Skocz do zawartości

Woda w przyczepie?


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie wody w przyczepie i nie wiem gdzie je zadać. :)

 

Chcę, aby w naszej nowej przyczepie była woda ciepła i zimna, w domyśle w kranach i prysznicu. Będziemy jeździć z dzieckiem i mamy zamiar korzystać z prysznica, zlewu bez biegania do ogólnych sanitariatów itd. Rozumiem, że jakoś w przyczepie woda musi się znaleźć i teraz mam takie pytania:

 

1. Czy przyczepy mają podłączenie do wody na campingu takiej bieżącej i czy są do tego przyłącza na placach?

Które przyczepy maja przyłącza?

 

2. Czy przyczepy mają jakieś swoje zbiorniki i muszę w domyśle wiadrem nanosić?

Jak duże zbiorniki są na wodę w przyczepach? I czy są to baniaki w szafie z pompką ala kanister, czy wlewa się wodę jak benzynę do samochodu do jakiegoś wmontowanego dużego zbiornika?

 

 

3. Co dzieje się z wodą zużytą - odcieka w jakiś zbiornik? Tu już znalazłam temat o wózku na pomyje :)

 

Proszę wytłumaczcie mi fenomen wody w przyczepie i tej wody ciepłej? Nie wiem na co zwracać uwagę. Dziś widziałam w przyczepie prysznic a zbiornik na wodę miał 10 litrów i po co takie cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przyczepy mają podłączenie do wody na campingu takiej bieżącej i czy są do tego przyłącza na placach?

 

Moj Columbus ma, to sie nazywa podlaczenie-city czyli miejskie, ale tym sie nie sugeruj bo wiekszosc przyczep takiego podlaczenia nie ma. Jest to specjalne wejscie ktore reguluje cisnienie wody i do ktorego podlacza sie waz na szybkozlaczke.

Ale tym sie nie przejmuj bo jak eleola pisze na kampingach takich podlaczen niet. Chyba ze pojedziesz w Europe, to moze sie przydac.

 

2. Czy przyczepy mają jakieś swoje zbiorniki i muszę w domyśle wiadrem nanosić?

 

Przyczepy maja zbiorniki, ale wielkosc jest juz indywidualna.. jedne maja 10 litrow inne duzo wiecej. Do zbiornikow jest specjalny wlew z boku przyczepy, trzeba sobie sprawic waz i po klopocie. Na kampingach sa krany do nabierania wody... no a jak nie ma, to zostaje konewka :)

 

3. Co dzieje się z wodą zużytą - odcieka w jakiś zbiornik?]

 

To zalezy, niektore przyczepy maja tez zbiorniki na brudna wode, ktora sie pozniej wylewa do specjalnych kratek sciekowych, ale przewaznie pod rure od zbiornika podklada sie wiadro, albo inny zbiornik ktory sie wywozi.

Jezeli przyczepy maja male zbiorniki na czysta wode, to i na brudna przewaznie nie maja i wode leje sie odrazu do wiadra.

 

Na jeden prysznic przewiduje sie 8 litrow wody :)

 

co do cieplej wody we wszystkich kranach, to musisz szukac takiej przyczepy ktora bedzie takie rozprowadzenie miala... bo w niektorych jest tylko ciepla woda np w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cieplej wody we wszystkich kranach, to musisz szukac takiej przyczepy ktora bedzie takie rozprowadzenie miala... bo w niektorych jest tylko ciepla woda np w kuchni.

 

O to super, jakby co to zimny prysznic :):):)

 

Jule WIELKIE dziękuję!!!

 

To jeszcze kilka pytań jak pozwolisz:

 

1. Skąd mam wiedzieć ile litrowy mam zbiornik na wodę w danej przyczepie i jak to sprawdzić?

To samo dotyczy zbiornika na brudną wodę.

2. Czy lepiej mieć kanister w szafie czy gdzieś wmontowany tak, że nalewam rurką?

3. Czy woda brudna cieknie sobie kiedy chce czy mogę to regulować jakimś przełącznikiem?

4. Czy woda w zbiorniku takim do nalewania rurką nie zamarza w zimie, gdy jadę z przyczepą na narty?

6. Ile litrowy zbiornik jest OK, tak bez zbędnego oszczędzania aby starczył na cały dzień i noc.

 

 

PS. Szybkozłączkę bardzo chcę i teraz jak mam sprawdzić, które modele ową opcję posiadają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki jest duzy zbiornik w przyczepie, dowiesz sie z ogloszenia. Ludzie pisza ze maja duze zbiorniki bo to jest plus przy sprzedarzy, a jak nic nie pisze to musisz pytac.

