Skocz do zawartości

Niewiadówka z Cieszyna


ipy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez sledze posty tego ipy,i chcialbym mu cos podpowiedziec,bo widze z tego,ze gosc nie bardzo jest zorientowany w temacie,to trzeba go wprowadzic w temat,podpowiedziec.Poprzednie jego posty dotyczyly checi kupna takiej samorobki,ale dobrze,ze udalo sie go odwiesc od tego zakupu.bo to dopiero byla porazka.

Edytowane przez tomekk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3,5 tys można kupić fajna niewiadówke po remoncie. Za niewiadówke do remontu można zapłacić około 1,5 - 2,5 tyś zł. Remont wnętrza przy dobrych meblach to koszt 1000 - 1500 zł. 

Wymiana mebli to już większy koszt.

 

Na zewnątrz nie lakieruje sie laminatu. On pracuje, a zwykły lakier może popękać. Lepiej więc kupić oryginalną, zaszpachlować odpowiednimi środkami i odpowiednio zabezpieczyć - wszystko jest na fanklubie niewiadówke.

 

Ojciec kupił niewiadówkę do remontu za 1400 zł. Styropian, kleje, wykładzina, nasza robocizna - koszt 1000zł. Wyglądała jak nowa. Do tego używany przedsionek za 350 zł. Komplet wyglądał jak oryginał i fajnie się sprawował.

 

Widzę, że oglądasz jakieś same dziwolągi... poszukaj oryginału. Może ktoś z fanklubu coś sprzedaje. Michał "Paczek" z forum niewiadówek wiem, że zawsze ma coś fajnego i godnego polecenia na zbyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Moim zdaniem szkoda czasu na rozważania o tym dziwolągu :) Tm bardziej, że sam zainteresowany zdaje się nie brać udziału w dyskusji :hmm:

Ja też zaczynałem od Niewiadówki i sto razy wolałbym popękany w kilku miejscach laminat, niż takie pomalowane cudo....  Laminat poszpachlujesz, czy użyjesz żywicy, ewentualnie pryśniesz miejscowo sprajem, żeby w oczy nie raziło i jeździsz. A to to, jak zacznie pękać.... chyba, że gość zrobił to profesjonalnie a my o tym nie wiemy.... w końcu takie rzeczy też się maluje ale inaczej niż np. samochód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze tylko jedno zdanie . Jeżeli chcesz mieć łazienkę poszukaj N-126NT . W niejsce oryginalnej pseudo łazienki wkomponować trzeba moduł z łazienki z przyczepy zachodniej :]

Tylko za moduł łazienki zapłaciłem

2500 zł , Do tego bojler gazowy z 1500 zł i masz co chciałeś :yay:

Nie bierz się za N-126N i nie rób tam łazienki

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za liczne odpowiedzi. Odnośnie pajączków- zakładam, że pod jakierem zostały zaszpachlowane. Właściciel mówi, że przyczepa była u normalnego lakiernika i usługa kosztowała 1400pln, więc jest szansa na to, że wykonano ją prawidłowo.

 

Na klubie Niewiadówek też są przyczepy lakierowane i główny wniosek jaki wyciągnąłem z lektury for remontowych jest taki, że należy unikać lakierowania samodzielnie a tym bardziej malowania pędzlem (i tak się zdarzało), ale profesjonalny lakiernik wykona usługę dobrze.

 

Problem z Niewiadówkami w mojej okolicy jest taki, że od dawna nie widziałem w pobliżu żadnej, która by mi odpowiadała.

 

Chylę czoła przed doświadczeniem znawców tematyki karawaningu, choć dalej wydaje mi się, że porządnie wykonana samoróbka może być lepsza niż zgnita przyczepa znanego producenta. Tamta odpadła ze względu na przekroczone DMC przyczepy niehamowanej.

 

Widziałem kilka przeróbek, gdzie w przyczepach bez łazienki budowano takową i wszystko było dobrze. W N126NT niezbyt odpowiada mi mała powierzchnia łazienki i jej niepraktyczny kształt.

 

Przyczepę z Cieszyna obejrzy najpewniej fanklubowicz z tego miasta. Daleki wyjazd nie jest dla mnie problemem, jeśli przyczepa będzie tego warta.

 

Napiszę, jak sytuacja się rozwija, kiedy coś nowego się wydarzy. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Chylę czoła przed doświadczeniem znawców tematyki karawaningu, choć dalej wydaje mi się, że porządnie wykonana samoróbka może być lepsza niż zgnita przyczepa znanego producenta...

Dlatego nie było mojego sprzeciwu wobec tamtej samoróbki, to kwestia gustu jeśli komuś się nie podoba, subiektywizm.

Edytowane przez tomekk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba "tak trzymac",swoja opinie wyrazilem,a jaka zapadnie decyzja...?,nie moje pieniadze,nie mnie tu namawiac,sugerowac,...Bo moze sie to zwrocic przeciwko...Tak ze Bajo mobilki,ja juz koncze,jakby ktos,cos,to mnie juz nie ma.../cyt. Pan Stasio-czlowiek marginesu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że w Nt nie odpowiada Ci rozmiar łazienki . A to co Ty chcesz wstawić ? W każdej przyczepie ten wymiar jest standartem !

Jak dobierzesz brodzik ? No chyba że taki jak do łazienki w domu ? No i co z tylnym, oknem ?

Komuś bedzie za przeproszeniem tyłek widać , no i jak to zabezpieczysz od wody ?

Dużo tych pytań , sam musisz na nie odpowiedzieć i zdecydować !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.