Skocz do zawartości

Amortyzator urzadzenia najazdowego AL-KO 90S/2 swift corniche 14/5


majjron3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczow

Mam kilka pytań dotyczących mojego nowego nabytku Swift Corniche 14/5 ,mianowicie jest problem z amortyzatorem urzadzenia najazdowego pracuje on luźno do tylu jaki i doprzodu.Pod czas hamowania nie jest takie odczuwalne,lecz pod czas ruszenia jest małe "bum" .Po rozebraniu całego ustrojstwa amorek pracuje z bardzo małym oporem i pozosjtaje w pozycji nie cofa się.Jest on napewno do wymiany teraz sam amorek kosztuje ok 200 zł ,a caly zaczep na ale drogo 570+ dosylka.Biorac pod uwagę ze obecnie przyczepka jest w uk gdzie cenny zaczepu około 175-180 pounds,a amorka 50-60 rozwazam kupno nowego w PL.Moje pytanie

Q1-Czy amorek powinien tylko cieżko pracować ,czy zawsze powracać na swoje miejsce?

Q2-Na jakie problemy moge napotkać pod czas montażu?

Q3-Na co zwrócić uwagę podczas kupna zaczepu?

Q3-Może uzywka za 60 pounds 300pln?

Za wszystkie rady z góry dziękuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Q1  - ma wracać w położenie wyjściowe. Pracuje bardzo ciężko.

Q2 - Ponieważ zawsze wraca w położenie pierwotne jest problem z ponownym założeniem głowicy sprzęgającej ( poszukaj na forum było już dużo o tym )

Q3 - musi być do odpowiedniego DMC przyczepy

Q3+ jeżeli potrzebujesz tylko amorek to używki sobie daruj

:hej:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzeki za odpowiedz .

Dziś wymienilem na nowke sztukę ,ale inny model był al-ko 90s/2 jest 90s/3 izastanawiam się czy zrobiłem dobrze usuwając stary system hamulca ręcznego postojowego.W tym starym był plaskownik połączony z cieglem.Ma cieglo była założona rura (tuleja) po zaciagnieciu ręcznego plaskownik napieral na ta tuleje i hamulec zalaczony.W nowym jest tak dospawana tulejka i ona napina całe cieglo.Ciezko to opisać lecz po jeździe próbnej hula jak tra-lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymienilem na nowke sztukę ,ale inny model był al-ko 90s/2 jest 90s/3 izastanawiam się czy zrobiłem dobrze usuwając stary system hamulca ręcznego postojowego.W tym starym był plaskownik połączony z cieglem.Ma cieglo była założona rura (tuleja) po zaciagnieciu ręcznego plaskownik napieral na ta tuleje i hamulec zalaczony.W nowym jest tak dospawana tulejka i ona napina całe cieglo.Ciezko to opisać lecz po jeździe próbnej hula jak tra-lala.

 

Najważniejsze, że działa jak należy. A opisywać nie ma sensu - wklejasz fotki i wszystko jasne  :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie jest dokladnie tak samo u bylego wlasciciela wymienilem 3 rozne najazdy i w kazdym jest tak samo. Przy ruszaniu jest takie szarpniecie a przy cofaniu cale suwadlo wchodzi do konca stuk i dopiero cepa cofie. Co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Tez mam ten zaczep AL KO 90S/3 amorek jest OK, ale zaczep lata góra dół- raczej tuleje sa do wymiany.

Dużo roboty/ ciężko jest z wymianą tych tulei ?

 

Pozdrawiam

czy dużo lata? bo trochę latać ma :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dużo roboty/ ciężko jest z wymianą tych tulei ?

 

 

 

Poczytaj na forum na ten temat i będzie prosto i przyjemnie. Zanim kupisz nowe tuleje sprawdź jakiego typu masz u siebie są różne rodzaje.

Te do starszych modeli trudno dostać. Ja adaptowałem z knotta ale musiałem rozwiercać tuleje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do latania to "mocniej" jak nie jest do samochodu podczepiona a w czasie jazdy wali strasznie na nierównościach.

 

Beruang co do czytania to szukałem i jakość dokładnie tego radzaju tematu nie mogłem znaleść- może pomożesz :-)

A tuleje to już znalazłem na necie koszt ok 40zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Beruang co do czytania to szukałem i jakość dokładnie tego radzaju tematu nie mogłem znaleść- może pomożesz :-)

A tuleje to już znalazłem na necie koszt ok 40zł

 

No na przykład tu  http://forum.karawaning.pl/topic/13029-zaczep-hamulce/?hl=suwadło#entry304932

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.