 

2. Duze zbiorniki sa montowane w podlodze, jak sie polozysz pod przyczepe to je przewaznie widac. Jezeli sa tak zamontowane, to maja wlew na bocznej scianie przyczepy... wyglada jak wlew do baku w aucie.

 

3. Zalezy, jezeli masz tez zbiornik na brudna wode, to zuzyta woda najpierw wlewa sie do tego zbiornika i dopiero jak chcesz spuscic to odkrecasz. Ale moze byc tak ze jest zbiornik tylko na czysta wode i wteczas leje sie odrazu, czyli trzeba odrazu stawiac zbiornik pod przyczepa.

 

4. Zamarznie, jest bardzo malo przyczep ktore sa przystosowane do warunkow zimowych, dlatego przewaznie jadac w zimie uzywa sie kampingowych samitariatow. No chyba ze ma sie Columbusa, albo inne Kabe naprzyklad.. w nowych przyczepach jest mniejszy problem, bo juz firmy zrobily dodatkowe zimowe modele.

 

6. My mamy 60 litrow na czysta i 60-siat na brudna ... mam starcza na tydzien, tylko ze my nie korzystamy z prysznica w przyczepie tylko kampingowego. Mysle ze z kapaniem starczy na dwa dni.

 

ps. z ta szybkozlaczka sobie odpusc, bo do tego musi byc specjalnie zrobiona instalacja i bardzo malo przyczep taka ma... normalnie jest tak ze jak lejesz wode to wlewasz do zbiornikow i pompka sobie pompuje do kranow, boilera itp przy city-miejskim zimna woda idzie odrazu do kranowego mieszacza, i tylko ciepla woda idzie z boilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze z kapaniem starczy na dwa dni.

 

 

Z kapaniem może wystarczy, ale co do kąpania to mam wątpliwości. :)

Napiszę może brutalną prawdę, ale zastanówcie się nad korzystaniem z kempingowych sanitariatów. Może dziecko rzeczywiście kąpcie w przyczepie, ale Wam wygodniej jednak będzie korzystać z sanitariatów. Nie są takie złe, nawet w Polsce, jeżeli moją żonę udało mi się do tego przekonać, to bądźcie pewni, że można :)

Prysznic w przyczepie - dobry, gdy nie ma innej możliwości. I to w "wypasionej" przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga,

tak jak Akubit napisał, zapomnij o podłączeniu przyczepy do tzw. bieżącej wody,

w Polsce, ale i za granicą 97 % kempingów i przyczep tego nie ma.

 

Raczej zapomnij też o myciu sie w przyczepie, no może poza myciem rąk i czasem, ale rzadko prysznicu.

Do tego służą na kempingu sanitariaty, za granicą też.

Jest to zawsze pierwszy punkt programu po przyjeżdzie na kemping - jeśli czyste zostajesz, jeśli nie do widzenia.

 

Także toaleta w przyczepie jest naprawdę na awarie typu noc albo dziecko, jak pierwszy raz wylejesz zawartość, to będziesz wiedziała o co chodzi, nie mówiąc o cenie chemikaliów i spec papieru do WC.

Woda tez na wagę złota, pamiętaj, że musisz przydżwigać to w czym sie chcesz umyć i odnieść

do ścieku to co zostało z mycia i zmywania.

Gra nie warta świeczki.

 

Toalety na dobrych kempingach naprawdę są czyste i pachnące, jest zmywak z ciepłą woda i pralki.

Szkoda czasu.

 

Co do zimy, to tak jak Jule napisała, jakieś 10 % przyczep i 30 % kamperów jest przystosowanych do zimowania, jeśli nie masz poważnych takich planów to zapomnij o tym, to osobny i wielki temat.

 

Pozdro, Jacek.

 

Ps. Mam nadzieję, że sie nie zniechęciłaś, ale za to są inne atrakcje, zobaczysz sama...

Olga, ale napisz nam czemu Ci sie nie podobała ta przyczepa, którą oglądaliście, to ciekawy temat jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, może wypożyczcie przyczepę na weekend. Przed sezonem nie powinno być problemu z wypożyczeniem na tak krótki okres. Sprawdzcie tylko jaki kemping działa w pobliżu wypożyczalni. Zobaczycz wtedy czy taka forma spędzania urlopu Wam odpowiada. A jeżeli tak to jakie wyposażenie przyczepy jest dla Was niezbędne. I czy w ramach posiadanych pieniążków jest to do zrealizowania. Np. w moim przypadku musiałem pójść na kompromis nie mogłem sobie pozwolić na zakup przyczepy z gazowym ogrzewaniem ciepłej wody. W związku z tym poza kempingami wodę podgrzewam w czajniku i myję się polewając wodę z konewki. Na moim ulubionym kempingu w Sopocie niestety też muszę korzystać z łazienki w przyczepie gdyż nagminnie nie ma ciepłej wody. W związku z tym nieustannie biegam z baniaczkiem i wiaderkiem. Kiedyś policzyłem że podczas miesięcznego urlopu przeniosłem 2 tony. Mi to odpowiada. Jestem na wakacjach i mam dużo czasu. Ale nie każdemu musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi i tłumaczenie.

