Skocz do zawartości

Sciany namiotowe - jak i gdzie ?


hugh_h

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie budowy campingu ze składanym dachem, będę potrzebował ścian materiałowych.

Prawdę mówiąc to jestem skłonny samodzielnie je zrobić, bo nie ma tu żadnego polotu.

 

W obwodzie jest to prostokąt 3x1,6m wysokość tak z 80-90cm

- ściany będą składane na płasko w kierunku wysokości 90cm, tak że ściany zgina się w połowie wysokości i wciąga do środka (np poprzez zapięte od wewnątrz gumki)
- powinny być 3 lub 4 okna nie otwierane (może z 1 otwierane) to do ustalenia
- okna od wewnątrz powinny mieć nieprzejrzyste zasłonki, np u góry wszyta na stałe po bokach rzepy
- brzegi górny i dolny nie muszą być obrobione
- być może "okapnik" wzdłuż dolnego brzegu
- być może rzepy lub inny system montażu od wewnątrz do dopięcia podpinki

 

Póki co wysłałem zapytania to 3 firm żadna nie jest zainteresowana.

 

Dyskusja tutaj może podążać dwoma torami, 1) z czego to zrobić samodzielnie gdzie kupić materiały, 2) kto to wykona za mnie w sensownej cenie.

 

Mam jakieś swoje przemyślenia i przegląd mocowania do dachu i ściany ale jak ktoś by chciał zaproponować ciekawe rozwiązanie to chętnie obejrzę.

 

Jak nie będzie lepszych pomysłów albo będą za drogie na tą chwilę to zrobię to tymczasowo z materiału na samochodowe plandeki pcv, bo to najłatwiej się obrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dodaj w profilu skąd jesteś, to podam Ci namiary na firmę, która jest w stanie takie rzeczy dorobić. Obecnie jestem na etapie dorabiania ścian "głównych" do przedsionka letniego (boczne mam). Jeśli będzie wszystko grało, to będę mógł pomóc. Resztę masz opisane na forum.

Byłem w tym zakładzie, rozmawiałem z szefową, na tę chwilę wszysto idzie w dobrym kierunku, pani sama wykazuje inicjatywę i jedyne co mogę teraz powiedzieć, to że ścianę frontową główną do przedsionka letniego, z zamkami, oknami, zasłonkami zażądała ok. 450zł. Myślę, że nie jest to wygórowana cena.

Pytanie, czy będzie Ci się opłacało jechać tyle czy ileś tam km.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ja jestem z mazowieckiego, okolice Warszawy > Radzymin

ale kurierzy nie są w dzisiejszych czasach strasznie drodzy, wymiary będę w stanie dokładnie podać więc może być gdzieś dalej.

Pisałem do dwóch firm z Legionowa i nie mają ochoty.

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.