Skocz do zawartości

AGREGAT prądotwórczy - dzielę się wrażeniami+GAZ z BP/redukt


MyBlue

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanko co sądzicie o czymś takim:

chodzi mi o to by ładowało w dzień akumulator i starczało z akumulatorem na oświetlenie niewielkie, jakieś radyjko i dvd przenośne na 12 v. Wystarczy?http://allegro.pl/item539045790_bateria_ladowarka_sloneczna_15w_17_5v_kabel_1_8m.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Franio123, Moim zdaniem troszkę za mało. Poszukaj na allegro, za niewiele większe pieniądze kupisz 40 W i to wystarczy z całą pewnością. Takie panele 40 W mam ja i jeszcze parę osób z forum i wszyscy twierdzą, że to wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie można od razu do aku.

system solarny - droższy od agregatu
Dlaczego droższy. Ja kupiłem solarka u tego gościa i jestem bardzo zadowolony http://allegro.pl/item528721442_bateria_sloneczna_40w_stary_zapas_stara_cena.html , trzeba jeszcze dokupić regulator za około 100 zł no i oczywiście aku. Ja mam jakiś stary akumulator który był w przyczepie i mimo wszystko prądu mi wystarcza, a jeżdzę na dzikie pola bez prądu z reguły na 3 tygodnie

 

p.s czytaj wcześniejsze posty dowiesz się więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie niby 150 zł różnicy, ale to jednak ponad 5 stówek. Można to podłączyć od razu do aku bo podane jest 17 volt?
Zaleca się podłączenie przez regulator, ale jakbyś się zdecydował na ten mały to można zaryzykować wpięcie tylko diody. Uprzedzając pytanie, dioda potrzebna jest po to aby nie rozładowywać aku przez solar w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżdżę również zimą z czapą śniegu na dachu więc panele solarne nie wchodzą w grę. Zastanawiam się, ile lat ładowałbym swój akumulator 75 Ah, który wystarcza mi na tydzień? Kiedy przestaje mi grać telewizor, wyciągam zapasowy akumulator 45 Ah, a jak wszystko padnie, to włączam silnik samochodu i ładuję akumulatory. Zastanawiam się, czy istnieją miniaturowe agregaty prądotwórcze na potrzeby tylko ładowania akumulatorów?

Prawdopodobnie wydawanie tysięcy zł na wątpliwy prąd w zacienionym miejscu, nie ma sensu w konfrontacji z prądnicą samochodową lub w ostateczności przenośnym agregatem prądotwórczym.

Kiedyś w uroczym dzikim zakątku, pojawił się dumny kamperowiec. Zaczął od ustawienia patelni satelitarnej, choć sam nie był w stanie się wypoziomować. Grzecznie zapytał, czy nie będzie przeszkadzał? Ależ skąd!

Wytaskał agregat pierdu, pierdu, prądotwórczy i tonąc w sinym dymie spalin , rozpoczął oglądanie TV. Wytrzymał ok. 1 godz, mu tez byliśmy lekko zagazowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem mały agregat za ok 200zł ,gość miał go w samochodzie ,a spaliny wychodziły przez dorobiony przewód pod auto .

Dodatkowo miał osobne wyjście do ładowania aku .

Gdy zamkną bagażnik to z kilku metrów prawie nie było go słychać.

Coś jak Japoniec na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

 

Na wstępie pragnę wszystkich serdecznie przywitać.

 

Trafiłem na forum szukają opinii na temat agregatów przenośnych KIPOR.

Dość mało jest opinii na ich temat, ale generalnie ludzie je sobie chwalą po za jednym gościem, który na wszystkich forach wypisuje negatywną opinię o jego problemach z agregatem.

 

Mam więc prośbę, aby użytkownicy tych agregatów napisali, jak one się sprawują po dłuższym czasie.

 

Pierwszy post jest z lutego 2008. Trochę już czasu minęło od tej daty, więc fajnie by było, jak by MyBlue podzielił się opinią na temat eksploatacji i przygód z tym agregatem.

 

Proszę też inne osoby, które użytkują ten agregat o opinie.

 

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, akurat miałem w posiadaniu agregat KIPOR i też był nie zawodny , oczywiście był mniejszej mocy niż u Ciebie w straży , ma dla nas karawaningowców bardzo istotną rzecz czyli elektroniczną stabilizację napięcia i dzięki temu można podłączyć laptopa , przy innych agregatach są duże spadki napięć i istnieje możliwość spalenia zasilacza laptopa.

Nie myl pojęć dla nas karawaningowców nie potrzeba, aż takich agregatów jak w straży.

Moim zdaniem ten agregat jest dobry, ale dla celów karawaningu kupował bym ze stabilizacją napięcia ( są droższe od tych bez stabilizacji).

Jego zaletą jest też cichsze działanie do 60 db przy max obciążeniu, obroty automatycznie wzrastają gdy jest większy pobór prądu. To też istotna sprawa przy karawaningu.

Posiadałem taki agregat http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=889519836 i ten polecił bym karawaningowcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego my mamy w OSP markowe powyżej 5000 zł i nigdy nas nie zawiodły.

 

To wiadomo. Przypuszczam, że chodzi o Hondy. Też myślałem nad Hondą, z tym że 2000 a 5000 to mała różnica. Wiem, że na Hondę jest 5 lat gwarancji i że jest do nie do zajechania, pozostaje tylko cena. Gdybym miał agregatu używać intensywnie codziennie, to już dołożył bym te kolejne 2-3 tyś i kupił hondę. Jednak chcę go używać kilka razy w tygodniu do wiertarki, szlifierki, odkurzacza, światła.

 

akurat miałem w posiadaniu agregat KIPOR i też był nie zawodny(...)Posiadałem taki agregat (link do Kipor IG2000) i ten polecił bym karawaningowcom.

 

Właśnie myślę dokładnie o tym modelu i chciałbym usłyszeć jakieś opinie od osób, które miały go dłużej.

Wirek, napisałeś, że POSIADAŁEŚ taki agregat. Już nie posiadasz ? Co się z nim stało ? Odmówił posłuszeństwa, czy po prostu sprzedałeś ? Co do niego podłączałeś ? Czy jakieś typowe rzeczy typu oświetlenie, grzałka, czy może coś większego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.