Skocz do zawartości

Agregat 220v


greyg

Rekomendowane odpowiedzi

I trzeba pamiętać o pilnowaniu agregata...

Napisze coś, co kiedyś może pisałem... mając wydać 300zł na agregat lepiej kupić baterię słoneczną mniejszej mocy i używać w połączeniu z akumulatorem. Podstawowe urządzenia tupy wiatraki, światła czy pompka będą działać a nic nie trzeba pilnować... chyba, że chce się korzystania z większych odbiorników wtedy agregat ma sens. Osobiście nawet jakbym nie miał baterii słonecznej nie woziłbym agregatu. Ale to już tylko moje osobiste zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać :-]

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do Mirka. Czy załączenie takiego agregatu nie przysporzy nam wrogów w okolicy naszej przyczepy? :)

duże prawdopodobieństwo że TAK !

nocowałem kiedyś na Nort Cup, pomijam wspaniałe widoki, ale szlag mnie trafiał jak Niemiec przyjechał z agregatem, który przypiął do felgi alum. przedniego koła samochodu ( on miał cicho ) i zamiast korzystać z dobrej pogody ( żadkość ) i podziwiać miejsce to siedzieli rodziną w przyczepie i oglądali TV :-] agregat buczał do 02,00 w nocy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie... A co myslicie o tym agregacie: http://moto.allegro.pl/item165207102_agregat_pradotworczy_2300w_nowy_fv_gwar_promocja.html ?? Czy taki agregat trzeba trzymac na wolnej przestrzeni (czyt. podwórko) czy mozna w przyczepce? A spaliny jakos zrobic, aby na zewnątrz wychodziły? Co myslicie o tym moim głupim pomysle :-] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy taki agregat trzeba trzymac na wolnej przestrzeni (czyt. podwórko) czy mozna w przyczepce? A spaliny jakos zrobic, aby na zewnątrz wychodziły? Co myslicie o tym moim głupim pomysle :-] ?

 

Mam wrazenie ze nigdy nie slyszales "chodzacego" agregatu.

Nawet jezeli uda sie wyprowadzic spaliny na zwewnatrz przyczepy to gwaranyuje Ci ze po 5 minutach pracy agregatu w przyczepie bedziesz mial dosc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregat super ale jako alternatywa na odludziu nie na polu bo

Maciej napisał/a:

nigdy nie slyszales "chodzacego" agregatu.

:-]

 

Dobrze obudowany agregat jest cichszy od pompki wody w przyczepie. Uzywany rozsadnie nie zdenerwuje sasiadow, a czasami wrecz przeciwnie - sa wdzieczni za mozliwosc naladowania telefonu komorkowego.

 

Moje "wojenki" z wyciszeniem sa w temacie

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=621

W skrocie to agregat moj jest...

- tani (300zl),

- ekonomiczny (1L/1.50h),

- maly (420x350x370 mm) i miesci mi sie do schowka w przyczepie,

Wady...

- 2.suw,

- glosna praca.

 

Wlasna inwencja to obudowa wyciszajaca z chlodzeniem. Mialem ja tez okazje podczas wycinki w lesie wyprobowac z agregatem 4.suw 1000W. W przyczepie nie slychac przy ustawieniu go w odleglosci okolo 8-10m. Ustawiony z wyciszeniem w dolku byl ledwo slyszany z 3m.

 

Jesli ktos ma zamiar kupic, to najlepiej 4.suw o mocy okolo 1000W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.