Skocz do zawartości

Grecja pólnocna od Chalkidiki do Turcji


Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się w tym roku do Grecji w okresie koniec lipca początek sierpnia i myślę o wybrzeżu w kierunku Turcji. Mniej więcej od Kavala do Aleksandropolis. Nie znalazłem opisów tych terenów. Czy był ktoś w tych okolicach, znacie jakieś kempingi, jest coś do oglądania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,zaglądnij na stronę    camperteam.pl  tam masz mnóstwo opisów i propozycji. Z doświadczenia odradziłbym Ci wyjazd do Grecji chyba ,że tylko na kamingach ale w tym okresie jest straszny tłok (włosi mają urlopy) i ciężko znaleźć coś konkretnego i taniego. W tamtym roku byłem w Grecji i mogę polecić jeden kamping Katerina okolice Sarti. :skromny: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and123 podpowiedział mi troszkę, zainspirowałem go do szybszego opisu na jego blogu plątania się po halkidiki

może się przyda, temat z 02,2015

http://kamperemprzezswiat.blogspot.com/

Edytowane przez Komplecik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 Czy był ktoś w tych okolicach, znacie jakieś kempingi ... ?

@chateau1979

Był taki czas że do Istambułu jechaliśmy od GR, tu celnicy byli bardziej łaskawi.

Nocowaliśmy na kempingu Alexsandroupolis < zapraszamy, do zwiedzania nie ma nic na tej trasie

Trafiliśmy na święto wina. Impreza na kempingu. Ustawionych było ~40 beczek z różnorakim winem.

Wystarczyło odkręcić kranik i wlać do swojego naczynia bez opłat zawartość z wybranej beczki.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wybieram się w tym roku do Grecji w okresie koniec lipca początek sierpnia i myślę o wybrzeżu w kierunku Turcji. Mniej więcej od Kavala do Aleksandropolis. Nie znalazłem opisów tych terenów. Czy był ktoś w tych okolicach, znacie jakieś kempingi, jest coś do oglądania?

witaj , interesują mnie te same tereny , chociaż bliżej Kavala . Jedziemy przez Bułgarię - z Płowdiw . Czy coś znalazłeś ? Ja szukam i nie znalazłem niczego konkretnego . napisz prosze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj , interesują mnie te same tereny , chociaż bliżej Kavala . Jedziemy przez Bułgarię - z Płowdiw . Czy coś znalazłeś ? Ja szukam i nie znalazłem niczego konkretnego . napisz prosze 

Witam. Wygląda na to że w tych okolicach, tak jak napisał Ired, oprócz kempingu Alexandroupulis nic ciekawego nie ma. Ja w każdym razie nic nie znalazłem i chyba zmienię plany. Albo Kasandra albo poniżej Olimpu. Byłem kilka lat temu na kempingu Katerina koło Sarti i zgadzam się z futro że wart jest polecenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wygląda na to że w tych okolicach, tak jak napisał Ired, oprócz kempingu Alexandroupulis nic ciekawego nie ma. Ja w każdym razie nic nie znalazłem i chyba zmienię plany. Albo Kasandra albo poniżej Olimpu. Byłem kilka lat temu na kempingu Katerina koło Sarti i zgadzam się z futro że wart jest polecenia. 

Witaj, ja właśnie chcę uniknąć Halkidiki - wszyscy tam ciągną, W ubiegłym roku byłem w Bułgarii i ludzie na kempingach chwalili kempingi od Kavala na wschód.  Trase do Płowdiw mam przećwiczoną , teraz chcę na południe. Jak Ci coś wpadnie pisz  mój adres elkef@wp.pl    pozdr piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, tydzień temu wrócilismy z tego rejonu Grecji. Poznalismy 4 kempingi w okolicy miasta Kavala. Pierwszy Puntica okazał się b. mały i zatłoczony. Pani najpierw policzyła nam 29E (dwoje doroslych+córka 15lat+prawie 5latek) potem pokazała 2 wolne miejsca przy samym ogrodzeniu, daleko od plaży ale tuz przy ruchliwej ulicy.Odjechaliśmy bez zastanawiania dalej. Nastepny to Batis w samej Kavali.

post-14418-0-38877200-1439311415_thumb.jpgJest to kemping połączony z basenem miejskim, po opłaceniu biletu na plażę przychodzą miejscowi. Tutaj zatrzymaliśmy się na 1 noc, cena 36E. Plaża piaszczysta, zatłoczona, same parasole ale b. ładna zatoczka i atrakcje (basen dla dorosłych i dla dzieci, wieczorem  animacje, na wodzie dmuchany batut do skakania). Na kempingu dużo drzew ale sanitariaty pamiętające chyba lata 90-te. Najbardziej podobał nam się kemping Aleksandros w Nea Karvali kilka km za Kavalą (3x4,5E+5 samochód=18,5E ). To było to czego szukalismy: pusto, cicho, cykady ,sporo drzew, nowiutkie toalety(poważny minus to brak w nich zamykania), plac zabaw dla dzieci (trochę stary i w słońcu ale wieczorem używany) no i pawie 2 sztuki. Plaża piaszczysta  z kamykami tuż przy kempingu, z parasolami i leżakami w cenie. Tutaj niefajne okazały się obślizłe kamienie na samym początku morza, ale po przepłynięciu kilku metrów były mielizny z samym piaskiem na dnie. W czasie naszego pobytu na tym kempingu mieliśmy okazję oglądać greckie przyjęcie weselne. Było wtedy naprawdę głośno, spania niewiele.

Po 5 dobach przenieślismy się na kolejny nowoodkryty kemping w miejscowości Keramoti skąd odplywają promy na wyspę Thassos.post-14418-0-62954300-1439315203_thumb.jpg Kemping podobny cenowo 18E z wlasną pustą plażą (obok tłoczyli sie ludzie z innych części miasta). Plaża ta okazała się najpięknięjsza z piaszczystych plaż Grecji, woda b.czysta i ciepła.  Morze też było przyjazne dla maluchów bo długo trzeba bylo szukać głebokiej wody, do kolan albo do pasa. Wypad promem na wyspę to wydatek 3,5E od osoby, samochód 20E. My zdecydowaliśmy się na przejazd promem i zwiedzanie wyspy skuterem, wypożyczenie skutera 14E + paliwo. Północna Grecja też może zaoferować pewne atrakcje, tam też  są miejsca z historycznymi pozostałosciami

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w Keramoti w zeszłym roku, potwierdzam, plaża super, kemping ok, mieliśmy miejscówkę zaraz przy płocie graniczącym plażą , cena faktycznie ok 18 € , no i sama wyspa Thasos też byliśmy jeden dzień własnym samochodem, ale to za mało żeby głębiej poznać wyspę , tam trzeba zakotwiczyć ;)

Edytowane przez Robson (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.