Skocz do zawartości

Zawiasy do drzwi zamrazalnika lodowki Electrolux


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

 

Mam do wymiany zawiasy drzwi zamrazalnika ... i chyba kogos pogielo ;) Na Ebay'u sa za 34e (plus wysylka), na Allegro za 98 zl (plus wysylka). Poszukuje zatem uzywanych, albo pomysl jak to zrobic dobrze, tanio i niekoniecznie jak fabryka wyprodukowala :)

 

post-4727-0-48507400-1425592608_thumb.jpg

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pekło mocowanie spręzyny - obkręcała sie dookoła, klejenie nic nie dawało.

a cena nowych jak dla mnie była zaporowa

 

kupiłem zatrzaski meblowe białe, cos w stylu:

http://www.leroymerlin.pl/elementy-mebli-i-okucia/okucia-i-zlacza-meblowe/zatrzaski-magnetyczne-i-mechaniczne/zatrzask-meblowy-hettich,p129719,l2043.html

 

chyba 5.99/2 szt w obi.

 

większe elementy przykręciłem do drzwiczek, mniejsze przykleiłem taśmą dwustronną na bocznych sciankach lodówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mały czy duży zamrażalnik?

Ja u siebie wyłamane zawiasy zastąpiłem drutem miedzianym, odpowiednio ukształtowanym i wtopionym w drzwiczki od ich wewnętrznej strony za pomocą lutownicy transformatorowej.

Potrzebna odrobina wyobraźni i wyczucia, by nie wtopić za głęboko bo będzie widać z wierzchu drzwiczek.

Nie ma śladu jakiejkolwiek ingerencji, drzwiczki działają normalnie.

Jak będziesz potrzebował to pstryknę zdjęcia i zapodam a jak nie czujesz się na siłach to ślij drzwiczki do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duży zamrażalnik i zawiasy ze sprężynkami. Znalazłem takie blisko siebie za 17e. Nadal sporo, ale juz sensowniej. Spróbuję Wasze metody sobie na żywo u siebie przymierzyć i albo zaszaleje z oryginalnym zawiadomienie, albo pokombinuje po taniosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 € można odżałować, ale za to będziesz miał oryginał, działający tak, jak trzeba. Jak się raz zacznie "drutować", to później każdy kolejny przychodzi coraz łatwiej i w efekcie, zanim się spostrzeżesz, przyczepka w połowie jest "domowej roboty" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 na zawiasy, 16 na filtr wody itd ... i sie robi sporo kasy :( Ale jak ze wyjazd juz za 2 tygodnie to chyba nie bedzie innej opcji czasowej. Dzieki wszystkim za rady. Jakby ktos potrzebowal takie zawiasy to moge pomoc kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 € można odżałować, ale za to będziesz miał oryginał, działający tak, jak trzeba.

...

Do puki znowu się nie popsuje :)

E tam, nie przesadzaj Krzysiu.

Taki oryginał działający że aż się popsuł... To zwykła tandeta.

Skoro tak drogi przedmiot to powinien być niezawodny.

Doskonale zdajesz sobie sprawę że ceny winduje przeznaczenie z magicznym wyrazem "kempingowa/e/y", a są absolutnie nie uzasadnione.

Dlatego zawsze znajdę niezawodną alternatywę dla swoich potrzeb zamiast płacić za bzdurę/tandetę kwoty wyssane z palca.

Żarówka MR11 - bo ten przykład mam na myśli, kupiona za 1 zł nie świeci 30-krotnie inaczej/lepiej od tej za 30zł z wyrazem Hobby w tytule lecz nie na opakowaniu.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając dobre chęci, każde rozwiązanie można uszkodzić.

Poza tym, nie piszę o mechanizmie kreowania cen, bo ten jest chyba wszystkim znany, zwłaszcza w przypadku elementów karawaningowych, żeglarskich, ale też i wielu innych. Czasem stajemy przed jedynym wyborem: oryginał i wysoka cena, czy niski koszt i "drutowanie" domowym sposobem.

Nie przeczę, że w wielu przypadkach można sobie dobrze poradzić i końcowy efekt będzie zbliżony lub nawet identyczny z oryginalnym.

Często jednak będzie też odwrotnie: nasz zamiennik domowej roboty nie będzie ani ładny, ani tak samo działający, jak element oryginalny, a zdarza się również, że podczas takich prac coś uszkodzimy, co nie miałoby miejsca, gdybyśmy zastosowali element oryginalny.

Zawsze byłem zwolennikiem oryginalnych rozwiązań, chociażby dlatego, ze nie trzeba się zastanawiać, jak i czym "to coś" zastąpić, a ponadto nie muszę tracić czasu na takie rozwiązanie.

Oczywiście każdy ma wybór, a ja przedstawiłem jedynie własny punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo bym nie zgadzał się z Kristoferem, to 17e piechotą nie chodzi ;) i zapytałem żonę czy naprawdę potrzebuje zamrażalnika. Bez jego drzwiczek, chłodząc na 220 na full jest w komorze 0st. Pytanie tylko czy to nie szkodzi lodówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz nie ustawiać na full lodówki i nie bedziesz miał 0st. Nigdy nie miałem dużego zamrażalnika w lodówce, ale przyczep z normalnym już kilka i w każdej z nich podczas naprawdę dużych upałów zdejmowałem drzwiczki od zamrażalnika, żeby lepiej chłodziła i nigdy to nie zaszkodziło lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.