Skocz do zawartości

LMC Munsterland 490K1 2002r.


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Po półtorarocznej przerwie od karawaningu wracamy do akcji :) W miniony piątek staliśmy się posiadaczami oto takiej przyczepy:

post-8-0-36511700-1426681412_thumb.jpg

 

Przyczepę odkupiliśmy ją od naszego forumowego kolegi Jankesa, któremu jeszcze raz dziękuję za miłe przyjęcie i rzetelne informacje odnośnie stanu :piwo: Kolega nie pozostawił mi żadnego argumentu do zbicia ceny ;) Wszystko wiedziałem zanim zobaczyłem ją na żywo. Choć ogólnie uwierzyć we wszystko nie umiałem - jechałem na oględziny z pewną dozą wątpliwości, która w niecałą godzinę oględzin została rozwiana :hmm: A czar nie prysł po prześledzeniu każdego milimetra w domu.

 

Budka spełniła niemal wszystkie założenia, jakie sobie postawiliśmy:

- szczelność w 100%

- jak najmniej plastików na zewnątrz

post-8-0-60640300-1426681415_thumb.jpg post-8-0-39843200-1426681419_thumb.jpg

- francuskie łóżko i podkowa

post-8-0-13279500-1426681427_thumb.jpg post-8-0-02618400-1426681422_thumb.jpg

- duża łazienka z prysznicem i oddzielna toaletka

post-8-0-31320100-1426681429_thumb.jpg post-8-0-55651800-1426681431_thumb.jpg

- kuchnia i lodówka po przeciwnej stronie drzwi

post-8-0-42870400-1426681424_thumb.jpg

post-8-0-58983400-1426681433_thumb.jpg

 

Do tego mamy:

- bagażnik na 3 rowery

- przedsionek Isabella na stelażu z włókien węglowych

- zbiornik wody w zabudowie 45l

- bojler elektryczny truma 5l 300W 

- piec truma z ventem 230V

 

To co nie udało się uzyskać to elementy wyposażenia typu bojler gazowy, rozbudowana instalacja 12V, solar, mover... ale takie rzeczy to w salonie :)

 

A wymiary ma takie:

Długość całkowita: 650 cm
Długość wew: 490 cm
Szerokość: 224 cm

Masa własna: 1020 kg
DMC: 1300 kg

 

Holownikiem jest i będzie, dobrze znany na forum z różnych stron (pozytywnych i negatywnych), samochód o nieziemskich możliwościach holowniczych, najlepszy manipulator viatola ;) Ford Focus MKII 2,0 TDCI. Podsumowując pierwsze wrażenia w holowaniu - nie nadaje się!!! 

 

Do zmiany oczywiście  :ee:  :yay:  :foch:

 

A wracając do budki. Radości nie mam końca ze znoszenia klamotów, które w nerwach przerzucałem w garażu przez ostatnie 18 miesięcy :) Na dniach pójdzie zamówienie na solarek u naszego forumowego zaopatrzeniowca Terapu... Bartosza :) Później na montaż pójdą nowe światełka 12V. A moverek też znajdzie się za jakiś czas na pokładzie. 

 

Testy plenerowe być może za tydzień. Ale bardziej prawdopodobne, że po świętach.

 

 

Fajnie powrócić do czynnego grona karawaningowców :ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

...

A wymiary ma takie:

Długość całkowita: 650 cm

Długość wew: 490 cm

Szerokość: 224 cm

Masa własna: 1020 kg

DMC: 1300 kg

 

Holownikiem jest i będzie, dobrze znany na forum z różnych stron (pozytywnych i negatywnych), samochód o nieziemskich możliwościach holowniczych, najlepszy manipulator viatola ;) Ford Focus MKII 2,0 TDCI. Podsumowując pierwsze wrażenia w holowaniu - nie nadaje się!!! 

 

Do zmiany oczywiście  :ee:  :yay:  :foch:

 

...

