Skocz do zawartości

Chorwacja od 04.07.2015


Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek polecam kemping FINIDA koło UMAGU na Istrii. Na początek pobytu  to dobra lokalizacja.   My także nie lubimy szwędania co kilka dni bo to nie ma nic wspólnego z wypoczynkiem. Wiem że Istria to nie Kwarner czy Dalmacja ,ale może spróbujecie od pobytu na Istrii. ,FINIDA spełnia Twoje wymagania. 

Ps. w tym terminie tam się wybieram.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wzięliście pod uwagę całkowity brak cienia na tym kempingu i to że temp. mogą oscylować w granicach 40 stopni? no chyba że lato będzie łaskawe jak w zeszłym roku ;) Druga sprawa - brak dostępu do energii elektrycznej - jesteście samowystarczalni? Z tego co kojarzę cała ta zatoka jest bez prądu - tzn. tylko tyle ile solary do łazienek wyprodukują.

Niebardzo też jest gdzie się ruszyć z tych kempingów pieszo np. na wieczorny spacer - do Drage to ok. 3 km po Jadrance bez pobocza.

Tak wiemy że jest tam mało cienia,zona lubi słońce i nie da się przekonać.Poza tym decyzję co do postoju 100% podejmiemy na miejscu,to miejsce nam polecono więc jedziemy a jak będzie zobaczymy. Co do prądu jesteśmy samo wystarczalni,nawet wolimy takie miejsca bez prądu.Oczywiście dziękujemy za porady i za zainteresowanie,a może masz jakiś kemping w tej okolicy który mogła byś nam polecić w razie W ? Z góry dziękujemy.

 

 

moja ukochana zatoczka

z różnych powodów ale :piwko: jest najwięcej :hehe:

 

ja lubię Paradisco u Mario to pierwszy po lewej stronie 

wszystkie kempy w tej zatoczce bez prądu, ceny od 10 do nawet 30 E

30 E kosztuje ten drugi po lewej zaraz za Paradisco

do Drage jest jakieś 1,5 km i jest kilka sklepów,

u Mario odpowiadają mi raz w tygodni wspólne wieczory, każdy gotuje co potrafi i później wielka kolacja

ja będę w pierwszej połowie sierpnia na kilka dni

można nad jezioro podjechać rowerkami to będzie jakieś 3 może 4 km

 

Tak zgadza się jedziemy do Mario,polecił nam ten kemping znajomy.Mamy nadzieję że będziemy zadowoleni.

Pozdrawiamy, trochę nas uspokoiłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucek26  >...polecam kemping FINIDA koło UMAGU...

... w tym terminie tam się wybieram.Mam nadzieję ,że w tym roku będzie max.32°C i nic wyżej.

       

                         polecamy czerwiec

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięliście pod uwagę całkowity brak cienia na tym kempingu i to że temp. mogą oscylować w granicach 40 stopni? no chyba że lato będzie łaskawe jak w zeszłym roku ;) Druga sprawa - brak dostępu do energii elektrycznej - jesteście samowystarczalni? Z tego co kojarzę cała ta zatoka jest bez prądu - tzn. tylko tyle ile solary do łazienek wyprodukują.

Niebardzo też jest gdzie się ruszyć z tych kempingów pieszo np. na wieczorny spacer - do Drage to ok. 3 km po Jadrance bez pobocza.

 

Brak prądu to jedna z większych zalet tych kempingów, bo przynajmniej jest cisza i spokój

Staliśmy u Mario i nam brak cienia nie przeszkadzał, przytuliliśmy się do jakiejś oliwki i było git

DSC_3294.JPG

 

zastanawiam się czy nie wrócić tam w tym roku, choć to wbrew zasadą (nie jeździmy w te same miejsca)

wstępnie planujemy pierwsze dwa tygodnie lipca, może wyspy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiemy że jest tam mało cienia,zona lubi słońce i nie da się przekonać.Poza tym decyzję co do postoju 100% podejmiemy na miejscu,to miejsce nam polecono więc jedziemy a jak będzie zobaczymy. Co do prądu jesteśmy samo wystarczalni,nawet wolimy takie miejsca bez prądu.Oczywiście dziękujemy za porady i za zainteresowanie,a może masz jakiś kemping w tej okolicy który mogła byś nam polecić w razie W ? Z góry dziękujemy.

