Skocz do zawartości

Audi A4 B5 kombi czy nada się na holownik do DMC 1300 kg cepki


Marsinoino

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja miałem DMC przyczepy 1500/750  a MW auta to coś ok 1300,  DMC auta nie pamiętam Ekonomicznie w miare było, na co dzień po mieście wychodziło ok7-8L a na trasie jakieś 5-6L solo Raz udało mi sie zejśc poniżej 5 ale to myślełem że zasne ;) A4 świetnie się prowadzi i właściwości trakcyjne ma bardzo dobre, jakość wyciszenie komfort wszystko super Dla wiekszych osób podobno wydaje się ciasnawy :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak audikiem nie ale skoda octavia kombi z silnikiem 1,9 tdi (oryginalnie 105 km z wirusem na 130) jeździłem 3 razy na wakacje z przyczepą - zawsze między 1100 - 1300 kg DMC, nie było problemów nigdy, fakt że jeździliśmy w ukłądzie 2+2 i zawsze coś w bagażniku żeby dociążyć auto i był to wspaniały holownik.

B5 jest takiego samego gabarytu jak Skoda kombi więc nie powinno być problemów, a samochód nie powiem ekonomiczny - ja na trasie solo miałem spalanie rzędu 5-6 l/100km, po mieście 7,5-8,0 l/100km z z przyczepą starczało 9l/100km

więc ja byłem bardzo zadowolony, fakt jest że w skodzie jest trochę więcej miejsca w środku niż w audi - na tylnej kanapie bo z przodu jest tak samo - więc myślę że jako samochód do jazdy na codzień i czasami z przyczepą jest poprostu OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo skoda ma silnik umieszczony poprzecznie, audi wzdłuż przez co jest mniej miejsca w środku szczególnie z tyłu.

 

B5 1.9TDI 110PS jest dobrą opcją miedzy codzienną eksploatacją a ciąganiem przyczepy. Jak tu dobrze zauważono trzeba auto dociążyć jak jedziesz w dwie osoby. Jak jest trochę gratów w bagażniku to jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem widziałem już się raczej nie puszczę w teren bo szkoda kasy na paliwo i czasu, co ci handlarze potrafią zrobić z autem: o mój Boże, gdybym nie oglądał tych aut na Mobile. De czy autoscout24.de to może bym uwierzył w te kity co oni żenią, liczyłem ze trafie coś dobrego z górnego przedziału cenowego z oryginalnym przebiegiem np 320 tys jeszcze to polata, ale te auta miały po 500 tys zrobione na 230 tys, diesle chodziły fajnie tylko można było się doszukać po elementach przebiegu, diesle w Audi musza być rewelacyjne robiąc te przebiegi, oglądałem jedna benzynę 1.8 5 zaworów na cylinder ze zmienna fazą rozrządu 125 km, no nie chciało się odpychać zero mocy, w miarę zadbany jasny środek, z zewnątrz bez zarzutów, ale motor zero mocy. W porównaniu do diesla 115 km masakra !!! Także chcąc nie chcąc trzeba będzie jechać do Niemiec po jakiś holownik bo u nas nie da się poprostu wybrać z tego szrotu !!!

Ogólnie doszedłem do wniosków bo nie jeździłem a4 ze gabaryt to nie golf 3, którym ściągałem swoją cepkę dużo cięższe auto, wiec chyba z cepką dało by radę, tym bardziej w dieslu !!! Dziękuje wszystkim za odpowiedzi w temacie !!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się, bo trafiłem blisko, daleko nie trzeba było jeździć

 

http://www.autoczar.com.pl/cars-choose.php?ofertaid=1141173

 

 

Była warta każdej złotówki, naprawdę jestem zadowolony, na haku 1500 kg wbite w dowód, także myśle ze da radę, do zobaczenie na trasie i na kempingach !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło za 15.000 pln, wyszło ok 17.000 pln na gotowo po rozrzadach olejach rejestracji i ubezpieczeniu !!! Ale dałbym nawet 20.000 warto było, auto pierwsza klasa, nie podejrzewałem ze można dostać takie w PL, ale za to przepłacone, poprzednie tez było przeplacone i zrobiło 6 lat bez dotykania palcem, wiec myśle ze to tez da radę !!!

post-13875-1424896900,41_thumb.jpgpost-13875-1424896912,47_thumb.jpgpost-13875-1424896931,25_thumb.jpgpost-13875-1424896939,14_thumb.jpgpost-13875-1424896948_thumb.jpg

 

Komplet 4 kluczy cieżko u którego handlarza w 15 letnim aucie znaleść, plik faktur w schowku z Francji, muszę zajrzeć z ciekawości do Aso po numerze VIN bo są rachunki z Aso rownież !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przepłaciłeś, tylko zapłaciłeś odpowiednią kasę za odpowiednie auto.

Jeżeli przebieg i stan auta jest tak jak piszesz, to tylko lać i jeździć. :ok: 

A Niemiec, a raczej Francuz chyba nie płakał jak sprzedawał.

P.S

Widziałam że miał jeszcze jedna taką podobna. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał 3 takie w tym samym roczniku 2000, najtańsza za 9500 odpaliłem tylko silnik, do tej za 13500 nie wsiadałem nawet, w tej sie zakochałem od pierwszego wejrzenia Hahahaha ;-)

Niestety cena robi swoje !!!

Francuz płakał jak sprzedawał bo auto w garażu pod kocem trzymał !!!

Hahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.