 

Znaczy sie nadaje się do zmiany czy nie? bo zamieszałes  :bzik:  a to przecież rewelacyjne jeździdło i najlepszy holownik świata :lol:  Janwil sie zaraz napewno wypowie :pad:

 

 

Michał wielkie gratulacje :bukiet::piwo:  na oko widac że porzadna buda :ok:  niech przyniesie wiele radosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje. Fajna przyczepa i niech służy jak najdłużej :)

 

zabawki, dodatki sobie powoli dokupisz :)

 

a ford wiadomo :) g... wort ale rade da :P

Dzięki :) 

Ford musi dać radę - w końcu po to on jest, jest on po to ;)

 

Znaczy sie nadaje się do zmiany czy nie? bo zamieszałes  :bzik:  a to przecież rewelacyjne jeździdło i najlepszy holownik świata :lol:  Janwil sie zaraz napewno wypowie :pad:

 

 

Michał wielkie gratulacje :bukiet::piwo:  na oko widac że porzadna buda :ok:  niech przyniesie wiele radosci ;)

Dziękować :) I o to chodziło z namieszaniem :D Focus zostaje. Bezdyskusyjnie! A Janwil wie dlaczego :)

 

Tak jest. Niech przynosi wiele radochy.

Wczoraj pisałeś, że spadłeś do LMC. Chętnie też tak spadnę  :]

 

:ok: Przyjemny upadek... podnosić się człowiekowi nie chce  :dzieki:

 

Jeszcze raz gratuluję. Niech się Wam dobrze sprawuje... :yay:

PS.

Jeszcze zatęsknisz do KIP'a  :ee:

 

Dzięki :) Już mam pewne przemyślenia po KIPie, ale podzielę się nimi w przyszłości :)

 

Bardzo fajna :yes:

 Dzięks :)

 

Gratulacje, fajna, przestronna przyczepa, bo to chyba nie przyczepka :ok:

 

Dzięki :) teraz żona mnie nie ześle do budy bo to by było w nagrodę ;)

 

Gratulacje.

Fajna budka i dobrze rozplanowana, ale niestety Fordzik jak widać stęknał po jej podpięciu.

Pasowałoby coś z segmentu D (idac za ciosem nowe Mondeo jak nic).

 

Kit przestań bo się zsikam...

 

Dzięki :)

Commander, a po czym twierdzisz, że stęknął? :hmm: Myślę, a nawet wiem, że nieco nie doceniacie tego autka. Ale mi to nie przeszkadza :) Jeździ się lepiej niż to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Myślę, a nawet wiem, że nieco nie doceniacie tego autka. Ale mi to nie przeszkadza :) Jeździ się lepiej niż to wygląda. 

 

To nie chodzi o auto raczej o alergie przez Janwila, auto poprostu stało sie tylko kozłem ofiarnym  :niewiem:  Tak przynajmniej jest w moim przypadku :]

 

 

 

edit; wszystko naprawde pieknie ładnie ale ten bagaznik rowerowy z tyłu :sciana:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, zgadzam się :ok:  Tak się stało :niewiem:

 

A żeby już tam nie roztrząsać ponownie tematu napisze jak się mi jechało. 

Zrobiłem 400km, średnia prędkość przelotowa 69km/h, średnie spalanie 8,9l/100km. Trzymałem licznikową prędkość miedzy 60 a 90km/h zależnie od drogi (ekspresówki czy zwykłej). Ogólnie na spokojne. Silnik ma jeszcze sporą rezerwę mocy, bez problemu daje się wyprzedzić TIRa, sprawnie ruszyć na światłach by nikt się nie irytował. Jedynie o 6 biegu trzeba zapomnieć. Powyżej 100km/h  (+/-1600obr.) dopiero silnik pracuje bez słyszalnego wysiłku, więc bez sensu męczyć. 5 bieg od 70 i jedzie swobodnie, górki nie straszne. 

 

Ogólnie spodziewałem się większego pogorszenia warunków podróżnych w stosunku do holowania poprzedniego KIPa, a zmieniło się niewiele. Jedynie na spalaniu się czuje wyraźnie, że minimum litr więcej ubywa na każdą setkę. 

 

Zobaczymy jak będzie po dociążeniu auta i przyczepy klamotami :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Holownikiem jest i będzie, dobrze znany na forum z różnych stron (pozytywnych i negatywnych), samochód o nieziemskich możliwościach holowniczych, najlepszy manipulator viatola ;) Ford Focus MKII 2,0 TDCI. Podsumowując pierwsze wrażenia w holowaniu - nie nadaje się!!! 

 

Do zmiany oczywiście  :ee:  :yay:  :foch:

Oj tam, są tacy co sobie chwalą na jakieś 50 stron  :]   :]   :] 

 

Gratuluje, piękna przyczepka  :ok:   trudno dzisiaj o taką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego zakupu. Niech się dobrze sprawuje w twoich rękach. Powodzenia. :brawo: Bardzo ładnie prezentował się twój zestaw jak odjeżdżaliście spod mojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.