Jump to content

Przewodniki - jakie i dlaczego

sasquatch
 Share

Recommended Posts

Czas przygotowań do wypraw w pełni. Zastanawia mnie z jakich przewodników korzystacie i dlaczego. Co w nich jest dobrego a co złego.

- format

- czy zdjęcia (ale wtedy droższy) czy cz/b ale tańszy

- jakie wydawnictwo: Pascal, Bezdroża, MarcoPolo inne?

- opisy obiektów muzealnych, widoków i przyrody

- gotowy opis trasy

- ciekawostki kulinarne

I co Wam jeszcze przyjdzie do głowy.

Ja najczęściej korzystam z Pascala. Często natrafiam na informacje nieaktualne. Mało zdjęć w tym przewodniku, wg mnie za dużo opisów, adresów i telefonów do różnych restauracji (w życiu nie rezerwowałem za granicą restauracji).

Ostatnio kupiłam informator turystyczny Wielkie Jezioa Mazurskie wydawnictwa DEMART z W-wy. Nie wiem na ile jest aktualny /wyd.2004/ ale ma wszystko co nas interesuje: szlaki kajakowe,rowerowe, piesze, dla zmotoryzowanych, zgodne z gps. Jeśli mam wybierać Pascal czy MarcoPolo to wolę to drugie. :)

To były przykłady - pewnie nie znam wszystkich wydawnictw - dlatego chcę się dowiedzieć co jest ważne dla Was.

Używam MARCO POLO jako wstępnego zapoznania się z trasą. Szczegółów szukam w internecie.

Ja do tej pory używałam najczęściej Pascala. We Włoszech sprawdził się bardzo dobrze.

Korzystaliśmy nawet z adresów restauracji - zawsze się sprawdzały.

Jednak wydanie o Węgrzech bardzo nas zawiodło.Mimo iż było jakoby najnowsze , to wiele informacji było błędnych i nieaktualnych.Owszem jeśli chodzi o zabytki to tak,ale info o campingach,drogach ,autostradach wszystko nieaktualne.

Z drugiej strony myślę sobie,że jeśli na Węgrzech też są zmiany/a są jeśli chodzi np.o drogi/ to musiałoby ukazywać się nowe wydanie co rok i wtedy spełniłoby nasze oczekiwania.

Elaola - bardzo dobra uwaga - aktualność.

A wybieracie przewodniki z większą ilością zdjęć?

kotek52 - podaj parę szczegółów których szukasz w internecie - np. co?

Ja mam dwa przewodniki/nawigatory wydawnictwa Carta Blanca...bardzo podobne do Demart...swietna sprawa!!

Jeżeli planuję jechać w jakieś miejsce, to najpierw robię trasę przy pomocy Mapy Polski CARTALL w komputerze. Potem przeglądam trasę pod względem odpoczynku i ciekawych miejsc do zwiedzania. Następnie szukam wiadomości w internecie na temat tych miejsc, jak ceny, dni i godziny otwarcia, historię i ciekawostki. Jak mam to wszystko, to wtedy planuję długość podróży. Na przykład, jak jechałem do Świnoujścia na zlot, to podróż zajęła mi 3 dni.

Ja bardzo podobnie - jednak zajmuje mi chyba zbyt dużo czasu. Niekiedy czuję się zmęczony tym planowaniem. Czy znacie jakieś przewodniki z przygotowanym trasami i opisem co jest po drodze?

nawigatory wydawnictwa Carta Blanca

pozaznaczane wszystkie rzeczy do zwiedzania od zamkow przez rezerwaty i inne rzeczy...mnooostwo tego :) lacznie z numerami tras ktorymi sie podrozuje itd :)

Ja zajrzałem do środka, do tych navigatorów

http://www.cartablanca.com.pl/rozkladowki/174.pdf

Powiem, że nie jest to bardzo zachęcające. Opisy miejsc... no obleci. Orientacja na mapie nie bardzo ergonomiczna - ale o są subiektywne odczucia.

Czy ktoś z Was kiedykolwiek skorzystał z jakiegoś numeru telefonu w takim przewodniku? Na nocleg czy do restauracji? (oczywiście pomijam Polskę)

A jak Ty się orientujesz w tym który znaczek (czerwony) to jaka atrakcja?????

Ja mam tylko po Itali taki pzrewodnik gdzie dokladnie sa trasy opisane, co, gdzie i jak

Ja zajrzałem do środka, do tych navigatorów

http://www.cartablanca.com.pl/rozkladowki/174.pdf

Powiem, że nie jest to bardzo zachęcające. Opisy miejsc... no obleci. Orientacja na mapie nie bardzo ergonomiczna - ale o są subiektywne odczucia.

Czy ktoś z Was kiedykolwiek skorzystał z jakiegoś numeru telefonu w takim przewodniku? Na nocleg czy do restauracji? (oczywiście pomijam Polskę)

A jak Ty się orientujesz w tym który znaczek (czerwony) to jaka atrakcja?????

jak to jak?? no przeciez wszystko jest podpisane nazwami nie??

Ja mam taki szczegolowy Polski oraz poszczegolne krajow...szczerze powiem moze sie przyzwyczailem ale bardz mi odpowiada taki nawigator..bo jest to co innego niz wszystkie ktore znalem do tej pory...wydawnictwo Demart tez robi podobne...

Wybieracie teńsze czy te droższe przewodniki?