Skoro jesteście świadomi niedogodności to ok :yes: , jednak jak dla mnie cień jest zbawienny choć też uwielbiam słońce i wysokie temperatury. Co innego wygrzewać się na plaży a co innego stać przyczepą na patelni :zly: - wiem co mówię, bo na jednym z kempingów na Pagu też mieliśmy patelnię, nie było drzew to i nie było cienia przez większość dnia, jednak tam zbawienny cień po południu dawała góra u stóp której leżał owy kemp.

Na wybranym kempingu nic Was nie osłoni - jak starczy Wam prądu własnego to weźcie choć wentylator aby mieszał powietrze bo sam daszek niewiele pomoże. Kiedy słońce już zajdzie nadal potrafi być gorąco.

 

Brak prądu to jedna z większych zalet tych kempingów, bo przynajmniej jest cisza i spokój

Staliśmy u Mario i nam brak cienia nie przeszkadzał, przytuliliśmy się do jakiejś oliwki i było git

 

Konrad, ale na Roko jeszcze chyba oliwki nie urosły na tyle aby się do nich tulić :D pewnie stałeś na którymś kempingu po prawej stronie zatoczki, tam są jakieś drzewka. Nie wiem - te wszystkie kemp. w zatoce mają jednego właściciela?

Co do spokoju w sezonie mam poważne wątpliwości patrząc na poniższe fotki ze strony kempingu.

post-7016-0-07645500-1432038239_thumb.jpgpost-7016-0-55532800-1432038239_thumb.jpg

 

Do zalet tego miejsca zaliczyłabym raczej bliskość pięknego Zadaru czy kanionu Zrmanja, Wysp Kornati, Szybenika, Parku KrKa. Szkoda że blisko - w zasięgu :tuptup: nie ma ładnej, klimatycznej miejscowości, w której można by pospacerować wieczorkiem (Drage jest paskudne) no ale może nie każdy tego potrzebuje. 

Dla nas kemping jest raczej tylko noclegownią więc wymagania ma spełniać podstawowe, - prąd, wc, woda bieżąca przynajmniej letnia ;), stanowisko z jakimkolwiek cieniem przez kawałek dnia aby późnym popołudniem jak już wrócimy do obozowiska mieć trochę wytchnienia od słońca, w trakcie szykowania i spożywania jedzenia. Nade wszystko liczy się jednak położenie kempingu - musi być tuż przy plaży i koniecznie w ładnej okolicy. Tuż przy plaży nie oznacza jednak że mam stać przyczepą na plaży jak na fotkach wyżej a inni plażowicze mają mi leżeć pod nią. Plaża ma być w zasięgu - w razie gdyby nam się nie chciało ruszać tyłka w danym dniu, zazwyczaj się jednak kręcimy po okolicy.

 

pawlofionaN126ea życzę Wam super wypoczynku - pomyślcie jednak czy choć na tydzień nie pojechać dalej na południe, tam gdzie góry schodzą do morza a wyspy piętrzą się na jego horyzoncie :serducha:  :hej: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, ale na Roko jeszcze chyba oliwki nie urosły na tyle aby się do nich tulić :D pewnie stałeś na którymś kempingu po prawej stronie zatoczki, tam są jakieś drzewka. Nie wiem - te wszystkie kemp. w zatoce mają jednego właściciela?

Co do spokoju w sezonie mam poważne wątpliwości patrząc na poniższe fotki ze strony kempingu.

