tam wiem :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:

Ale potem muszę odstawić to piwo na glebę, by wyjąć stolik i krzesełko i denko browara upaćkane :(

Ja stawiam na dachu samochodu i po problemie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat co by nie powtarzać .

Jako że mam dość wystawiania panela z przyczepy rozciągania przewodów i ustawiania panel do słońca ,. Lub po prostu z czystego nygustwa buliłem grube pieniądze za podłączenie się do sieci elektrycznej.

Postanowiłem wywalić solar na dach. Jest to panel 200Wp 18V oglądałem oryginalne uchwyty przeznaczone do montażu i jakoś nie mam do nich zaufania , więc nabyłem kątownik aluminiowy 80x50x3  2szt po 1000mm wyszło mi z nich 10 uchwytów .

Na montaż czekam na lepszą pogodę ponieważ na razie warunki atmosferyczne nie pozwalają na użycie sikaflex 252.

 

IMG_20190307_125438.jpg

IMG_20190307_125449.jpg

IMG_20190307_125503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już jeden z ważnych elementów instalacji fotowoltaicznej przewód 6mm² dwa odcinki po 4mb na wszelki wielki. Co by nie brakło, lepiej odciąć niż sztukować lub przekładać pracę na następny dzień , bo przewody okażą się za krótkie . Prosiłem by zaprasowanie mi od razu na nich konektory  złączki MC-4 na oryginalnych kamieniach i zaciskarce. 

IMG_20190314_213303.jpg

1552596085776-1790311997.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przygotowałem miejsce w których będą spoczywały uchwyty na przyczepie.

Zdarłem farbę do czystego aluminium , wcześniej oklejając taśmą by nie podrapać lakieru z poza miejsc uchwytów 

IMG_20190321_074413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie farba na dachu jest mocno spalona przez słońce ( warunki atmosferyczne ) po przejechaniu palcami po dachu zostawał na palcach pyłek później wrzucę zdjęcie . I to było powodem zerwania farby z miejsc klejenia. Zrobiłem sobie test klejenia do dwóch płaszczyznach surowego aluminium za około 7dni sprawdzę siłę jaką trzeba użyć by rozerwać łączenie.

Przeliczając powierzchnię styku uchwytów narożnych 4szt. Oryginalnych i dwa wzdłużne to mam 250% więcej powieżchni styku to już coś 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.