Skocz do zawartości

Smart for two.


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zawsze wszystko zależy od egzemplarza, ale do bezawaryjnych to te auta nie należą.

Ale spalanie w dieslu poniżej 4l/100km jest fajne, dlatego raczej szukaj diesla.

Uważaj też na auta z Niemiec, mają ogromne przebiegi bo jeżdżą nimi przedstawiciele handlowi

i służą jako ruchome reklamy, są wyeksploatowane do granic możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No z drugiej strony jak jezdza handlowcy i maja wielkie przebiegi w dieslu, znaczy sie nie takie zle, mam dwa diesle z tej stajni, jeden 2,7 a drugi 1,7 oba automaty, to nie do zabicia, nawet nie bede pisal jakie przebiegi, bo nie do uwierzenia w normalnym...

Dlatego myslalem o benzynie z turbo, bo trasy krotkie, to diesla troche szkoda jest..

No ale jak tyle pali, to zimny jeszcze wiecej...

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując patrz na lakier pod różnym kątem to jak były reklamy i ktoś je usuną i nawet przepolerował to jak dobrze się wpatrzysz będzie widać cienie tej reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hejka. Szukam dla mojej córki takiego cudeńka z dobrych i pewnych rąk, ale w dizlu 0,8 z lat 2000-2001. Ja sugeruję jej kupno fajnej A-klasy 1,4 benzyna z 1999 roku, ale nie da sobie powiedzieć i upiera się przy Smarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednego i drugiego trzeba mieć dość fachowy serwis. Uniwersalni mechanicy kiepsko radzą z tymi autami uprzykrzając eksploatację. Jeśli nie macie speca nie polecałbym zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem benzyniaka przez rok. Nic się nie zepsuło,palił ok.8 litrów i zapierdzielał jak trzeba. Parkowanie super! w poprzek między innymi autami!. do małych przebiegów diesel uważam zbytek łaski. Trzeba dobrze oglądnąc silnik przed zakupem i zwrócić uwagę na pobór oleju. Autko super.Dziś wybrałbym A-klasę z czysto praktycznych względów...ale dla córci...autko na wypasie :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeździłem dwa lata smartem forfour 1.3 benzyna. Fajna miejska zabawka, szybki, spalał 7-9l ale przy solidnym "butowaniu"

 

silnik mitsubishi (a samochód robiony razem z coltem), nie brał oleju, od spodu suchuteńki. Minusem była manualna skrzynia, która przy 90.000km zaczynała mieć problemy z wysprzęglikiem i czasami ciężko wchodziły biegi. Samochód fajny dla kobiety, do miasta.

 

Koszty napraw nie były dramatyczne, ciekawe były części nadwozia - te plastikowe nadkola, w różnych salonach kosztowały nawet 2 krotnie więcej. Pamiętam też że coś do wydechu sprowadzałem kurierem z serwisu we Wrocławiu - tam wszystko było najtaniej.

 

domyślam się, że córkę kochasz, kup jej jednak coś większego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także sądzę że A-klasa byłaby trochę praktyczniejsza no i auto kupione w salonie polskim w 1999 r. cały czas jeden właściciel. W środę jedziemy kuknąć na niego. To ma być pierwsze auto córki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-klasa z początku produkcji jest masakrycznie droga w utrzymaniu ...

Znajomi (mają firme) mieli 2 sztuki (nówki z salonu) systematycznie trzeba coś robić w zawieszeniu bo wachacze/tuleje wyjątkowo szybko się zużywały a koszty szły w tysiące.

Jak nie robisz systematycznie to ciagle coś sutka i puka. Do tego polecam przejażdżkę A-klasą po jakichś nierównościach .. .chyba wygodniej byłoby jechać w przyczepie .. .auto strasznie podskakuje i jest wyjątkowo sztywne (to efekt modyfikacji po tym jak się w teście łosia przewróciło i Mercedes musiał to usztywnić)

 

Z tanich mały aut polecłałbym coś typu Fiesta ... lub Ford Ka (nowej generacji) można naprawdę tanio kupić do tego fajnie wyglądają.

Ewentualnie Yaris z pewnych rąk będzie nie do zajechania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam

Moja córcia takim śmiga :] to też jej pierwsze autko.

Zero kosztów napraw, tylko regularny serwis.

W stosunku do liczby przejechanych kilometrów zero kosztów serwisowych.

Sam przejechałem nim prawie 300 tys i nigdy mnie nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że "dla córci" auto to w pewnym sensie też styl. W przypadku aut A-klasa (nie licząc najnowszej budy) to dla młodzieży mega obciach. Ni to kompakt, ni to van. Fura nawet dla fajnej mamuśki obciachowa, pasuje tylko dla starej babci. 

Nie róbcie córkom krzywdy. No chyba że nie liczy się styl a hasło "bez gwiazdy nie ma jazdy", ale to z kolei wiochą i dresem pachnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że "dla córci" auto to w pewnym sensie też styl. W przypadku aut A-klasa (nie licząc najnowszej budy) to dla młodzieży mega obciach. Ni to kompakt, ni to van. Fura nawet dla fajnej mamuśki obciachowa, pasuje tylko dla starej babci.

Nie róbcie córkom krzywdy. No chyba że nie liczy się styl a hasło "bez gwiazdy nie ma jazdy", ale to z kolei wiochą i dresem pachnie.

Przesadzasz ;) A klasa podoba się fajnym dziewczynom w wieku 20-30 latek. I często są ich odbiorcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam przejechałem nim prawie 300 tys i nigdy mnie nie zawiódł.

 

Nie znalazłem odpowiedniej emotikonki... poważnie przejechałeś Smartem (tym Smartem) 300 000km? Tak po ludzku zapytam... co Cię do tego skłoniło?  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 100tys. Km te silniki w smartach wymagaja remontu a ze ktos przejechal nim 300tys kmto nie uwierze bo sie poprostu nie da nim tyle przejechac, Tomek emotikony trafione w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.