 

Hmm, jednak jestem nastawiona na stałe podłączenie wody (myślałam, że to standard), chociażby dlatego, że taką przyczepę będę traktować też jako domek gościnny dla przyjaciół z dziećmi i podłączę ją do wody i jakoś do naszego szamba. Oczywiście w trakcie, kiedy nie będę nią jeździć.

 

Nam noszenie-wożenie wody nie przeszkadza (tak mówi szanowny małżonek), jednak jestem z tych osób, że przyczepę chcę traktować jak pokój w hotelu z łazienką. Taką mini kawalerkę na kółkach czyli najlepszą bo mobilną! Nie umiem korzystać ze wspólnej łazienki - takie halo. Ja jest łazienka to ma działać :) i już. Inaczj niech jej nie będzie, bo mnie oszukuje :)

 

Podpowiedzcie mi jak szukać przyczep ocieplanych na zimę? Czy ta opcja jakoś się nazywa? O co pytać?

 

Chris - jak duży masz zbiornik na wodę? Tak zastanawiam się, że minimum to chyba 60 L aby starczyło na dzień?

 

Dla mnie opcja prysznica to polać się, namydlić i spłukać bez stania w strugach wody, pewnie wtedy to 8 litrów na osobę wystarczy :)

 

Jacek - przyczepa była bez ubikacji, podłączenia do wody (myślałam, że to standard), bez zbiornika na burdą wodę (też myślałam, że to standard), brak ciepłej wody, zbiornik na zimną 10 litów i jest strasznie mała.

Musimy mieć coś około 540 w środku więc o tym Hobby myślimy, ale nie wiem jak z pozostałymi opcjami. Właśnie tworzymy listę i będziemy dokładanie wiedzieli dzięki zgromadzonym informacjom od Was czego muszę szukać. ;)

 

Jule napisałaś

No chyba ze ma sie Columbusa, albo inne Kabe naprzyklad

Poszerz moją znikomą wiedzę proszę o info, cóż to jest Kabe?

A gdzie kupiłaś swoją przyczepę, że się zapytam, co prawda dla nas wielkością DMC jest za duża ale opcje ma fajne, więc coś mniejszego mi potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 45 litrów. I jest to raczej górna granica standardu w przyczepach. W 2 osoby zużywamy około 35 litrów dziennie nie korzystając z łazienki na kempingu, gotując i zmywając oraz maksymaknie oszczedzając wodę. Wymagania które masz są do spełnienia tylko że wg. mnie przyczepa musiałaby ważyć w granicach 2000-2200 kg. Dlatego zaproponowałem wypożyczenie na weekend. Pomieszkasz chwilę i będziesz sama wiedziała czego Ci brak. No i skorzystasz z łazienki i zobaczysz czy to Ci odpowiada. Np. moja żona woli zimną wodę pod prysznicem w łazience na kempingu niż mycie w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga

Chyba najlepiej doradza Chris. Wypożyczenie nawet ful wypasionej przyczepy na weekend nie kosztuje tak dużo, a można wypróbować i odpowiedzieć sobie samemu na wątpliwości i potrzeby. Doradzanie szczególnie w takiej sprawie nigdy nie będzie obiektywne - pomimo najszczerszych chęci doradzającego - bo po prostu każdy patrzy na problem z własnej perspektywy. Życzę spełnienia wszystkich marzeń, chociaż może być to trudne i kosztowne. Ale fajnie mieć marzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris - O kurcze, to strasznie byłaby ciężka - trzeba by samochód zmienić :/ a to chyba nie wchodzi w grę przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm, jednak jestem nastawiona na stałe podłączenie wody (myślałam, że to standard), chociażby dlatego, że taką przyczepę będę traktować też jako domek gościnny dla przyjaciół z dziećmi i podłączę ją do wody i jakoś do naszego szamba. Oczywiście w trakcie, kiedy nie będę nią jeździć.

 

 

Nie da się podłączyć do szamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się podłączyć do szamba.

 

To znaczy WC się nie da, ale spływy z prysznica i zlewów, jakimś gumowym wężem da się :)

 

Tak, tak tylko to chcę podłączać właśnie jakoś wężem z wymuszonym spływem coś ala wąż z pompką :) w każdym razie coś pokombinujemy :) domowy majsterkowicz na start ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.