Skocz do zawartości

CHORWACJA Istria, pierwszy raz z dziećmi 10.07.2015 kto chętny?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej jesteśmy z Piekar Śl. wybieramy się 3.07 - 20.07 razem z moją lubą :serce: ( wiek 40-ka minęła i jeden dzień :] , dzieci nie jadą - bo z dziadkami nie jeżdżą :] ,może dla przygody i zapchania miejsca w przyczepie złotą rybkę w kuli ) w kierunku Chorwacji :drive: ( Czechy, Austria,Słowenia, Chorwacja) wyjeżdżamy w piątek koło 20-tej kierunek Vrsal kemping Porto Sole ,Śilo kamp. Tihana wyspie Krk, Starigrad kamp.Pakelnica Blue Sun na każdym po 5dni . Nastawieni jesteśmy na zwiedzanie ,opalanie ,śmiganie coś na rowerze .Słowem zobaczyć uwiecznić a później wspominać. Jak macie inne propozycje czekamy. Pozdrawiamy :ok:

Kurcze fajnie tyle że my do13.07 nas zablokowało bo córa zdaje na studia do 10.07 są wyniki gdzie ją przyjęli a potem jezda bo w dwa dni trzeba dowieść oryginały matury czyli do 13.07 blokada. Możemy ruszyć po 13.07.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, też wybieram sie do Chorwacji tego lata, nie wiem tylko czy przyczepę ciągnąć czy może wystarczy duży namiot.

Wacham się dlatego ze bardzo długo przyczepę sie ciągnie. Jestem z Białegostoku wiec jeszcze męczarnia przez Polskę dochodzi.

Ktoś ma doświadczenia z Podlasia? Tutaj widzę trasę z W-wy.

My z pogranicza Mazowsze/Podlasie - przyczepę ciągamy bo od tego ją mamy :D a że trochę dłużej no cóż ... ale o ile wygodniej potem na miejscu a z pogodą różnie bywa ... w razie ostrej zlewy zawsze sucho pod tyłkiem  :yay:

Poza tym w drodze jak zmęczenie dopadnie stajesz i śpisz a z namiotem to trzeba zaraz kwaterki szukać na nocleg i za niego płacić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też wybieram sie do Chorwacji tego lata, nie wiem tylko czy przyczepę ciągnąć czy może wystarczy duży namiot.

Wacham się dlatego ze bardzo długo przyczepę sie ciągnie. Jestem z Białegostoku wiec jeszcze męczarnia przez Polskę dochodzi.

Ktoś ma doświadczenia z Podlasia? Tutaj widzę trasę z W-wy.

 Z W-wy czy Biełegostoku co za różnica jak sie ma do pokonania ponad 1500 km. W dodatku Polska jest juz do przejechania po dobrych drogach w tamtym kierunku, więc nie rozumiem dlaczego nie z przyczepą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża różnica średniej prędkości :)

Będę musiał chyba sie namówić ze znajomymi i podjąć taka daleką podróż.

Jak to Kosztowo sie przedstawia?

Ale konkretnie co? :D bo rozstrzał potrafi być dość duży - począwszy od paliwa, przez opłaty drogowe - zależy jaką opcję dojazdu wybierzesz, potem region, standard wybranego kempingu, atrakcje na miejscu oraz żarełko - wieziesz swoje zapasy, kupujesz na miejscu produkty i nimi się żywisz czy korzystasz z knajp.

To ostatnie odradzam bo wg mnie nie dość że drogo to menu dość ograniczone. Warto spróbować lokalnej kuchni ale na cały pobyt to ja bm się nie pisała.

W mojej stopce masz odnośniki do 2 relacji z 2013 i 2014 r. - tam bardzo dokładnie opisałam dojazd z naszymi kosztami i podałam sporo cen za kemp. jedzenie i takie tam.

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, bardzo chętnie przeczytam. Na pewno swój prowiant przewiduje.
Głównie chodzi mi o płatności za drogi i kempingi na półwyspie.

Ilość km łatwymi trasami z przyczepa. Jakimi prędkościami ciągniecie je tak daleko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Szkoda, że tak późno dotarłem tu do Was (portal) i na ten wątek.

Ja również wyjeżdżam na Istrię (tzn. żona chce) pierwszy raz z przyczepą i dwójką dzieci (14 i 4).
Mam ogromny mętlik w głowie gdzie i jak jechać, czytam fora ale widzicie... jest 3 w nocy a ja siedzę ;(

Nie chcę jechać daleko w głąb Chorwacji ze względu na dzieci i też małe doświadczenie.

Boję się, że ciężko będzie znaleźć jakieś pole...

Podpowiedzcie proszę gdzie jechać aby było i ciekawe pole i morze, plaże ok.?

Ja muszę wyjechać w nocy z wtorku na środę i chcemy tam być do 22.07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wyjeżdżam na Istrię (tzn. żona chce) pierwszy raz z przyczepą i dwójką dzieci (14 i 4).

 

Nie chcę jechać daleko w głąb Chorwacji ze względu na dzieci i też małe doświadczenie.

Boję się, że ciężko będzie znaleźć jakieś pole...

Podpowiedzcie proszę gdzie jechać aby było i ciekawe pole i morze, plaże ok.?

Ja muszę wyjechać w nocy z wtorku na środę i chcemy tam być do 22.07.

@tosags

Polecamy Istrię, kempingi Medulin i Stupice tu miejsca nigdy nie brakuje.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem  zapraszamy do klikania...

... na znaczniki informacji na mapie lub w panelu = czytaj info...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Podepnij się pod nasza trasę, dojedziesz jak po sznurku.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, już szperam i szukam tych kempingów ;)

Mam pytanie jeszcze o Waszą trasę... Ja mieszkam w Tarnowskich Górach, mam rzut beretem do autostrady na Ostrawę, Brno i dalej Bratysławę... Dlaczego wolicie jechać dołem?
Nie jest lepsza droga na Graz, Maribor i Zagrzeb?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, już szperam i szukam tych kempingów ;)

Mam pytanie jeszcze o Waszą trasę... Ja mieszkam w Tarnowskich Górach, mam rzut beretem do autostrady na Ostrawę, Brno i dalej Bratysławę... Dlaczego wolicie jechać dołem?

Nie jest lepsza droga na Graz, Maribor i Zagrzeb?

 

@tosags

Trasa to Wasz wybór, zalecana marszruta  od TG do Medulin.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

W poprzednim linku, kliknij na więcej = (Chorwacja różne lata)

Przybliż Istrię, zobaczysz lokalizacje obu kempingów + linki do nich po kliknięciu.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.