Skocz do zawartości

Krótka antena CB do max 70cm godna polecen


schabo78

Rekomendowane odpowiedzi

Nie linczować mnie że tutaj piszę bo tematy o CB na tym forum zalatuja starocią i są mocno nieaktualne,chyba że coś przeoczyłem to proszę mnie oświecić :miga:

Z racji zmiany auta potrzebuję krótkiej anteny CB do max 70cm wysokosci z którą wjadę do garażu podzziemnego.Przeglądając rankingi wpadłem na antenę President Florida bardzo polecaną,ale może jest na rynku coś innego godnego polecenia,więc proszę o Wasze typy..

Mile widziany długi przewód w okolicach 5m..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

max 70 cm to problem .Sirio Turbo800  ma 84cm ,ale można pochylić +system szybkiego składania (bardzo dobre anteny o ile nie kupisz chińskiej podróbki)

jeśli całkiem mała to polecam Sirio Triflex (moja ulubiona ,od 6 lat na dachu)

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnes czy baza?

 

jak baza to to ... http://allegro.pl/antena-cb-lemm-at-900-promocja-oryginal-i5060850584.html - bardzo dobra ale pro blem z zasiegiem na FM, realny AM na wolnym kanale to okolo 7-8km na horyzoncie

 

jak magnes to to ... http://allegro.pl/lemm-at-106-italy-72cm-bardzo-mocny-magnes-15cm-i5027508003.html - realny zasieg to max 6-6,5 km - magnes zawsze gorzej wypada...

 

obie mailem ale przesiadlem sie na lemm'y 1500 i 1700 montowane na przednich błotnikach i jest git, latarni na podziemnych nie stracam ;-)

Polecam jak masz mozliwosc ta  montuj lema 1700 tak jak u mnie...

 

post-11643-0-90442800-1424116101_thumb.jpg

 

do garażu wjeżdżam bo mam z nią lekko ponad 2,5m ale fajnie się pochyla...

 

Z moim Yosanem 30XX zasięgi 20km nie sa problemem ;-) chociaż zdarzyło sie raz, że można było spokojnie pogadać u mnie pod domem z "Kangurem" z Sobótki pod Wrocławiem !!!! 

 

 

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena najlepiej na magnes,fajnie jakby była  z możliwościa pochylania bo wtedy mogłaby być faktycznie trochę dłuższa.

Ta syrio turbo 800 bardzo droga :oslabiony:

Edytowane przez schabo78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać, ale ludzie kupują anteny długości mysiego ogonka, a później co 100 m. pytają "jak ścieżka", bo mają ZERO zasięgu na takich wynalazkach.

Trzeba kupić baciora składanego (łamanego) długości150-200 cm i masz komfort podróżowania i po mieście (masz gałki do regulowania/tłumienia szumów) i po kraju (wszak do przejazdów po trasach głównie się CB wykorzystuje w karawaningu), wszystko słyszysz i o nic nie musisz pytać.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolniak masz rację ale to jak zwykle kompromis  wybór takiej anteny. CB  używam codziennie nawet po miescie a odkrecanie anteny przed wjazdem do garażu to niewygoda. :oslabiony:

Może uda mi się coś wykmilić żeby antena była np mocno pochylona a za to dłuższa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolniak masz rację ale to jak zwykle kompromis  wybór takiej anteny. CB  używam codziennie nawet po miescie a odkrecanie anteny przed wjazdem do garażu to niewygoda. :oslabiony:

Może uda mi się coś wykmilić żeby antena była np mocno pochylona a za to dłuższa..

W Łodzi jest chyba najlepszy w Polsce sklep ze sprzętem CB.

Prowadzi go gość o naprawdę dużej wiedzy (prowadzi forum http://www.cb-forum.pl/), oferujący wszystko co zamarzysz do CB.

 

Jego sklep internetowy to http://allegro.pl/sprzet-cb-anteny-95831?postcode_enabled=2&city=%C5%82%C3%B3d%C5%BA&order=pd&string=anteny+CB&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-1-e-0113.  Sprzedaje pod ksywą KONEKTOR5000_PL .

Wysyłkowo kupisz u niego antenkę jaką sobie wymarzysz (sugerowałbym dłuższą antenę montażową, łamaną, wówczas nie będziesz miał problemu z wjazdem do podziemnego garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifP1030172.JPGUżywam takiej, ok 55cm.

 

Jaka nazwa,producent,realny zasięg w mieście poza?

Producent :Unicon (Białogard)

Nazwa : AKSH 27

Zasięgi : Wystarczające - np samochód-samochód w przeciętnych warunkach ok 15 km, w mieście  mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.