Jump to content

Kanał Ostródzko-Elbląski (lub odwrotnie :bzik: )

Andriu
 Share

Recommended Posts

Mam ochote się tam wybrać, o ile kupię przyczepę, na długi majowy weekend, szczególnie interesuje mnie rejs po kanale, będę wdzięczny za max informacji, a szczególnie jakie są ceny takiego rejsu, bo nigdzie niestety nie znalazłem cennika, jakieś polecane kempingi w tamtych okolicach, co jeszcze warto tam zobaczyć? Pozdrawiam.

W Ostródzie jest kamping przy przystani żeglarskiej. Malutki, tylko na kilka przyczep, ale bezpośrednio nad jeziorem. Czynny prawie cały rok - poza miesiącami zimowymi.

a max informacji, a szczególnie jakie są ceny takiego rejsu, bo nigdzie niestety nie znalazłem cennika

Bo nie używasz googli. Pierwszy link i od razu własciwy:

http://www.zegluga.com.pl/

Będe tam w tym czasie, dokłądnie od Ostródy do Elbląga, ale mieszkał będe na motorówce.

Uzywam, używam, chodziło mi o Wasze opinie, gdzie i jak żeby było najciekawiej :)

No to odpowiem Ci 5 maja 2008, jest w necie sporo ciekawych map i przewodnikików, które sobie kupiłem i znam prawie na pamięć.

• 2 weeks later...

Witam tu mówi Elblążanin, polecam Elbląg jako baza wypadowa i do Malborka blisko, nad morze też, kanał Elblasko - Ostródzki w zasięgu, to trojmiasta 40 minut drogi. Zapraszam :):bukiet:

Polecam wypad statkami Kanału Ostródzko - Elbląskimi . Coś niesamowitego dla mnie jako fotografa . Spływ jest bardzo długi , nie polecam brac dzieci na cały odcinek . Wspaniała załoga i wspaniała atmosfera !

Byłem tam kilka lat temu. Najlepiej pojechać do Elbląga na camping (jedyny w Elblągu) na nim dowiesz się wszystkiego co do godzin rejów. Warto przepłynąć Kanał tylko do ostatniej pochylni Buczyniec, moż na tam zwiedzić ciekawe muzeum Kanału i siłownię napędzającą wózki wożące statki. Z Buczyńca można wrócić do Elbląga często kursującymi autobusami. Co do tych autobusów wszystkiego dowiesz się w recepcji na Campingu w Elblągu. Poza Buczyniec nie warto płynąć, bo trochę nudnawo i kosztuje. Najciekawszy ze względu na pochylnie jest odcinek z Elbląga do ostatniej pochylni w Buczyńcu.

Życzę udanego wyjazdu. Ja byłem tym pobytem i rejsem (płynęliśmy do Małdyt - stanowczo za długo i po pochylniach nudno) zachwycony. Camping jest tuż przy przystani statków.

Dzięki za info, a jaki jest przyblizony koszt takiego rejsu na osobę? Nie zaważy to oczywiście na decyzji wyjazdu ale lubię wiedzieć na co mam być przygotowany :bukiet: