Skocz do zawartości

LMC Munsterland 490K1 2002r.


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

A dziękuje Wam, juz jest ok ze zdrowiem :)

Cisza w temacie bo takie urwanie głowy mam, ze nie wiem za co się brać. Kupa pracy w pracy, pod domem nie mniej. W budzie małymi krokami wdrażam modyfikacje elektryki w wolnych chwilach. A wyjechać nie ma kiedy...

 

Do Częstochowy nie miałem planu jechać. Zloty też w tym roku raczej odpuszczę. Najpierw dzieciaka przetestujemy sami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W końcu udało mi się oderwać od obowiązków i zająć przyjemnościami :) Przyczepę wyszorowałem, odczyściłem i już będzie jeździła z panelem :)

post-8-0-38906300-1431205610_thumb.jpg

post-8-0-18831900-1431205629_thumb.jpg

 

Przewody pójdą u mnie tak:

post-8-0-19968100-1431205650_thumb.jpg

A wyjdą w szafie.

 

Jeszcze doschnie sikafleks i kabelki wskoczą w obejmę:

post-8-0-43922400-1431205657_thumb.jpg

 

Zabawa wewnątrz przede mną :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gratuluje inwestycji. Jak waga przyczepy ?? zgadza się z danymi technicznymi?

Ja mam strasznego "ćwieka" z mojej córki przyczepą ! LMC 540 E aktualnie ok. 50 kg przeładowana a w czerwcu wypad 3 pokoleń rodzinnych do Andory.

Na przyszły weekend wszystko co dołączone do przyczepy oprócz baterii solarnych będzie wyjmowane i osobno będzie zważone.  

 

Ps. Zamontowałem bagażnik rowerowy ale na "dyszlu"  :] . A ty możesz spać spokojnie ze swoim wiem dlaczego właśnie w tym miejscu a nie innym jest bagażnik przymocowany bo ta listwa ma wewnątrz posiada  wzmocnienie i wytrzymuje naprężenia dwukrotnie większe od łącznej wagi dopuszczalnej bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ważyłem. Przy kupnie była jak fabryczna tylko z bagażnikiem, więc ładowności powinienem mieć. Niebawem badanie to się dowiem :ok:

 

Pocieszyłeś mnie z bagaznikami. Średnio mi to się podobało choć do sztywności nie mam zastrzeżeń. Nie no, sama buda jest bardzo solidna. Nawet jak siedziałem na dachu przy montażu też było zadziwiająco sztywno. Człowiekiem słabej wiary w technikę, chyba, jestem ;)

 

Powodzenia w odchudzeniu budki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie cos da rade wszystko napedzic? :look:

 

J. :look:

 

" Człowiekiem słabej wiary w technikę, chyba, jestem ;) "

 

Ja tez, dlatego wole dolozyc te 5-10 zeta i miec 220...

W przedsionku bedziesz po ciemku siedzial? i w zimnym? - a farel na co bedzie chodzil?

To fajne na Grecje ale nie tu, potrzeby Bartka Cie szybko wylecza...

A radio na baterie? a lodowka w przedsionku na piwo?

 

:ee:

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, a w KIPie to jak żyliśmy? Też nigdy do prądu nie podłączałem się (chyba, że był za free). Oświetlenia nigdy nie zabrakło, radio grało ile chciało, wodę mieliśmy, nadmuch chodził, lodówka na gaz, ogrzewanie na gaz... teraz solar będę miał mocniejszy 2,5 razy. Wystarczy energii na drugą lodówkę w przedsionku na piwko :ok: 

 

A nie chce mi się dokładać tych 5-10zł na kempingu, bo mam frajdę z zabawy przy tym sprzęcie :) Tak jak i z trumy, której bym nie zamienił na farelkę :ee:  I jest inaczej niż w domu. I nie chodzi mi tu o oszczędność, bo koszt jaki poniosłem na panel to ok. 10lat prądu na kempingach za free. Bawię się hobbystycznie, nie zdroworozsądkowo. 

 

Do tego mam zawsze gotowy aku do zabrania pod silnik na ponton. 

