Skocz do zawartości

Awaria Vectry B


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

reflexes - widzisz co model to inaczej.

Ja miałem 2.0 DTI również w astrze G i gdyby nie to, że 100 kucyków to było za mało pod nowa budkę - nadal bym nią jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem, że niektórym się narażę :) ale jeśli chodzi o opla w dieslu to mam same przykre ( a może dla mnie dobre ze względu na czeste wizyty w moim warsztacie ) doświadczenia. To oczywiście tylko moje zdanie jednak oparte na warsztatowym doświadczeniu i niestety te pompy PSG padają jak muchy.

Benzyna w Oplu tak, diesel :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna w Oplu tak, diesel :nono:

 

Raczej się zgodzę, choć jako "ludzie z branży" z zasady stykamy się z sytuacjami awaryjnymi, co niejako spacza nasze podejście do tematu. Tak w zasadzie, to sporo Opli ON jeździ też bez zastrzeżeń :hmm:

 

Ale faktem niepodważalnym jest, że w Pb prawdopodobieństwo awarii jest dużo mniejsze :hmm:

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie musi, a co proponujesz?

No cóż pewnie musiałbyś podać kilka rzeczy jakie to auto powinno być, no nie wiem

może silnik (duży czy raczej mały) kombi czy jest to wszystko jedno, benzyna czy może diesel,

no i pewnie przedział cenowy, bo bez tego to propozycji dostaniesz mnóstwo.

Chociaż i tak będzie ich wiele. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując inne auto to moim zdaniem loteria.

Mam identyczną sytuację (remontować czy kupić inne). Mam takiego dostawczaka forda transita 98r skrzynia na bliźniaku. Wydawało by się, że auto niezniszczalne. Oddałem do uszczelnienia pompy wtryskowej. Mechanik debil zniszczył pompę a nowa kosztuje ok 4tyś. Zł. Mozna remontować lub wymienić na pompę boscha. Zdecydowałem się auto wyremontować bo mam go od prawie nowości, bo jest zadbane, bezwypadkowe bo się do niego przyzwyczaiłem. Kupisz inne i się zaczną problemy. Nikt nie sprzedaje sprawnego samochodu. Znając naszych handlarzy wolał bym zostać przy swoim sprawdzonym sprzęcie niż kupować przypicowanego grata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko pamiętaj że łatwiej jest kupić auto jak przyczepę. Chyba głównie z powodu większego wyboru. Tak na marginesie mój też ma u mnie już dożywocie bo podobnie jak nowe przyczepy tak nawet nowe auta jakieś takie bardziej wrażliwe na wszystko w koło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtek a usterka usunięta bo wątek otwarty...

Tomek nie musi, a co proponujesz?

 

No ba !!!  :]

 

Wymieniony kpl. wtrysków z listwą, wyczyszczona i zakonserwowana przepustnica, wyczyszczony z nagaru kolektor dolotowy, nowe świece znamienitej marki Bosch i nie to auto  :yay: Spadło zużycie paliwa, silnik pracuje jak pracowita pszczółka  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem... Ale za małe i podlenku nie wrzucę.

 

Podtlenek teoretycznie da się wrzucić  :hmm:  Są do tego instalacje.... ale wielkości nie przeskoczymy  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie...

 

Szanowni Państwo jeśli kogoś to jeszcze interesuje, to stan faktyczny na dzień dzisiejszy wygląda tak.

W piątek sterownik po powtórnej kontroli u elektronika wrócił na kolektor... Po osiagnięciu temperatury pracy znów nie działa. Po ostygnięciu auto pali...

Załoga sprawdziła ponownie wszystkie kable, mocowania i przekaźniki dowodząc, że nadal jest to błąd sterownika, który nie puszcza dalej prądu.

Obrażony elektronik kazał sobie podstawić auto na podwórko, bo na stole sterownik zachowuje się prawidłowo.

Tak więc dzisiaj zawiozłem DR bo kawałek trzeba podjechać i 4 tydzień nie mam auta...

Jajeczka co ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.