 

 

Staliśmy po drugiej stronie u Mario czyli Paradiso się to chyba nazywa, pierwszy po lewej i tam są jakieś drzewka, fakt że szału nie ma

Plaża też wygląda lepiej (trzeba przejść z 100-200m w stronę morza) 

DSC_3287.JPG

 

przy samym kempingu jest dużo betonu, łódki

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek, dzięki.

Zachodnią Istrię odwiedziliśmy w ub roku, dlatego teraz chcemy gdzieś na wysokości Krk a nawet na samej wyspie.

Aby cichnie i cieniowo było.

:)

 

Oglądaliscie już jakiś kemping, a może znacie z autopsji coś sprawdzone ? M planujemy jakos między 6 a 17 lipca uderzyć właśnie w okolice Krk, może na samą wyspę.

 

Ktos coś może więcej powiedzieć na temat tego: http://www.kampnjivice.hr/

lub tego: http://www.hoteli-punat.hr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siberian, jest tego od cholery, ale Koleżeńskiego polecenia z opisem własnymi słowami nie pobije żadna reklama czy strona w w w.

Dlatego przede wszystkim ruszamy w ciemno, z uwagą na wskazany/polecony kemping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Drzewka na Roko podrosły i dają trochę cienia. Usytuowany jest na cyplu i wiaterek chłodzi nawet
w upały szczególnie, gdy cepka stoi w pierwszej linii. Wiadomo każdy ma prawo do swojego zdania. W zatoce są kempingi z większą ilością cienia. Wrzucam 3 foty z poprzednich lat.

Pozdrawiam

post-18127-0-36242000-1432066284_thumb.jpgpost-18127-0-90358800-1432066832_thumb.jpgpost-18127-0-44146400-1432067127_thumb.jpg

 

Edytowane przez rych_19 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siberian, jest tego od cholery, ale Koleżeńskiego polecenia z opisem własnymi słowami nie pobije żadna reklama czy strona w w w.

Dlatego przede wszystkim ruszamy w ciemno, z uwagą na wskazany/polecony kemping.

 

No własnie dlatego na swoją listę ewentualnych zatrzymań chętnie dorzucę coś "z polecenia" ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Drzewka na Roko podrosły i dają trochę cienia. ... 

... Wrzucam 3 foty z poprzednich lat.

Wydaje mi się, że to nie są fotki z Roko tylko z kempingów leżących po przeciwnej stronie zatoki, czyli tam   gdzie są Paradise, Romantica i Oaza i tam gdzie Konrad się :przytul: do oliwki :). Roco jest tu, ale mniejsza o większość ... bo może znów trzeba będzie szukać słońca w tym roku to po co jakimiś drzewkami zawracać sobie głowę   :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zastanawiam się czy nie wrócić tam w tym roku, choć to wbrew zasadą (nie jeździmy w te same miejsca)

wstępnie planujemy pierwsze dwa tygodnie lipca, może wyspy ?

 Gdybyście się zdecydowali zapraszamy serdecznie.

 

 

 

pawlofionaN126ea życzę Wam super wypoczynku - pomyślcie jednak czy choć na tydzień nie pojechać dalej na południe, tam gdzie góry schodzą do morza a wyspy piętrzą się na jego horyzoncie :serducha:  :hej: .

 

Dziękujemy bardzo za wszystkie uwagi spostrzeżenia i życzenia,być może tak zrobimy jak piszesz.Decyzje będziemy podejmować na miejscu.Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia zdjęcia z namiotem to Roko, a zdjęcie zatoki robione ze wzniesienia za Roko wrzuciłem żeby pokazać ,że zatoko Lucica to nie pustynia. Kolejne zdj. rozwieją chyba Twoje wątpliwości.  A drzewka na Roko rosną... już siegają nad przyczepy. Miejscówki nad samym brzegiem Jadranu w zatoce tylko na Roko.
post-18127-0-80627600-1432102177_thumb.jpg
post-18127-0-05848500-1432102035_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.