 

Podsumowując: po ciemku nie będziemy siedzieć, nie zmarzniemy, piwo będzie zimne, radio będzie grało... cóż więcej do szczęścia? :niewiem::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal, przeciez wiem, ze hobbystycznie a nie merkantylnie, sam bym sobie jakbym mial budke cos takiego zalozyl, zeby to zjawisko zglebic w celach naukowych, ale farelka w przedsionku jednak nie ma sobie rownych - w 3 minuty jest cieplo i tak jakby wszystkie mokre ciuchy i pranie w moment suche...

 

J.

 

No i tym aku do pontonu to wiesz, ze mnie pokonales, to cios ponizej pasa jest, bo wiesz, ze do pontonu mam milosc wielka... :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... bo koszt jaki poniosłem na panel to ok. 10lat prądu na kempingach za free. Bawię się hobbystycznie, nie zdroworozsądkowo. 

 

 Podsumowując: po ciemku nie będziemy siedzieć, nie zmarzniemy, piwo będzie zimne, radio będzie grało... cóż więcej do szczęścia? :niewiem::)

 

Zyskasz  niezależność i światło w ciemności a przy okazji pojedziesz tam gdzie będzie spokój, a cisze tylko ty będziesz zagłuszał oddechem pośrodku lasu... 

 

P.S prawdopodobnie masz nadmuch pod podłogą - prowadzony na druga stronę - zawsze może dmuchać do przedsionka po małej przeróbce ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, dokładnie. Już mi chodzi po głowie mała modyfikacja airmixa :ok: Zawsze mogę tez uchylić drzwi a tam mam bezpośrednio wylot. Ale o tym pomyśle już po pierwszych testach wyjazdowych.

 

Jacek, farelka niezła jest, ale truma tez daje rade. Może deko dłużej, ale zrobi co trzeba :ok: Przekonam Cię na żywo, przy wspólnym biesiadowaniu :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał  a na co kleiłeś panel??

 

Co do farelki to chyba że w przedsionku gdy jej pilnujemy... w przyczepie osobiście się boję. Truma jednak duużo bezpieczniejsza. Co roku ginął ludzie w pożarach mieszkań spowodowanych właśnie farelkami, a przyczepa pali się bardzo, bardzo szybko i o wiele szybciej niż mieszkanie.

Panel w przyczepie uważam, ze to super sprawa. W kamperze - zastanawiam się. Na razie nie potrzebuję, gdyż jednak kamperem się przemieszczam i wtedy są ładowane oba akumulatory. Ale zobaczymy po tym sezonie, może pójdę w ślady Michała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie, gdy jej pilnujemy - tej farelki w przedsionku, tym bardziej, ze czas pracy to jakies 20 min. max. na raz, bo potem to upal sie robi, za to w budce olejak na min, i nic nie szumi ani warczy.. :ee: ani nie jest gazem...

 

Nie, ale trzeba isc z duchem czasu i jak ma byc nowoczesnie, to tylko solary - ciekawe, czy kiedys beda takie mini elektrownie wiatrowe do budek, bo jakby tak zaparkowac na kempingu w zatoce, to taki wiatrak na dachu nie za duzy by chyba dal rade.. :tuptup:

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 221 jest super kleiłem tym niedawno plastik pod alkową. Jest super i się fajnie obrabia. Przykleiłem tym tez antenę tv. Ale myślałem że pod panel jeszcze daje się odpowiednia ramkę do mocowania. a tu u Michała nic nie widać. Dlatego pytam jak on to przykleił, myślałem, że może ma jakiś inny patent niż sika 221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem na 252. Forumowi spece tylko to uważają za słuszny klej. Kolor czarny, taki taniej kupiłem. Tak ładnie udało mi się nałożyć, że nic nie wypływa, mam ok.3mm kleju i nic nie wybrudziłem. I obyło się bez pomocy i równo leży.

Jeszcze przed montażem myślałem o dedykowanych narożnikach z tworzywa. Jednak nie zmieściłbym ich za oknem dachowym. Na tyle budy zaczyna się zaokrąglenie i nie udałoby się ich dokleic. A mam i tak dość solidnie, bo na profilu 6cm.

 

Jutro podłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.